آموزش ساخت کاردستی فانتزی با چوب بستنی (۶ مدل) | ستاره

آموزش ساخت کاردستی فانتزی با چوب بستنی (۶ مدل)

کاردستی با چوب بستنی را می‌توانید با انواع وسایل و تزیینات دم دستی بسازید. در اینجا روش درست کردن کاردستی‌هایی مثل شاپرک، ماشین، هلی کوپتر، حلزون و صورتک با چوب بستنی یاد داده شده است.

ستاره در این آموزش روش‌هایی ساده و سریع برای درست کردن کاردستی‌های زیبا و خاص با چوب بستنی را به شما می‌آموزد که با وسایل ساده و البته خلاقیت زیاد ایجاد شده‌اند.
 

مدل اول: درست کردن کاردستی صورتک با چوب بستنی

برای درست کردن این صورتک بامزه به حدود سیزده عدد چوب بستنی نیاز دارید. ابتدا ده تا از چوب‌ها را در کنار هم قرار دهید و مرتب کنید. سپس دو چوب را چسب زده و به صورت افقی روی آنها بچسبانید.

حال پشت چوب‌ها که صاف و یک دست شده است را با رنگ سفید رنگ بزنید، بعد قسمت بالای آن را به صورت اریب نارنجی (یا هر رنگ دیگری که دوست دارید) کنید.

یک چوب بستنی را برداشته و کاملا نارنجی کنید و روی انتهای قسمت نارنجی بچسبانید.

در انتها برای صورتک چشم و ابرو بکشید و با یک گل کلاه آن را تزیین کنید. همچنین می‌توانید با پوشال برای صورتک مو درست کنید.

عکس درست کردن کاردستی صورتک با چوب بستنی


مدل دوم: درست کردن کاردستی با چوب بستنی مدل هلی کوپتر

برای درست کردن هلی کوپتر به سه سایز مختلف از چوب بستنی که در تصویر زیر آمده است نیاز دارید. ابتدا ۴ یا ۵ عدد از چوب بستنی‌های باریک را بهم بچسبانید.

دو چوب بستنی پهن بزرگ را زیر و روی قسمت بالای آن بچسبانید. بعد یک چوب بستنی پهن را بردارید از وسط نصف کرده و روی هم چسبنده و سپس آنها را روی انتهای چوب‌های باریک بچسبانید.

در انتهای کار دو چوب کوچک را مثل پره هلیکوپتر درست کنید و به سر آن بچسبانید. حال هلی کوپتر شما آماده شده است. می‌توانید برای زیبایی بیشتر آن را با گل و یا تزئینات دیگر تزیین کنید.

عکس درست کردن کاردستی با چوب بستنی مدل هلی کوپتر


مدل سوم: درست کردن کاردستی حلزون با چوب بستنی

این حلزون زیبا را می‌توانید تنها با پنج عدد چوب بستنی ساده و یک چوب قوس دار بسازید. چوب قوس دار را روی زمین بگذارید، بعد از انتهای آن به ترتیب بقیه انتهای چوب‌ها را چسب زده و روی آن بچسبانید.

از یک چشم عروسک برای چشم حلزون استفاده کنید. بعد با کاغذ یا مقوای رنگی دو شاخک درست کرده و پشت چوب در قسمت سر بچسبانید. اگر می‌خواهید حلزون زیباتر شود می‌توانید از پولک و مهره‌های رنگی دیگر برای تزئین لاک آن استفاده کنید.

عکس درست کردن کاردستی حلزون با چوب بستنی


همچنین بخوانید: آموزش درست کردن ۲ مدل کاردستی با فوم


مدل چهارم: درست کردن کاردستی سگ با چوب بستنی

این کاردستی بسیار ساده است. ابتدا شکل دو گوش، دم و دو پای سگ را روی یک کاغذ رنگی کشیده و ببرید. بعد ۶ الی ۸ عدد چوب بستنی را به صورت افقی در کنار هم بچسبانید و سه عدد چوب بستنی دیگر را نیز در کنار هم بچسبانید.

حال گوش‌های سگ را پشت شش عدد چوب کنارهم قرار دهید، سه عدد چوب را به صورت عمودی پایین آن‌ها گذاشته و پاهای کاغذی را روی آن و دم سگ را پشت آن بچسبانید.

در انتها برای صورت سگ، چشم، بینی و دهان درست کنید. همچنین می‌توانید آنها را با ماژیک روی صورت بکشید.

عکس درست کردن کاردستی سگ با چوب بستنی


مدل پنجم: درست کردن کاردستی با چوب بستنی مدل ماشین

این کاردستی زیبا و دوست داشتنی را می‌توانید با رنگ‌های مختلف و شاد درست کنید. ابتدا چوب‌ها را با رنگ دلخواه خود رنگ کنید. بعد ۵ چوب را به صورت عمودی کنار هم بگذارید و ۵ عدد چوب دیگر را به صورت افقی از پایین چوب‌ها روی آن‌ها بچسبانید.

با کاغذ رنگی برای ماشین تایر، پنجره و دودکش درست کرده و روی آن بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *