ایکاردی در جمع 10 گلزن برتر تاریخ اینتر

خبرگزاری تسنیم: در پیروزی شب گذشته (یکشنبه) تیم فوتبال اینتر برابر کیه‌وو در هفته پانزدهم سری A، مائورو ایکاردی گل دوم نراتزوری را به ثمر رساند و با این گل شمار گل‌هایش در اینتر را به 94 رساند.

این گل سبب شد که مهاجم آرژانتینی اینتر در رده‌بندی برترین گلزنان تاریخ باشگاه به جمع 10 نفر اول برسد و در کنار ماریو کورسو، نفر دهم این لیست قرار بگیرد.

ایکاردی پس از ثبت این رکورد در صفحه‌اش در اینستاگرام نوشت: من هیچ واژه‌ای برای توصیف این لحظه ندارم. لحظه زیبایی است که حاصل سختکوشی و از خودگذشتگی چند ساله است. امروز در پنجمین فصل حضورم در اینتر، من به عنوان یکی از 10 گلزن برتر، وارد تاریخ این باشگاه شده‌ام. از همه شما به خاطر حمایت‌ روزمره‌تان تشکر می‌کنم.

ایکاردی سومین بازی در تاریخ اینتر است که در 4 فصل متوالی در سری A ، حداقل 15 گل می‌زند. دو بازیکن قبلی، جوزپه مه‌آتزا (1930 تا 1936) و استفانو نایرس (1949 تا 1953) بودند.

ایکاردی در جمع 10 گلزن برتر تاریخ اینتر 
 

ایکاردی با احتساب گل‌هایی که در سامپدوریا به ثمر رسانده، اکنون 97 گل در سری A دارد و می‌تواند ششمین بازیکن تاریخ باشد که قبل از 25 سالگی در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا 100 گله می‌شود. 5 بازیکن قبلی، جوزپه‌مه‌آتزا، سیلیو پیولا، جامپیرو بونیپرتی، فلیسه بورل و ژوزه آلتافینی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *