اپل در حال کار بر روی نمایشگرهای میکرو ال ای دی خود است

نمایشگرهای میکرو ال ای دی

اپل در حال کار بر روی نمایشگرهای میکرو ال ای دی خود است

به گفته‌ی بلومبرگ اپل مشغول کار بر روی نمایشگرهای میکرو ال ای دی (MicroLED) خود برای استفاده در محصولات آینده‌اش اشت. نمایشگرهایی با این تکنولوژی پیشرفته‌تر از اولد سامسونگ است و می‌تواند رقیب قدرتمندی برای نمایشگرهای ساخت سامسونگ باشد.

گرچه هیچ شکی نبود که اپل به دنبال پیدا کردن جایگزین‌هایی برای نمایشگرهای سامسونگ است، اما این برای نخستین بار است که اطلاعاتی توسط یک نشریه معتبر در این مورد به بیرون درز پیدا می‌کند. بلومبرگ در گزارش جدید خود عنوان کرده است که اپل مشغول کار بر روی طراحی و ساخت نمایشگرهای ساخت خود در یک کارخانه مخفی واقع در کالیفرنیا است.

ظاهرا، اپل جهش بزرگی را در توسعه و ساخت نسل جدید نمایشگرهای میکرو ال ای دی، یک تکنولوژی برتر از اولد کرده است، اما یکی از بزرگترین موانع پیش روی آن‌ها، قیمت بالای لازم برای ساخت این نمایشگرها است. اپل سال 2014، زمانی که شرکت LuxVue Technology، یک استارتاپ که در به دست آوردن تکنولوژی میکرو ال ای دی پیشگام بود را تصاحب کرد، سرمایه گذاری بر روی این تکنولوژی نمایشگرها را آغاز کرد. این درحالیست که سامسونگ نیز برای عقب نمانده از قافله رقبا، مدتیست کار بر روی توسعه تکنولوژی MicroLED خود را آغاز کرده است.

نمایشگرهای میکرو ال ای دی پیشرفته‌تر از اولد

صفحه نمایش میکرو ال ای دی از ترکیب‌های نوردهی مختلفی نسبت به نمایشگرهای اولد استفاده می‌کند،‌ اما آن‌ها در عین حال نازک‌تر، روشن‌تر و به مراتب کم مصرف‌تر هستند. به نقل از منابع آشنا با این وضعیت، تکنولوژی میکرو اولد که اپل در حال کار بر روی آن است، اکنون به مرحله‌ی پیشرفته‌ای رسیده است. با این حال نخستین محصولات انبوه در بازار که به MicroLED مجهز می‌شوند، در سال جاری آماده نخواهند شد و در آینده‌ای نزدیک روانه بازار می‌شوند. به نظر می‌رسد که اپل در حال برنامه ریزی برای گسترش تولید این نمایشگرها و تولید انبوه آن جهت استفاده گوشی های هوشمند است.

1396-12-28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *