تحویل تیبا دوگانه سوز و سایپا کوییک امکان ندارد؛ مشتریان تعویض کنند

تحویل تیبا دوگانه سوز

تحویل تیبا دوگانه سوز و سایپا کوییک امکان ندارد؛ مشتریان تعویض کنند

شرکت سایپا با انتشار اطلاعیه‌ای، اعلام کرد امکان تحویل تیبا دوگانه سوز و سایپا کوییک به دلیل مشکل تامین قطعه وجود ندارد و مشتریان می‌توانند آن‌ها را با خودروهای دیگری جایگزین کنند.

گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای عنوان کرد مشتریانی که جزو تعهدات نقدی شهریور ماه 97 محسوب می‌شوند، به دلیل مشکلات تامین قطعه و تولید، قادر به دریافت خودروهای سایپا کوییک و تیبا دوگانه سوز نبوده و باید به جای این دو خودرو، گزینه‌های جایگزین شده را انتخاب کنند. بنابراین کسانی که خودرو کوییک اتوماتیک را سفارش داده‌اند می‌توانند ساینا اتوماتیک سفید رنگ را انتخاب کرده و کسانی که جزو مشتریان خودرو تیبا دوگانه سوز هستند می‌توانند تیبای معمولی در 4 نوع رنگ مختلف را انتخاب کنند. البته بر اساس این اطلاعیه‌، مشتریان کیا سراتو، ساینا دنده‌ای و سایپا 131 مشکلی در تحویل خودرو خود نخواهند داشت.

تحویل تیبا دوگانه سوز

چرا تحویل تیبا دوگانه سوز و کوییک ممکن نیست؟

تا الان از سوی گروه خودروسازی سایپا در خصوص علل لغو شدن تحویل تیبا دوگانه سوز و کوییک، خبر قطعی منتشر نشده است. با توجه به اینکه در اطلاعیه منتشر شده از سوی سایپا به اجباری بودن انتخاب خودرو از سوی مشتریان اشاره‌ای نشده، احتمالا مشتریانی که به تحویل تیبا دوگانه سوز و کوییک اصرار دارند می‌توانند با درخواست از شرکت سایپا تاخیر بیشتری را برای تحویل خودروهای خود تقاضا کنند. هنوز مشخص نشده که مشکلات شرکت سایپا تا چه زمانی ادامه دارد و از طرفی به علت اینکه خودروهای جایگزین شده با سلیقه مشتریان بسیار متفاوت بوده، ممکن است در روزهای آینده شاهد نارضایتی‌های زیادی از سوی مشتریان باشیم.

مشتریان خودرو کوییک مدتی است از تاخیر در تحویل خودروهایشان از سوی سایپا خبر می‌دهند و اعلام می‌کنند که این خودرو با مشکلاتی در زمینه مونتاژ، جعبه دنده، سیستم برق و سیستم خنک‌سازی موتور مواجه است. برخی مدعی‌‌اند که شرکت سایپا برای حل این مشکلات، خودروهای ثبت نامی را تحویل نمی‌دهند، اما با توجه به مشابه بودن سامانه‌ی فنی کوییک و ساینا اتوماتیک، این ادعا رد شده است.

سایپا کوییک

مشکلات خودروسازان مربوط به خودروهای بومی است

با توجه به اطلاعیه‌ای که شرکت سایپا منتشر کرده است متوجه می‌شویم که طرح تعویض و تبدیل خودروهای ثبت نامی فقط مربوط به خودروهای ملی می‌شود و به نظر می‌رسد مشکل اساسی خودروسازان داخلی در تامین قطعات مورد نیاز محصولات بومی است. از طرفی شرکت خودروسازی ایران خودرو نیز با مشکلات زیادی برای تحویل خودروهای ملی مواجه بوده و تاکنون جایگزنی برای محصولاتی نظیر دنا پلاس، دنا پلاس توربو، سورن، سورن توربو پیشنهاد نشده است.

اطلاعیه سایپا در مورد تحویل خودرو

عدم تحویل خودرو

1397-08-13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *