اخبار غیررسمی از کشته شدن «علی عبدالله صالح»

خبرگزاری فارس: همزمان با درگیری‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با شبه‌نظامیان وابسته به رئیس جمهور سابق این کشور، منابع غیررسمی از مرگ علی عبدالله صالح رئیس جمهور خبر می‌دهند.

اخبار ضدونقیضی در این خصوص منتشر شده است. شبکه خبری سعودی العربیه می‌گوید خبری از سرنوشت او ندارد. شبکه خبری الاخباریه عربستان نیز اعلام کرد که منزل علی عبدالله صالح امروز در درگیری‌ها منفجر شده و خبرهای ضدونقیضی از سرنوشت او مخابره شده است.

 
اخبار غیررسمی از کشته شدن «علی عبدالله صالح»
 

«اسامه ساری» از روزنامه‌نگاران یمنی می‌گوید، علی عبدالله صالح به هنگام فرار از صنعاء‌ به سوی استان مأرب، در نقطه امنیتی خولان الطیال کشته شده است.

به گفته این روزنامه‌نگار یمنی، او با علی محسن الاحمر (از نظامیان وابسته به دولت مستعفی و عربستان) قرار قبلی داشته تا به مأرب فرار کند و از آنجا به امارات منتقل شود.

همزمان شبکه خبری «الحدث» وابسته به العربیه در توییتر خود به نقل از یک مقام حزب «المؤتمر» (حزب صالح) ادعا کرد که «صالح حالش خوب است و او اکنون در حال هدایت نبرد [و درگیری با ارتش یمن در صنعا] است.

این مقام حزبی که نامش فاش نشد، همچنین گفته است که صالح در انفجار امروز که در منزلش روی داده آسیبی ندیده است.

منابع خبری دیگر همچنین می‌گویند منزل صالح در درگیری‌های امروز صنعاء دچار انفجار و حریق شده است. پیشتر و صبح امروز نیز منزل فرزند علی عبدالله صالح تحت کنترل نیروهای ارتش و امنیتی یمن درآمده بود.

درگیری‌ها در صنعاء پس از‌ آن آغاز شد که یک گروه شبه‌نظامی به سرکردگی طارق عفاش برادرزاده علی عبدالله صالح، با نیروهای یمنی در پایتخت درگیر شد.

 
شواهد حاکی از ترور علی عبدالله صالح به دست ائتلاف سعودی است

خبرگزاری مهر: شواهد نشان می‌دهد نیروهای نزدیک به ائتلاف سعودی، از بیم دستگیر شدن علی عبدالله صالح به دست دولت وحدت ملی صنعا، وی را ترور کرده‌اند.

پس از انتشار خبر کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن به همراه چندتن از همراهانش، برخی منابع در حالی مسئولیت این اتفاق را متوجه نیروهای کمیته های مردمی دانستند که شواهد موجود حاکی از نقش نیروهای ائتلاف سعودی در این ترور است.

بر اساس شواهد موجود، مزدوران سعودی و هم‌پیمانان آنها عامل اصلی حمله به علی عبدالله صالح بوده‌اند.

بنابر این گزارش، رئیس‌جمهور اسبق یمن، چند روزی است که چرخش‌های سیاسی تندی داشته و اوضاع داخلی یمن را نیز به هم ریخته است.

به نظر می‌رسد عربستان سعودی از بیم آنکه علی عبدالله صالح به دست نیروهای وابسته به دولت وحدت ملی صنعا بیفتد و ارتباطات او با سعودی‌ها آشکار شود، وی را ترور کرده است.

گفتنی است، علاوه بر علی عبدالله صالح، «عارف زوکا» معاون وی و «یاسر العواضی» دبیرکل حزب کنگره ملی نیز در میان کشته‌شدگان قرار دارند. این گروه در حال فرار با یک دستگاه خودروی زرهی از صنعاء بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *