امتحان کنید؛ Google.com با ɢoogle.com یکی نیست !

امتحان کنید؛ Google.com با ɢoogle.com یکی نیست !

اگر هنگام گشت و گذار در اینترنت به جایی که می روید دقت نکنید، ممکن است به ضررتان تمام شود. یکی از سایت هایی که خیلی از افراد در سراسر جهان و ایران از آن استفاده می کنند سایت گوگل است. اما شاید بعضی افراد تفاوت بین ɢoogle.com و Google.com را متوجه نشوند. اگر کمی دقت کنید می فهمید که G در ɢoogle.com کوچکتر از اندازه واقعی آن است و تقریبا هم اندازه با حرف g است.

علت تفاوت ɢoogle.com با Google.com چیست؟

علت اینکه ɢoogle.com با Google.com متفاوت است در این است که از کاراکتر و سیمبل خاصی در آدرس تقلبی استفاده شده است.

به عبارت دقیق تر، حرف لاتین ɢ، در واقع کوچک شده حرف G است (با یونیکد 0262 شناخته می شود). G کوچک شده در دسته کاراکترهای خاصی قرار می گیرد که قابلیت استفاده در نام بعضی از دامین ها را دارد (مثل http://√.com  یا  http://日本語.jp).

وقتی که ɢoogle.com را در مرورگر خود کپی-پیست کنید، به سایت  xn--oogle-wmc.com هدایت می شوید، که از آنجا هم به آدرس زیر ارجاع داده خواهید شد:

Google.com با ɢoogle.com یکی نیست

همانطور که مشخص این سایت کاملا مشکوک به نظر می رسد و ما پیشنهاد نمی کنیم به این سایت مراجعه کنید. چرا که این احتمال وجود دارد به کامپیوتر شما آسیب بزند.

اگرچه ما این سایت را به شما معرفی کردیم، اما باید همیشه مراقب باشید که به چه سایت هایی مراجعه می کنید. زیرا ممکن است سایت هایی که به ظاهر ایمن هستند، باعث دردسر شوند و آثار مخربی بر روی رایانه شما ایجاد کنند. بهتر است هنگام مواجهه با چنین سایت هایی، با استفاده از ابزار Webspam گوگل آن ها را اسپم کنید تا افرادی که کمتر از آن ها اطلاع دارند در دام چنین سایت هایی قرار نگیرند.

1395-09-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *