آموزش نصب webcam روی سایت

کاری کنید که ملاقات با شما از طریق webcam در اینترنت جذاب باشد. ثابت شده است که دوربین های وب برای هر کاری مناسب هستند. از گرفتن تصاویر ساده در منزل شما، تا مسافرت های تفریحی و کنفرانس های ویدیویی، وب کم ابزاری است که می تواند به سایت های مختلف اضافه شود. در ضمن اینکه نرم افزارهای جدید و دوربین های ارزان قیمت استفاده از وب کم را برای سایت ها بسیار ساده نموده است.

شما برای استفاده از وب کم نیازی به دوربین های مدل بالا ندارید. زیرا برای تصاویر قابل استفاده در اینترنت وضوح و کیفیت پایین هم کافی است. در بیشتر موارد همان دوربین هایpixels ۳۲۰ *۲۴۰ که فراوان نیز می باشند مناسب هستند. وب کم در واقع رایج ترین وسیله ضبط تصاویر، عکس ها و قطعات صدا در دنیا می باشد. این نوع دوربین ها می توانند برای فیلم گرفتن ، یا انجام مکالمات رو در روی اینترنتی، اسکن تصاویر و عکسبرداری با کیفیت بالا استفاده شوند. وب کم می تواند به سادگی به لپ تاپ متصل شود.(یک اسکرین سیور بیومتریک در هنگام استفاده نکردن از لپ تاپ آن را قفل کرده و زمانی اجازه دسترسی به رایانه را می دهد که چهره شما را به درستی شناسایی نماید.)

وب کم ثابت یا متحرک

وب کم های ثابت ارزانترین دوربین ها هستند و نصب آنها هم بسیار ساده است. آنها تصاویر ثابت را با فاصله زمانی قابل تنظیم (۱۵ ثانیه، ۶۰ ثانیه و ۵ دقیقه و یا بیشتر) می گیرند و با استفاده از FTP در وب سایت ذخیره می کنند.

دوربین های متحرک امکان انتشار تصاویر متحرک روی اینترنت را دارند و تا (چهار بیت) تصویر در ثانیه را منتقل می کنند. اما این دوربین ها بسیار گران هستند و نصب آنها نیز مشکل است. این دوربین ها بیشتر برای تصویربرداری وسیع در مکان های پررفت وآمد مورد استفاده قرار می گیرند. برای نصب یک وب کم دریک سایت، یک ارتباط خیلی قوی اینترنتی و یک باند مخابراتی با عرض بالا و سرورهای ویدیویی قوی که به آدرس IP ویژه اختصاص دارند، نیاز است.

انتخاب موضوع

هر چند نمی توان این موضوع را انکار کرد که تصاویر متحرک و خوش منظر همواره بیشترین طرفدار و مراجعه کننده را دارد، ولی اساس کار وب کم بر این است که بتواند حتی برای تصاویر ساده و بی تحرک هم مخاطبین زیادی را جذب کند. زیرا با وجود همه علاقه ای که به تصاویر متحرک وجود دارد، یکی از مشهورترین تصاویر و پرطرفدار وب کم ، دوربینی بود که روی یک قوری قهوه در دانشگاه کمبریج ثابت شده بود!!

در مورد نصب وب کم باید احتیاط بیشتری نمایید و هنگام استفاده از آن به فکر امنیت امور خصوصی تان هم باشید!

گام اول) انتخاب صحنه تصویر. در ابتدا یک صحنه دور را انتخاب کنید که جالب باشد. سپس دوربین را روی آن متمرکز کنید و حتما دوربین را روی سطح صافی قرار دهید. اگر قرار نیست که دوربین شما ۲۴ ساعته کار کند، فهرست زمانی برای سایت خود تعیین کنید و چند تصویر جالب هم به آن اضافه کنید تا مراجعه کنندگان به سایت شما راغب شوند که باز هم به آن وصل شوند. اگر وب کم شما در ساختمان است، با تأمین نور لازم این امکان را برای مراجعه کنندگان فراهم سازید، که صحنه شب را هم ببینند.

گام دوم) دوربین را وصل کنید. قاعدتا نباید در وصل کردن یک وب کم به سیستم تان مشکلی پیش بیاید. بیشتر رایانه ها اتصال USB را دارند و در عین حال امکان اتصال های Parallel نیز برایشان وجود دارد. حالا نرم افزار دوربین وب خود را نصب کنید. (بهتر است یک کابل USB هم تهیه کنید تا مشکل اتصال پیش نیاید.)

گام سوم) نرم افزار را تهیه کنید. شما نیاز به برنامه ای دارید که از نوار ویدیویی چند قطعه عکس تهیه کند، آنها را تبدیل به JPG کند و سپس در رایانه تان با فاصله های زمانی تنظیم شده ذخیره کند. می توانید به سایت http://developers.webcamworld.com/slist.html مراجعه کنید و تا برنامه های مختلفی در این زمینه بدست آورید.

گام چهارم) جزئیات FTP را تنظیم کنید. جزئیات FTP سرورتان را وارد کنید و برای نرم افزار مشخص کنید که نام فایل چیست و روی سایت شما در کجا باید قرار بگیرد. (بیشتر نرم افزارها دارای انواع FTP wizard هستند و شما را راهنمایی می کنند.)

گام پنجم) فاصله زمانی ذخیره سازی را تنظیم کنید.

تنظیم کنید که دوربین وب شما با چه فاصله زمانی باید تصاویر را برداشت و در سرور شما ذخیره کند. روی هر بیت ثانیه نگذارید مگر این که عرض باند کافی در اختیار داشته باشید. برنامه باید زمان کافی برای ذخیره سازی یک تصویر قبل از این که تصویر دیگری بیاید را داشته باشد.

گام ششم) تنظیمات را انجام دهید.
هر چند حالت تنظیمات default (پیش فرض) برای بیشتر مواقع مناسب است، ولی وضوح و ترکیبات رنگ را در صورتی که تصویر شما واضح نیست دستی انجام دهید. از صحنه هایی که ترکیب رنگ تندی دارند پرهیز کنید و از تصاویر فشرده هم استفاده نکنید.

گام هفتم) صفحه خود را بسازید.
دوربین را روی Home Page نگذارید، زیرا در صورتی که درست عمل نکند صفحه بدمنظر می شود. (البته اگر از Java استفاده می کنید.) در این صورت سرعت نمایان شدن صفحه هم کند می شود. اگر نرم افزار شما Java را پشتیبانی می کند، آخرین تصاویر برداشت شده را همواره اضافه کنید تا آخرین تغییرات را نمایش دهید و اطلاعات و اتصال های مربوط به منظر برداشت شده را اضافه کنید. در سایتی که به شما معرفی می کنیم صفحات الگویی تغییرات تصویر آماده وجود دارد.
http://developers.webcamworld.com/templates.html

گام هشتم) بازسازی کنید.
صفحه HTML شما نیاز به بازسازی دارد تا مراجعه کنندگان شما همواره آخرین تصاویر را ببینند. آسانترین راه برای انجام این کار استفاده از برچسب (META REFERESH ) در (HEAD) صفحه HEML می باشد. ولی این کار باعث می شود که کل صفحه شما هر بار مجدداً ذخیره شود.
به جای آن سعی کنید از شیوه بازسازی Java Script که در سایت http://www.help4webcams.com/javascript.shtml وجود دارد استفاده کنید ویا از نرم افزار رایگانjava applets استفاده کنید، این نرم افزار در سایت http://www.surveyor.com/ support/web cam32 help/java.htmlموجود است.

گام نهم) ارتقا دهید.
بگذارید مراجعه کنندگان اکثر چیزها را درباره سایت شما بدانند.
سایت خود را در مجموعه های webrings و webcam Communities و سایت هایی مانند UK webcam و Earhcam اضافه کنید.
ولی اطلاع داشته باشید که دوربین های وب بخش زیادی از عرض باند شما را اشغال می کنند و مراجعات زیاد باعث محدود شدن امکان میزبانی شما می شود.
بنابراین همیشه اول webhost خود را چک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس