انفجار باتری گوشی آیفون در فروشگاه اپل باز هم خبرساز شد

انفجار باتری گوشی آیفون

انفجار باتری گوشی آیفون در فروشگاه اپل باز هم خبرساز شد

انفجار باتری گوشی آیفون در فروشگاه اپل برای دومین بار در دو روز، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. اما چه چیزی باعث آتش گرفتن باتری گوشی اپل شده است؟

روز گذشته، اتاقی در یکی از فروشگاه‌های اپل در والنسیا بعد از آتش گرفتن یک باتری که تعمیر شده بود، پر از دود شد. کارمندان فروشگاه، آتش را خاموش کرده و پنجره را باز کردند تا دود بیرون رود. در همین حال هم سه آتشنشان و پلیس در محل حاضر شدند که البته به حضور پلیس نیازی نبود. خوشبختانه این حادثه که ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت محلی رخ داد، هیچ مصدومی نداشته است.

خبر انفجار باتری گوشی آیفون در حالی منتشر می‌شود که روز سه‌شنبه، یکی از کارمندان اپل استور در زوریخ، با آتش گرفتن باتری در یک گوشی آیفون دچار سوختگی جزئی شد. در مجموع، هفت نفر در محل مداوا شدند و نیازی به انتقال هیچ‌کدام از آنها به بیمارستان نبود.

اخیرا اپل با قبول کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون 6 و مدل‌های جدیدتر و عذرخواهی از مردم در کانون توجه قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد مهندسان این شرکت با ارائه یک به‌روزرسانی نرم افزاری به منظور جلوگیری از خاموش شدن دستگاه هنگام اجرای وظایف سنگین، تغییراتی در سیستم عامل ایجاد کرده بودند. بعد از انتشار این اطلاعات، اپل تا پایان سال جاری میلادی هزینه تعویض باتری این گوشی ها را از 79 به 29 دلار کاهش داده است. بنابراین، نیازی به نگرانی نیست چرا که این روزها بسیاری از فروشگاه‌های اپل مشغول تعویض باتری‌های معیوب بوده و شانس آتش گرفتن باتری هنگام انجام این کار می‌تواند افزایش پیدا کند.

1396-10-21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *