آموزش دوخت ۳ مدل تل پارچه‌ای دخترانه | ستاره

آموزش دوخت ۳ مدل تل پارچه‌ای دخترانه

دوخت تل پارچه‌ای کار ساده‌ای است که تنها نیاز به برش پارچه و دوخت آن دارد. در اینجا ۳ تل پارچه‌ای زیبا با مدل‌های حصیری، پاپیونی و مثلثی یاد داده شده است که می‌توانید آن‌ها را با هر نوع پارچه‌ای بدوزید و با لباس‌های خود ست کنید.

عکس تل پارچه ای

یکی از مزایای تل پارچه‌ای این است که وقتی روی سر قرار می‌گیرد شما احساس راحتی می‌کنید و مو‌ها کشیده نمی‌شوند. با یاد گرفتن دوخت تل پارچه‌ای می‌توانید تل‌های مختلفی برای خود درست کنید و برای جمع کردن و تزیین مو‌های خود از آن استفاده نمایید.

ستاره در این آموزش روش دوخت سه مدل تل پارچه‌ای زیبا را به صورت مرحله به مرحله و با توضیحات کامل به شما می‌آموزد. بهتر است برای دوخت تل پارچه‌ای از پارچه‌هایی استفاده کنید که کمی حالت کشی داشته باشند.

۱- روش دوخت تل پارچه ای حصیری

این مدل تل زیبا را می‌توانید با پارچه‌های کشی و یا ساده درست کنید. برای این کار می‌توانید از لباس‌های قدیمی خود نیز استفاده کنید و چهار نوار باریک با اندازه حدود ۱۵ سانتی متر بلندتر از دور سر خود از آن ببرید. بعد دو نوار پارچه‌ای را از طول دولایه کرده و بدوزید تا حالت لوله‌ای بشود. سپس ابتدا و انتهای آن‌ها را به هم بدوزید. با دو نوار دیگر نیز همین کار را انجام بدهید.

یکی از نوار‌ها را به حالت شماره ۳ در تصویر زیر قرار بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *