آغاز تولید نسل جدید پنل های اولد ال جی برای V30 و Pixel 2

آغاز تولید نسل جدید پنل های اولد ال جی برای گوشی های V30 و Pixel 2

شرکت ال جی دیسپلی تولید ششمین نسل از پنل های اولد خود برای گوشی های هوشمند دو شرکت ال جی و شیائومی را آغاز کرده است. ال جی الکترونیکس در حال تولید فبلت جدید خود، گوشی ال جی وی 30 (LG V30) است که ظاهرا به نمایشگرهای خمیده‌ای نظیر گوشی های سری گلکسی سامسونگ مجهز است. به اعتقاد برخی از شایعات، این شرکت قصد دارد نمایشگر دوم معروف در گوشی های سری V خود را حذف کرده تا نمایشگر همیشه روشن آن جایگاه بهتری را صاحب شود. اما پنل های اولد ال جی امسال برای محصولات دیگری نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

در سمتی دیگر شیائومی هم از پنل های اولد ال جی در گوشی می نوت 2 (Xiaomi Mi Note 2) استفاده کرده است و قصد دارد بار دیگر از آن بر روی نسل جدید گوشی مذکور نیز استفاده کند.

نکته جالب توجه اینجاست که شرکت‌های دیگر نیز علاقه‌مند به استفاده از پنل های اولد ال جی هستند و در همین راستا گوگل با سرمایه گذاری 880 میلیون دلاری خود کمک شایانی را به ال جی کرده تا بتواند فرآیند تولید نمایشگرهای اولد این شرکت کره‌ای را در جهت استفاده در گوشی گوگل پیکسل 2 (Google Pixel 2)، تسهیل ببخشد. ال جی دیسپلی امیدوار است که بتواند با بستن قرارداد همکاری با شرکت اپل، تولید نمایشگرهای اولد آیفون ویژه مختص دهمین سالگرد فروش گوشی های آیفون را نیز بر عهده بگیرد.

آیا از پنل های اولد ال جی در آیفون 8 استفاده خواهد شد؟

در حال حاضر ال جی دیسپلی قادر به تولید 22 هزار پنل اولد در هر ماه است. آن‌ها حتی با افزایش توان تولید خود در این بخش نیز نمی‌توانند ماهیانه بیش از 37 هزار پنل اولد را تولید کنند. به همین خاطر است که گفته می‌شود ال جی نمی‌تواند از پس نیازهای اپل (صدها هزار آیفون قابل پیش فروش) برآید. البته اخبار حاکی از آن است که تیم کوک قرارداد مذکور را با شرکت سامسونگ منعقد کرده و قرار است از ال جی به عنوان یار کمکی استفاده کند.

لازم به ذکر است که سامسونگ در سه ماهه اول سال 2016 میلادی به تنهایی صاحب 97.7 درصد پنل های اولد بازار بود.

1396-01-31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *