آموزش دوخت کوسن نمدی مدل صدفی و گلدار | ستاره

آموزش دوخت کوسن نمدی مدل صدفی و گلدار

دوخت کوسن نمدی کاری ساده و دوست داشتنی است که حتی مبتدی‌ها می‌توانند به خوبی آن را انجام دهند و طبق سلیقه خود کوسن‌های متنوع درست کنند. در اینجا روش دوخت کوسن نمدی مدل صدفی و مدل گل صد برگ به صورت گام به گام همراه با تصویر آموزش داده شده است.

عکس دوخت کوسن نمدی


ستاره
در این آموزش روش دوخت کوسن نمدی همراه با پارچه‌های ساده را به شما می‌آموزد که می‌توانید به راحتی خودتان آن را در منزل درست کنید. یکی از مزایای این کار این است که می‌توانید کوسن‌هایی متناسب با دکوراسیون منزل خود و با رنگ دلخواه درست کنید. دوخت این مدل‌ها به وسایل و الگوی خاصی نیاز ندارد.این مدل کوسن زیبای صدفی را می‌توانید برای سالن و اتاق خواب با رنگ‌های زیبا آماده کنید. برای دوخت این کوسن نمدی زیبا به پارچه نمدی برای درست کردن صدف‌ها و یک پارچه برای زمینه کار و سوزن و نخ نیاز دارید. همچنین برای زیبایی بیشتر کوسن می‌توانید از چند رنگ نمد برای درست کردن صدف‌ها استفاده نمایید.

ابتدا با یک قالب دایره‌ای یا درب بطری به اندازه مورد نظر خود تعدادی دایره یک اندازه روی پارچه نمدی بکشید.
به همین ترتیب همه سطح پارچه را با دایره‌ها پر کنید. در انتها پارچه را از پشت به هم بدوزید و بعد از اتمام دوخت آن را به رو برگردانید. یک قسمت از پارچه را باز بگذارید تا بتوانید پنبه یا پشم شیشه را وارد کنید. بعد از این که پشم شیشه را وارد کوسن کردید قسمت باز آن را بدوزید و کمی با دست روی کوسن بزنید تا پشم شیشه‌ها کاملا پخش شود و کوسن شکل بگیرد.

برای دوخت این مدل کوسن زیبا با پارچه نمدی، به چسب یا نخ و سوزن نیاز دارید. برای درست کردن گلبرگ‌های این گل باید یک مربع بر روی نمد درست کنید، بعد مثل تصویر زیر حالت گلبرگی شبیه گنبد روی آن در آورید. سپس دو طرف پایین گلبرگ را تا وسط روی هم آورده و بچسبانید و یا با نخ و سوزن آن را بدوزید.
این مدل گلبرگ باید در سه سایز تهیه شود و تعداد گلبرگ به سایز کوسن شما و یا اندازه‌ای که برای گل در نظر گرفته‌اید بستگی دارد.
حالا با نمد یک دایره درست کنید، اندازه دایره باید متناسب با اندازه کوسن باشد. ابتدا گلبرگ‌های سایز بزرگ را دورتادور دایره به حالت خوابیده بچسبانید. توجه کنید که تنها یک چهارم از گلبرگ‌های بزرگ باید روی دایره قرار بگیرند.
سپس گلبرگ‌های سایز متوسط را طوری روی دایره بچسبانید که هر گلبرگ بین دو گلبرگ ردیف قبلی قرار بگیرد. به همین ترتیب گلبرگ‌های سایز کوچک را نیز روی دایره بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *