به این 11 دلیل خودرو لیفان نخرید

خودرو لیفان

به این 11 دلیل خودرو لیفان نخرید

مدل‌های مختلف شرکت چینی Lifan مانند لیفان ایکس 60، لیفان ایکس 50، لیفان 520 و لیفان 820 نقاط ضعف زیادی دارند که نارضایتی مشتریان را به دنبال داشته است. در ادامه به بررسی ضعف‌های خودرو لیفان می‌پردازیم.

خودرو لیفان به دلیل داشتن طرح‌های مختلف و ظاهری شبیه به خودروهای لوکس با استقبال خوبی در بازار ایران مواجه بوده است، چرا که این خودرو شما را به رویای داشتن یک خودرو با ظاهر مناسب نزدیک‌تر می‌کند. هر چند این خودروسازی چینی چند سالی است که نتوانسته مزیتی بیشتر از قیمت پایینش برای مشتریان فراهم سازد. به همین علت اگر در مورد خودرو لیفان از تعمیرکاران سوال بپرسید، بدون شک عنوان می‌کنند که اگر این خودروی پر استهلاک را بفروشید و با پول آن یک خودرو داخلی بخرید برای شما به صرفه‌تر خواهد بود. در ادامه نقاط ضعف مدل‌های مختلف خودرو لیفان را بررسی خواهیم کرد.

خودرو لیفان

نقاط ضعف خودرو لیفان

1- شتاب پایین

تعدادی زیادی از کسانی که قصد فروش لیفان خود را دارند از شتاب این خودرو ناراضی‌اند. در واقع به دلیل عدم تناسب وزن خودرو با موتورهای لیفان، شتاب خودرو پایین آمده است. این ضعف در لیفان 820 به خوبی مشهود است، چرا که حجم موتور در این خودرو افزایش بسیار چشم‌گیری در مقایسه با مدل‌های دیگر لیفان داشته اما عملا تغییری در شتاب آن به وجود نیامده است.

2-مونتاژ بی‌کیفیت

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که اجزای به کار رفته در داخل خودرو برایتان اهمیت دارد، خودرو لیفان در این زمینه نیز با ضعف‌های بسیاری مواجه است. در واقع زمانی که وارد خودرو می‌شوید داشبورد پلاستیکی خشک و تجهیزات بد آن حس خوبی را برایتان به همراه نخواهد داشت.

3- رنگ خودرو

یکی دیگر از انتقاداتی که به خودروهای لیفان وارد می‌شود، کیفیت رنگ آن است. بدنه‌ی خودروهای لیفان گویا تنها با یک لایه رنگ تولید می‌شوند که پس از زمان اندکی کیفیت پایین آن خودنمایی می‌کند. البته کیفیت پایین رنگ مربوط به تمامی خودروهای زیر مجموعه کرمان موتور می‌شود. هر چند از نظر رنگ‌آمیزی داخل خودرو نیز ضعف‌هایی وجود دارد و این ضعف در لیفان 520 بسیار آشکار بوده و استفاده از سه رنگ برای جذابیت داشبورد، کنسول و فضای کلی این خودرو چندان کارآمد نبوده و حالت کسل‌کنندگی داخل خودرو را بیش از پیش نمایان می‌کند.

4- عایق‌بندی ضعیف

بسیاری از خودروهای لیفان دارای عایق‌بندی ضعیفی هستند. البته در ساخت اتاق مدل‌های لیفان 60 و 50 از طراحی‌های تویوتا استفاده شده، اما همچنان صدای موتور وارد کابین می‌شود که نشان‌دهنده عایق‌بندی ضعیف آن است.

5- ارتفاع کم لیفان 620

مدل لیفان 620 در این خودروسازی چینی از کیفیت بهتری برخوردار است و این خودرو در ایران با دو موتور 1.8 لیتری و 1.6 لیتری به فروش می‌رسد. البته یکی از انتقادهایی که مالکان لیفان 620 از این خودرو می‌گیرند، ارتفاع کم آن برای افراد قدبلند است.

6- پایین بودن استاندارد آلایندگی لیفان X60

امروزه خودروها با استاندارد آلایندگی یورو 6 تولید می‌شوند، ولی خودرو لیفان X60 دارای استاندارد یورو 3 است. بیشتر انتقادهای مالکان خودروهای لیفان مربوط به مدل X60 می‌شود، چرا که این خودرو اولین تجربه تولید شاسی بلند شهری برای این خودروسازی چینی بوده که در سال 2015 به بازار عرضه شده است و مشتریان ایرانی به خوبی با ضعف‌های این خودرو آشنا هستند. البته مونتاژی بودن این خودرو چینی دلیل خوبی برای کیفیت پایین به حساب می‌آید.

7- رگلاژ نبودن درها

رگلاژ نبودن درها در بعضی از مدل‌های خودرو لیفان وجود دارد، اما این ضعف در خودرو مدل لیفان X60 به خوبی نمایان است. در واقع در هنگام بستن درهای خودرو شما باید نیروی بیشتری به کار بگیرید و همانند یک خودرو درجه سومی نظیر تیبا درهای آن را ببندید.

8- لیفان X60 فاقد کانال تهویه است

همچنین یکی دیگر از نقاط ضعف لیفان مدل X60 نداشتن کانال تهویه است. با توجه به قیمت بیشتری که این خودرو چینی نسبت به پژو 206 تیپ پنج دارد، این نقطه ضعف با انتقادات زیادی مواجه بوده است.

9- مشکل خواندن سی دی

مشکل خواندن سی دی در مدل اولیه لیفان 620 وجود داشت که مالکان این خودرو پس از انتظاری حدودا 5 ماهه و با واردات قطعات چینی مشکل خود را برطرف کردند. در سری‌های جدید لیفان 620 این مشکل کاملا برطرف شده است. سایر محصولات لیفان نیز در نسخه‌های اولیه با مشکلات جزئی مواجه بوده‌اند که در سری‌های بعدی این مشکلات نیز رفع شد.

10- کیفیت پایین کولر

پایین بودن قدرت پرتاب باد کولر خودرو لیفان 620 از سوی تعداد زیادی از مشتریان با انتقاداتی همراه بوده است.

11- سیستم تعلیق یکپارچه خودرو لیفان 620

در مدل لیفان 620 همچنان از سیستم تعلیق یکپارچه استفاده می‌شود، در حالی که رقبای امروزی این خودرو دیگر از چنین سیستمی استفاده نمی‌کنند. در واقع سیستم تعلیق لیفان 620 از یک ضعف بسیار عجیب رنج می‌برد و آن هم یکپارچه بودن سیستم تعلیق عقب این خودرو است. در این مورد باید بگوییم که اگر با یک دستگاه لیفان 620 و به همراه سایر اعضای خانواده بر روی یک دست‌انداز بزرگ بروید؛ احتملا چرخ‌های عقب، به سپر و یا گلکیرهای خودروی شما برخورد می‌کنند. البته این مدل با داشتن ایرادات بسیار با توقف تولید همراه بوده و مشتریان ایرانی خود را از دست داده است. بنابراین شما تنها می‌توانید مدل‌های دسته دوم لیفان 620 را خریداری کنید که اصلا معقول و به‌صرفه نیست.

به این 11 دلیل خودرو لیفان نخرید!

1397-08-03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *