اجرای طرح تعرفه جدید اینترنت نامحدود به دستور وزیر ارتباطات متوقف شد

محمود واعظی

اجرای طرح تعرفه جدید اینترنت نامحدود به دستور وزیر ارتباطات متوقف شد

به دنبال اعتراض شدید کاربران به تعرفه جدید اینترنت نامحدود در کشور، دقایقی پیش، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود رسما از توقف اجرای این طرح خبر داد.

درست ساعاتی پس از انتشار تعرفه جدید اینترنت نامحدود در کشور، موجی از اعتراضات مردمی پیرامون شرایط و قیمت های اعلام شده در این تعرفه به راه افتاد. ابهامات موجود در این طرح تا حدی زیاد بود که ساعاتی پیش، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به برخی از آن‌ها پاسخ داد؛ با این حال، دقایقی پیش محمود واعضی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، در صفحه اینستاگرام خود ضمن حمایت از حقوق مردم، رسما از توقف اجرای این طرح خبر داد و اعلام کرد که منافع مردم باید در این مدل قیمت گذاری جدید رعایت گردد.

محمود واعضی در صفحه رسمی اینستاگرام خود نوشت :

با توجه به اینکه پیشنهاد مطرح شده در خصوص تعرفه های اینترنت ثابت مبتنی بر اتصال مورد استقبال کاربران قرار نگرفته و این مصوبه هنوز مراحل اداری و ابلاغ را طی نکرده و اجرایی هم نشده است، قرار شد اجرای آن متوقف شود و دستور دادم کمیته بررسی تعرفه ها مجددا پیشنهادی با رعایت منافع و مصالح کاربران تهیه و ارائه نماید.

توقف تعرفه جدید اینترنت نامحدود محمود واعظی

لازم به ذکر است که پیش از این، محمدجواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز با توجه به اعتراض‌های اعلام شده به مدل تعرفه‌ گذاری جدید اینترنت در کشور خواستار توقف تعرفه‌های جدید شده بود.

وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت :

با توجه به اعتراضات و نیز اینکه اطلاع دارم که تمام تلاش صورت گرفته برای مصوبه جدید رضایت مردم بوده است با ارسال نامه‌ای از دکتر واعظی خواستم مصوبه جدید تعرفه تا بررسی بیشتر متوقف گردد.امیدوارم موافقت نمایند.

با نگاهی به اعتراض‌های گسترده و بازتاب وسیع آن در فضای مجازی، به خوبی مشخص است که مدل قیمت گذاری جدید اینترنت نامحدود ، نیاز به یک بازنگری کلی داشته و مسئولین مربوطه میبایست بر اساس نیاز،توان و رضایت کاربران، تعرفه ایترنت را به صورت عادلانه و منطقی تدوین کنند.

هنوز مشخص نیست که تعرفه جدید و بازنگری شده اینترنت نامحدود در کشور چه زمانی تدوین و اعلام خواهد شد؛ اما کاملا مشخص است که علاوه بر کاربران عادی، بسیاری از مسئولین حتی خود وزیر ارتباطات نیز از شرایط تعرفه های اعلام شده گلایه دارند.

1396-05-11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *