بازگشت فضانوردان اکسپدیشن 49 به زمین پس از 115 روز ماموریت در ایستگاه فضایی بین‌ المللی

اکسپدیشن 49

بازگشت فضانوردان اکسپدیشن 49 به زمین پس از 115 روز ماموریت در ایستگاه فضایی بین‌ المللی

خدمه‌ی اکسپدیشن 49 پس از پایان ماموریت 115 روزه‌ی خود در ایستگاه فضایی بین‌ المللی (ISS) در روز یکشنبه به زمین بازخواهند گشت. این ماموریت در ماه جولای سال جاری آغاز شده بود و فضانوردان در تاریخ 29 اکتبر ایستگاه فضایی را ترک می‌کنند.

اکسپدیشن 49 (Expedition 49) در ماه جولای 2016 سه فضانورد را با خود به ایستگاه فضایی بین‌ المللی برد و اکنون پس از گذشت 115 روز، ماموریت این افراد در فضا به پایان رسیده است. آناتولی ایوانیشین از آژانس فضایی روسیه فرماندهی این ماموریت را بر عهده دارد و تاکویا اونیشی از آژانس اکتشافات فضایی ژاپن و کیت رابینز از ناسا به عنوان مهندس پرواز او را در این سفر فضایی همراهی می‌کنند. این سه فضانورد در ساعت 8:37 شب شنبه فضاپیمای سایوز را از ایستگاه فضایی جدا کرده و در ساعت 11:59 همان شب (9:59 صبح یکشنبه به وقت قزاقستان) بر روی خاک کشور قزاقستان فرود خواهند آمد.

فضانوردان حاضر در اکسپدیشن 49 در طول ماموریت 115 روزه‌ی خود آزمایش‌های بسیاری را در ایستگاه فضایی بین‌المللی در زمینه‌های زیست شناسی، بیوتکنولوژی، علوم فیزیکی و علوم زمین انجام دادند.

ماموریت اکسپدیشن 50 پس از بازگشت خدمه‌ی اکسپدیشن 49 آغاز می‌شود

تلویزیون ناسا قصد دارد لحظه‌ی فرود فضانوردان در قزاقستان را به صورت زنده پوشش دهد. همچنین پس از بازگشت خدمه‌ی اکسپدیشن 49، ماموریت اکسپدیشن 50 به رهبری شین کیمبرو و همراهی سرگئی ریژیکوف و آندری بوریسنکو از آژانس فضایی روسیه آغاز خواهد شد.

1395-08-06

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *