بدترین فیلم، از بهترین خودروی ایرانی بهتر است!

خبرگزاری صبا: سید ضیاء هاشمی رییس جامع صنفی تهیه کنندگان در پاسخ به این سوال که مشکل قاچاق فیلم ها سال هاست ادامه دارد، اما مشکل هنوز حل نشده،اتحادیه تهیه کنندگان راه کارهایی برای حل این مشکل ارائه کرده است یا خیر؟به صبا گفت:مگر در دنیا برای این مشکل راهکاری پیدا شده است؟ آن هم در دنیایی که برای اصول کپی رایت و قوانین حقوق مولفان احترام قائلند وقانون دارند!اینجا اوضاع بدتر از  این حرفاست. قاچاقچیان آدم های محترمی هستند و پول های ما را می دزدند و دادگاه ها هم کاری برای مان نمی کنند!وقتی هم آنها را می گیرند می گویند فیلم ها مجاز است!بله  مجاز هستند، ولی نباید قاچاق شود. آدم های گنده آدم تراشی و زد و بند می کنند.

وی در ادامه افزود:امیدوارم این موضوعات با حضور امام زمان حل شود! فقط می توانیم دست به دعا برداریم. چون از قانون و دولت نمی توان انتظاری داشت. فقط می توان دعا کرد امام زمان بیاید و ما را از شر اختلاس،دزدی،سرقت کالای مردم ،انواع رباخواری و سرقت از موسسات اعتباری نجات دهد.ما راهکاری نداریم و اتحادیه تهیه کنندگان دست به سمت بالا گرفته است تا این مملکت را خدا حفظ کند!

هاشمی در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه کسانی مسبب پخش فیلم های قاچاق در بازار هستند توضیح داد:ما تا فیلم را در سیستم ویدیویی پخش می کنیم بلافاصله در جهان پخش می شود!اگر بخواهیم جلوی سایت هارا بگیریم، باید دوماه دوندگی کنیم و دستور قضایی بگیریم تا مخابرات جلوی آن را بگیرد که در طول این زمان ۱۰فیلم دیگر هم پخش می شود. بعضی وقت ها فیلم ها قبل از ورود به شبکه نمایش خانگی قاچاق می شوند که این مورد بسیار کم است.

این تهیه کننده سینما در ادامه گفت:اساس کار ما این است که تا فیلم وارد سیستم توزیع قانونی می شود، بلافاصله قاچاقچیان در سایت ها توزیع می کنند و دست ما هم به هیچ جا بند نیست. اگر بخواهیم باآنها مبارزه کنیم سختی فراوان دارد.باید برویم سیستم قضایی را طی کرده و پلیس امنیت را که در این بخش همراه ترین است درگیر کنیم. این نیز به دلیل عدم بودجه کافی ممکن نیست.فکر می کنم دعا بهترین کار است.

وی در خصوص وضعیت سینمای روز ایران خاطرنشان کرد:وضعیت سینمای ایران از خیلی مسائل و اقتصاد مملکت بهتراست،سرقت و دزدی و رباخواری در آن نیست. وضعیت سینمای ما از مجموع مملکت ما وضعیت بهتری دارد.از هرجهت حساب کنیم سینما سالم ترین حرفه در این مملکت است.ما ادعا داریم فرهنگ ۲۵۰۰ساله داریم ،در صورتی که در این زمینه بی فرهنگیم.سینما نسبت به هرشغل دیگری وضعیت بهتر و درست تری با وجود تمام مشکلاتی که داریم، دارد.

او در خصوص سطح کیفی فیلم ها نیز گفت:باید دید نسبت به چه چیزی این وضعیت را می سنجیم؟خودرو سازی در مملکت ما فاجعه است و عزرائیل درون آن نشسته و جان مردم را می گیرد!بدترین فیلم ما از بهترین خودروهای ایران بهتر است.سینمای ما بهترین است.این نیز به دلیل تعهدسینما گران است که روی پای خود اهالی سینما می چرخد، نه افراد دولت.به دلیل این تعهد است که این بخش در این حد سلامت مانده است.

وی در پایان افزود: خیلی گله داریم و در کل کشور ما بهترین هستیم.تمام چیزهایی که در ایران ساخته می شود را ببینید، از مواد غذایی گرفته تا پوشاک و صنعت سیر نزولی داریم. همه اینها فاجعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *