آئودی Elaine ؛ معرفی خودروی جدید آئودی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2017

آئودی Elaine

آئودی Elaine ؛ معرفی خودروی جدید آئودی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2017

خودروی الکتریکی آئودی Elaine با امکان استفاده به صورت خودران، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2017 معرفی شد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های خودروی جدید آئودی می‌پردازیم.

بدون شک تصاویر رندر از اتومبیل پیش رو، یادآور “e-tron Sportback” خواهند بود که در نمایشگاه شانگهای پیش روی همگان قرار گرفت. ولی این خودرو از چندین جهت به خصوص بخش ظاهری با چیزی که پیش‌تر در چین نمایش داده شد، تفاوت دارد. به عنوان نمونه، آئودی Elaine از کنترلر zFAS هوشمندتری نسبت به آن‌چه که پیش‌تر معرفی شد، بهره می‌گیرد.

به علاوه، آرایش پیشرفته‌تر سنسورها در کنار پردازنده سریع‌تر به خودرو اجازه می‌دهد تا در سرعت‌های 60 تا 130 کیلومتر بر ساعت، به صورت خودران در جاده حرکت کند. به گفته آئودی، این قابلیت در واقع یک افزونه و گزینه اضافی از سیستم Traffic Jam Pilot موجود در خودروی A8 است. همچنین بر خلاف سیستم‌های نیمه‌خودران فعلی که در ترافیک برای تغییر خطوط راننده را مجبور به آغاز حرکت می‌کنند، آئودی Elaine به صورت خودکار از سایر خودروها سبقت می‌گیرد.

آئودی Elaine

موضوعی که در این میان بیش از هر چیز دیگری به آینده خودروهای هوشمند و خودران مربوط می‌شود، سیستم‌های پیشرفته این خودرو و ارتباط آن با زیرساخت‌ها است. به گفته آئودی، رانندگان زمانی که به مقصد خود نزدیک می‌شوند، می‌توانند خودرو را در محلی طراحی‌شده با نام «منطقه تحویل» رها کنند. بعد از خارج شدن راننده، خودرو با محیط پیرامون ارتباط برقرار کرده و به صورت کاملا خودکار، منطقه‌ای برای پارک، کارواش یا ایستگاه شارژ را پیدا می‌کند. زمانی که راننده از محل مورد نظر بازگردد نیز خودرو به سوی همان محل حرکت می‌کند.

وقتی که ما در مورد تکنولوژی هایی که به منظور ساده‌تر شدن زندگی طراحی می‌شوند صحبت می‌کنیم، بهتر است به PIA یا دستیار هوشمند شخصی آئودی Elaine نیز اشاره کنیم. سازندگان می‌گویند این دستیار هوشمند از طریق ترکیب اطلاعات راننده با اطلاعات ترافیک و بررسی زنده آن از طریق اینترنت، محتوای اصلی در کابین را نمایش خواهد داد. در نتیجه، این سیستم قادر به ارائه پیشنهادهای مختلف، پیدا کردن فضای مناسب برای پارک خودرو و یا انجام کارهای اضافی بر مبنای رفتارهای قبلی راننده خواهد بود. همچنین با امکان ذخیره تمام این اطلاعات، می‌توان از آنها در سایر خودروها نیز استفاده کرد.

آئودی Elaine

اگر راننده بخواهد از دستبندهای سلامتی نیز استفاده کند، خودرو به واسطه آن می‌تواند میزان استرس یا خستگی راننده را به صورت دقیق اندازه‌گیری کرده و نمایش دهد. صفحه نمایش داخلی کابین نیز شما را در انجام تمرینات تنفسی راهنمایی کرده و حتی امکان ماساژ راننده همراه با ضرب‌های موسیقی را فراهم می‌کند.

هرچند ممکن است این موارد برای برخی افراد، برعکس عمل کرده و ضربان فلب را افزایش دهند.

آئودی Elaine

نیروی مورد نیاز آئودی Elaine از طریق پیشرانه‌ای الکتریکی با قدرت 429 اسب بخار (320 کیلووات) تامین شده و خودرو را قادر می‌سازد تا ظرف تنها 4.5 ثانیه، به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت (63 مایل بر ساعت) برسد. همچنین باتری 95 کیاووات ساعتی این خودرو بر اساس “New European Drive Cycle”، مناسب طی کردن مسافت 500 کیلومتر (311 مایل) بوده و شارژ بی سیم آن نیز امکان‌پذیر است.

در ادامه می‌توانید تصاویر اتومبیل مفهومی آئودی را تماشا کنید.

گالری عکس آئودی Elaine

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; }

1396-06-24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *