تئوری جدیدی برای موجودات فضایی؛ بیگانگان ربات های جاودان با میلیاردها سال قدمت هستند!

ربات های جاودان

تئوری جدیدی برای موجودات فضایی؛ بیگانگان ربات های جاودان با میلیاردها سال قدمت هستند!

آیا موجودات فضایی نیز همانند ما، از ساختار گوشت و خون برخوردارند؟ تئوری جدید دانشمندان، بیگانگان را در قالب ربات های جاودان و چند میلیارد ساله توصیف می‌کند!

با فرض اینکه ما هنوز موفق به ملاقات با بیگانگان در منظومه‌های همسایه نشده‌ایم، تصور اولین برخورد ما با آن‌ها، بسیار ترسناک و غیرقابل پیش‌بینی است.

بنابراین، اگر شما بیگانگان را به عنوان موجوداتی با قد کوتاه و سرهای بزرگ و جشمانی درشت تصور می‌کنید، احتمالا این مقاله کاملا بر خلاف این تصورات خواهد بود!

پروفسور سوزان اشنایدر (Susan Schneider) به عنوان یکی از دانشمندان دانشگاه کنتیکت (University of Connecticut)، مطالعه جدیدی را با نام «ذهن‌های بیگانه» (Alien Minds) منتشر کرده که نظریه جدیدی را برای موجودات فضایی را مطرح می‌کند. این مطالعه، بر نحوه برقراری ارتباط با این دسته از بیگانگان رباتیک تمرکز دارد؛ ربات های جاودان و نژادی از فرازمینی ها که میلیاردها سال قدمت دارند!

پروفسور اشنایدر، بر این باور است که هوش مصنوعی بیگانگان، احتمالا در جایی خارج از منظومه شمسی قرار دارد و احتمالا بسیار پیشرفته‌تر از تصورات فعلی ما هستند. وی در این باره می‌گوید:

من هیچ اعتقادی به موجودات بیگانه از نژادی مشابه با انسان ندارم! در واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که بیگانگان را موجوداتی از جنس گوشت و خون تصور کنیم. تمدن‌های فرابشری، احتمالا به دستاوردهای چشم‌گیر ماشینی دست یافته‌اند و اکنون یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته را خلق کرده‌اند.

دیگر تمدن‌ها، احتمالا بسیار پیشرفته‌تر از ما هستند و درک فعلی انسان نسبت به آنان، تا حد بسیاری ناچیز است!

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که حداکثر طول عمر هوش فرازمینی، بین 1.7 الی 8 میلیارد سال است. این بدان معناست که اگر بیگانگان در فضای خارج از منظومه شمسی باشند، احتمالا این دوره چند میلیارد ساله را پشت سر گذاشته و اکنون در مرحله‌ای جدید قرار دارند.

ربات های جاودان

در این مرحله، بیگانگان ذهن‌های خود را بر روی ماشین‌ها آپلود می‌کنند. با این کار، زندگی مبتنی بر قطعات الکترونیکی، تا همیشه ادامه خواهد داشت. بر اساس این نظریه، بیگانگان هم‌اکنون در قالب ربات های جاودان به زندگی خود ادامه می‌دهند. همین امر سبب می‌شود که تمدن بیگانگان، میلیاردها سال قدیمی‌تر از ما باشد.

دکتر اشنایدر، در استدلال این ادعا می‌گوید که مزایای زندگی ماشینی، بسیار بیشتر از کالبدهای فیزیکی انسان است. وی در این باره گفت:

به عنوان مثال، آن‌ها قادرند سفرهای فضایی و در میان کهکشانی را با خطری کمتر انجام دهند. قدرت محاسباتی فوق‌العاده سریع، عدم وجود محدودیت‌های فیزیکی و توانایی کسب سریع مهارت‌ها از دیگر مزایایی‌ست که بیگانگان از آن برخوردارند.

جالب توجه است که بسیاری از ستاره‌شناسن و محققان نیز بیگانگان را در قالب ربات های جاودان توصیف می‌کنند. ری کرزویل (Ray Kurzweil) به عنوان یکی از کارکنان کمپانی گوگل، پیش‌بینی کرده است که تا سال 2050، مغز انسان با سیستم‌های کامپیوتری ادغام خواهد شد.

اگر بیگانگان دارای تمدنی چند میلیارد ساله باشند، احتمالا همین حالا نیز در قالب ربات‌های باهوش به زندگی جاودان دست یافته‌اند.

سیگنال‌های رادیویی که امروزه ستاره‌شناسان از نقاط مختلف کیهان دریافت می‌کنند، به طور بالقوه می‌تواند از سوی موجودات فضایی ارسال شده باشد. باید توجه داشت که هر تمدن، به طور متوسط نهایتا 10 هزار سال از سیگنال‌های رادیویی استفاده می‌کند. با این تفاسیر، می‌توان گفت که احتمال برخورد ما با تمدنی بسیار پیشرفته‌تر از خودمان، بسیار زیاد است!

1396-08-10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *