احتمال خروج اچ تی سی از صنعت موبایل به‌ دنبال نتایج مالی ضعیف

خروج اچ تی سی از صنعت موبایل

احتمال خروج اچ تی سی از صنعت موبایل به‌ دنبال نتایج مالی ضعیف

این روزها رقابت بسیار سختی میان شرکت‌های فعال در حوزه تولید گوشی های موبایل وجود داشته و حتی برخی از کمپانی‌های بزرگ، توانایی حفظ موقعیت خود در بازار را ندارند. در شرایطی که سامسونگ (Samsung) و اپل (Apple) نبض بازار را به دست گرفته‌اند، شرکت تایوانی اچ تی سی (HTC) سودآوری لازم را نداشته و حتی محصولات ارزان‌قیمت شرکت‌های چینی همچون هواوی (Huawei)، شیائومی (Xiaomi) و اوپو (Oppo) نیز کار آنها را سخت‌تر کرده است. به همین جهت شاید خبر خروج اچ تی سی از صنعت موبایل ، چندان تعجب‌برانگیز نباشد.

آیا با خروج اچ تی سی از صنعت موبایل ، شاهد تکرار تراژدی نوکیا خواهیم بود؟

اخیرا شایعات زیادی منتشر شده که نشان می‌دهد مدیران اچ تی سی قصد فروش بخش موبایل خود را دارند و اگر این اخبار حقیقت داشته باشند، احتمال تکرار تراژدی نوکیا وجود خواهد داشت. با اینکه هنوز معلوم نشده چه شرکتی قصد تصاحب اچ تی سی را دارد، به‌نظر کمپانی گوگل می‌تواند با خرید این شرکت، آینده گوشی های سری پیکسل خود را تضمین کند.

البته نباید تصور کنید که خروج اچ تی سی از صنعت موبایل, پایان فعالیت این شرکت است. در شرایطی که سیستم واقعیت مجازی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته، هنوز هم محصولاتی مثل هدست واقعیت مجازی وایو (Vive)، می‌توانند اچ تی سی را از بحران نجات دهند.

بهتر است تا انتشار اخبار رسمی، خروج اچ تی سی از صنعت موبایل را تنها یک فرضیه بدانیم. هرچند، سال گذشته نیز اخباری از تلاش ایسوس برای خرید این شرکت منتشر شده بود که هرگز اتفاق نیفتاد.

1395-09-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *