آپدیت نسخه 5.0 تلگرام برای آی او اس ویژگی‌های جدیدی را به آن افزود

نسخه 5.0 تلگرام

آپدیت نسخه 5.0 تلگرام برای آی او اس ویژگی‌های جدیدی را به آن افزود

آپدیت نسخه 5.0 تلگرام برای آی او اس به همراه ویژگی‌های جدید منتشر شد. در ادامه به بررس‌ قابلیت‌ها و امکاناتی که با دریافت جدیدترین آپدیت تلگرام برای آو او اس، به این پیام‌ رسان درون آیفون و آیپد شما افزوده خواهد شد اشاره خواهیم کرد.

اپل چند سال قبل، زبان سوئیفت را جایگزین Objective-C کرد که از ابتدا، برای توسعه اپلیکیشن‌های آی او اسی مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این حال، هنوز برنامه‌های ساخته شده با Objective-C زیادی وجود داشته و آن‌ها هنوز با استفاده از همین زبان توسعه پیدا می‌کنند. تلگرام یکی از این نرم افزارها بود. اما در نسخه 5.0 تلگرام شاهد استفاده از زبان سوئیفت برای توسعه هستیم که انتظار می‌رود سرعت عملکرد این پیام‌ رسان را افزایش بدهد.

ویژگی‌های نسخه 5.0 تلگرام

بعد از دریافت آپدیت نسخه 5.0 تلگرام قرار نیست از نظر ظاهری با تغییرات زیادی رو به شوید، چرا که اصل تغییرات، در پشت پرده و جایی که توسط کاربران قابل مشاهده نیست رخ داده است. ارتباط با سرورها و پایگاه داده درون زبان سوئیفت با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد، به همین دلیل با وجود عدم اعمال تغییرات ظاهری زیاد در نسخه 5.0 تلگرام انتظار داریم حین استفاده از آن، تفاوت را نسبت به نسخه‌های پیشین احساس کنید. مصرف انرژی بهینه‌تر مزیت دیگر بازنویسی تلگرام با استفاده از زبان برنامه‌نویسی جدید اپل است.

به عنوان یک قابلیت‌ جدید باید به نوتیفیکیشن‌های درون برنامه‌ای قابل گسترش اشاره کرد که به کاربران کمک می‌کند بدون نیاز به نیاز به توجه به پیام‌های ارسال شده، بر روی همان کاری که درون اپلیکیشن مشغول انجام هستند تمرکز کنند.

نسخه 5.0 تلگرام

پیشتر، وقتی درون اپلیکیشن تلگرام پیامی دریافت می‌کردید، می‌بایست بعد از پایین کشیدن پنجره نوتیفیکیشن وارد گفتگوی مربوط به شخص ارسال‌کننده پیام شده و بعد از اتمام مکالمه، با بستن این گفتگو به سراغ قسمت دیگری که پیشتر درون آن مشغول بودید برمی‌گشتید.

یکی دیگر از تغییرات بسیار موثر در نسخه 5.0 تلگرام برای آی او اس، دست‌کاری شمارنده پیام‌های خوانده نشده به منظور نمایش تعداد گفتگوهای ساکت (Mute) نشده به همراه شمارنده تعداد پیام‌های جدید است. پیشتر، حین شمارش تعداد پیام‌های جدید خوانده نشده، حتی پیام‌های درون کانال‌ها، گروه‌ها و حتی چت‌های شخصی ساکت شده نیز لحاظ می‌شدند.

1397-07-07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *