آغاز مأموریت شبیه سازی زندگی در مریخ

شبیه سازی زندگی در مریخ

آغاز مأموریت شبیه سازی زندگی در مریخ

مأموریتی با هدف شبیه سازی زندگی در مریخ در صحرای یوتای آمریکا آغاز شد. قرار است این مأموریت به مدت هشتاد روز انجام شود و محققانی از سراسر جهان شرایطی شبیه به زندگی در مریخ را تجربه خواهند کرد.

در این مأموریت که «مریخ 80» نام‌گذاری شده، هفت محقق کاشف از کشورهای فرانسه، روسیه، استرالیا، ژاپن، کانادا و هند حضور دارند. مأموریت این محققان در ایستگاه تحقیقاتی بیابانی مریخ (MDRS) انجام می‌شود. یک سازمان غیر دولتی به نام Mars Society اداره این ایستگاه تحقیقاتی را بر عهده دارد.

پژوهشگران طی مدت هشتاد روز که در این مأموریت به سر می‌برند تحقیقاتی را در زمینه‌های مختلف از جمله زمین شناسی، دیرینه شناسی و میکروب شناسی انجام می‌دهند. این آزمایشات و تحقیقات در شرایطی صورت می‌گیرد که از نظر فشار محیطی در شرایطی مشابه زندگی در مریخ قرار دارند.

همچنین قرار است در جریان این مأموریت فناوری‌های جدید استفاده شده در لباس فضانوردان نیز مورد آزمایش قرار بگیرد. علاوه بر آن فناوری‌هایی در خصوص استقرار انسان در مریخ نیز به کار گرفته می‌شود.

فاز بعدی شبیه سازی زندگی در مریخ در سال 2017 انجام می‌شود

مأموریت «مریخ 80» یکی از زیرمجموعه‌های برنامه بزرگ تحقیقاتی «مریخ 160» است. این مأموریت در چند مرحله انجام می‌شود و فاز بعدی شبیه سازی زندگی در مریخ تابستان سال آینده در جزیره «دوون» کانادا و در یکی دیگر از ایستگاه‌های تحقیقاتی با نام FMARS آغاز خواهد شد.

1395-07-05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *