آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی | ستاره

آموزش ساخت کاردستی خرگوش با وسایل ساده و دور ریختنی

خرگوش یک حیوان با مزه و دوست داشتنی است که اغلب کودکان آن را دوست دارند. شما به سادگی می‌توانید به همراه کودک خود چندین مدل مختلف از کاردستی خرگوش را با وسایلی مثل لیوان و بشقاب یکبار مصرف، پارچه و حتی جوراب درست کنید.

ستاره در این آموزش با وسایل مختلف و در دسترس روش ساخت کاردستی خرگوش در مدل‌های زیبا و دوست داشتنی را به شما می‌آموزد. این مدل‌ها همراه با الگوی ساخت و توضیح کامل روش ساخت می‌باشند، با ما همراه شوید.
 

۱- درست کردن خرگوش با لیوان

روی کاغذ سفید و صورتی شکل دو گوش، یک مثلث با گوشه‌های گرد برای دماغ و و دو نوار سفید برای سیبیل در آورید. سپس یک لیوان یکبار مصرف سفید را برداشته و مثل تصویر زیر اجزای صورت را روی آن بچسبانید. در انتها با ماژیک زیر دماغ خرگوش، دهان بکشید.

این مدل خرگوش عروسکی بسیار ساده درست می‌شود. یک جوراب ساقه بلند بی استفاده را بردارید و قسمت انگشت‌های آن را ببرید و جای آن را بدوزید. سپس تا حدود ۵ سانتی متر پشم شیشه وارد جوراب کنید و بالای آن را با نخ ببندید.

دوباره حدود ۲ الی ۳ سانتی متر دیگر پشم شیشه درون جوراب کنید و بالای آن را محکم با نخ ببندید. حال قسمت باقی مانده ساقه جوراب را از وسط برش بزنید تا حالت گوش‌های خرگوش درست بشود. در انتها با چشم عروسک و کاموا برای خرگوش جورابی خود چشم و دماغ و دهان درست کنید.

برای شکم خرگوش نیز می‌توانید از جوراب یا تکه پارچه سفید یک بیضی درست کنید و جلوی بدن خرگوش بچسبانید.

ابتدا روی مقوا ۲ الگوی خرگوش را مانند مرحله ۱ تصویر زیر بکشید و آن‌ها را ببرید. بعد با ماژیک صورت یکی از آن‌ها را نقاشی کنید. می‌توانید روی هر دو الگو صورت را نقاشی کنید تا خرگوش شما دو طرفه باشد.

بعد دو خرگوش مقوایی را از قسمت صورت به هم بچسبانید. سپس یک نخ کاموایی را دورتا دور دایره قسمت شکم بپیچید. بعد از وسط دو الگو مثل مرحله شماره ۳ با یک نخ دیگر، دور آن‌ها را محکم گره بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *