آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور تا پایان شهریور 95 اعلام شد

شبکه زیرساخت ارتباطی

آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور؛ ظرفیت پهنای باند افزایش یافت

دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی وزارت ارتباطات، آمار جدیدی را از آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور منتشر کرد. بر این اساس ظرفیت پهنای باند تا پایان تابستان سال جاری افزایش داشته و همچنین تاکنون نزدیک به 60 هزار کیلومتر فیبرنوری در سراسر کشور نصب شده است.

دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمار جدیدی را از آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور منتشر کرد. این آمار مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال یعنی از پایان خرداد تا پایان شهریور ماه بوده و بر اساس آن وضعیت زیرساخت کشور در این سه ماه پیشرفت نسبتا خوبی داشته است.

طبق گزارش منتشر شده، تا پایان خرداد امسال 57 هزار کیلومتر فیبرنوری در سراسر کشور نصب شده بود که این رقم تا پایان شهریور سال جاری به 59 هزار و 773 کیلومتر بین شهرهای کشور رسیده است.

ظرفیت پهنای باند در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور به 643 گیگابایت بر ثانیه رسید

همچنین ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل تا پایان شهریور ماه به 643 گیگابایت بر ثانیه افزایش یافته است. این ظرفیت در پایان خرداد ماه حدود 564 گیگابایت بر ثانیه گزارش شده بود که با این اوصاف شاهد رشد حدود 80 گیگابایتی ظرفیت پهنای باند در مدت 3 ماه در ایران هستیم.

علاوه بر آن، آمار منتشر شده از وضعیت زیرساخت ارتباطی کشور نشان می‌دهد که ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP داخلی) به 4 هزار گیگابایت بر ثانیه رسیده و ظرفیت مسافت شبکه انتقال ارتباطات نیز 13 میلیون و 327 هزار گیگابایت بر کیلومتر برآورد شده است. بر اساس این بررسی‌ها، میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه‌ی انتقال و میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه ارتباطات داده به ترتیب 99.96 درصد و 99.14 درصد اعلام شده است.

در نیمه‌ی اول سال جاری، حدود 25 درصد سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاز 4 (ISMS) مستقر شده و میانگین تاخیر در ارسال بسته‌های اینترنتی در شبکه ارتباطات داخلی کشور به 11.92 میلی‌ثانیه رسیده است. همین‌طور میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل هم 3600 لینک STM1 عنوان شده و قابل ذکر است که هر لینک STM1 به میزان 155 مگابیت بر ثانیه ظرفیت دارد.

1395-09-04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *