اتلند (ETHLend) چیست؟ قرض دادن غیرمتمرکز

فرصت‌های مختلف کسب و کار زیادی در دنیای بلاکچین و کریپتوکارنسی‌ها وجود دارد. وام‌دهی غیرمتمرکز نیز یکی از این راه‌های تجاری است که بسیاری از شرکت‌ها مایل به کشف و استفاده از آن هستند. ETHLend دقیقا قرار است همین کار را به عنوان یک بازار مالی امن، با استفاده از بلاکچین و قراردادهای هوشمند انجام دهد. بدیهی است مزایای زیادی در استفاده از چنین پلتفرمی وجود دارد.

این روزها همه در جستجوی وام هستند و البته گزینه‌های زیادی وجود ندارد. بعضی از مردم در سراسر جهان حتی به چنین خدماتی دسترسی ندارند، که عمدتا به علت کمبود مالی است. با استفاده از فن آوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال، تمام این مشکلات را می‌توان با توجه به زمان و تحقیق به اندازه کافی حل کرد. ETHLend خود را به عنوان یک بازار وام دهی غیرمتمرکز، همتا به همتا (p۲p) و در دسترس برای همه در جهان معرفی می‌کند.

ETHLend چگونه عمل می‌کند؟

ETHLend

جنبه‌های زیادی از ETHLend وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. با این بازار وام‌دهی غیر متمرکز، هیچ مرجع مرکزی برای جلوگیری از اعطای یا قرض گرفتن کاربران وجود ندارد. همه چیز با قراردادهای هوشمندانه اداره می‌شود و هیچ پولی توسط خود شرکت نگهداری نمی‌شود. علاوه بر این، این تیم دسترسی به خدمات مالی در مناطقی را فراهم می‌کند که در حال حاضر به سادگی وجود ندارند.

از آنجایی که هیچ حساب بانکی وجود ندارد، همه به یک آدرس کیف پول نیاز دارند تا یک وام را ارسال یا دریافت کنند. هیچ نرخ بهره متغیری هم وجود ندارد، چون ETHLend هدف دارد هزینه‌ها را تا حد امکان پایین نگه دارد. علاوه بر این، این تیم بر روی شفافیت در درجه اول تمرکز دارد. تمام تراکنش‌های همتا به همتا و برای همه قابل‌مشاهده هستند تا ببینند که هیچ حیله‌ یا تقلبی در طول مسیر وجود ندارد.

در حال حاضر یک برنامه نمایشی(Demo) از پلت فرم ETHLend برای کاربران ارائه شده‌است. این آلفا در حال حاضر بر روی شبکه اصلی اجرا می‌شود و احتمالا نسخه ناقصی از پلتفرم نهایی است. برای کاربران یک نمای کلی از آنچه که اکوسیستم ETHLend قصد دارد پیاده کند فراهم می‌کند. همچنین توکن LEND بومی وجود دارد که در طول ICO معرفی شده است.

توکن LEND

Lend Token

با توکن LEND این تیم توانست با موفقیت، چندین میلیون دلار برای ساخت پلتفرم جمع آوری کند. دارندگان این توکن ۲۵ درصد تخفیف در هزینه‌های تراکنش دریافت خواهند کرد که ویژگی خوبی محسوب می‌شود. علاوه بر این ، تیم از سود به دست آمده توسط این پلتفرم برای خرید LEND از اکسچنج ها استفاده می‌کند. سپس این توکن ها را بین قرض دهندگان و وام گیرندگان تقسیم می‌کند تا پذیرش کلی این سیستم را افزایش دهد. همانطور که پلتفرم محبوب‌تر می‌شود، توکن LEND در طول زمان کمیاب تر و در نتیجه ارزش آن بیشتر خواهد شد.

قبل از اینکه ETHLend بتواند یک برنامه وام غیر متمرکز قابل‌اطمینان باشد، اقدامات بسیار بیشتری باید انجام شود. این تیم در حال حاضر بر روی Airdrop برای قرض دهندگان فعال و وام گیرندگان روی پلتفرم کار می‌کند. همچنین درخواست وام از طریق وثیقه از پیش تعیین‌شده وجود دارد. یک سیستم رتبه‌بندی اعتباری غیر متمرکز و مجازات برای پرداخت دیرهنگام در آینده نزدیک وجود خواهد داشت و انتظار می‌رود که درخواست وام بیت‌کوین در چهار ماه آینده نیز وجود داشته باشد. تا امروز تاریخ دقیقی برای انتشار نسخه بتا اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *