تقدیر ناتو از نقش تیلرسون در بحران کره شمالی

خبرگزاری ایسنا: در حالی که شایعاتی درخصوص برکنار شدن رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا طی هفته‌های آینده در محافل سیاسی واشنگتن مطرح است، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از نقش وزیر امور خارجه آمریکا در برخورد با بحران کره‌شمالی تقدیر کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تصریح کرد، نشست آتی وزیران امور خارجه این ائتلاف نظامی در بروکسل طی روزهای آینده تحت تأثیر شایعات مربوط به آینده کاری رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا قرار نخواهد گرفت.

در همین حال، منابع آگاه در کاخ سفید افشا کرده‌اند که تیلرسون احتمالاً طی روزها و هفته‌های آینده از سمتش برکنار خواهد شد.

استولتنبرگ در اظهارات خود به حمایت از تلاش‌های وزیر امور خارجه آمریکا در راستای مقابله با بحران ناشی از آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای پیونگ‌یانگ پرداخت.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل به خبرنگاران گفت که تیلرسون نقشی کلیدی در حل بحران کره‌شمالی ایفا کرده و همزمان با ابلاغ پیام‌های بازدارنده، در راستای پیگیری راهکار مسالمت‌آمیز اقدام کرده است.

اظهارات استولتنبرگ در حالی مطرح می‌شود که پیش از این دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به طور علنی گفته که تیلرسون با پیگیری اقدامات دیپلماتیک برای حل بحران کره‌شمالی وقت خود را هدر می‌کند.

استولتنبرگ تصریح کرد: ما بارها و بارها شاهد این بوده‌ایم که ناتو و وزیران آن توانسته‌اند به رغم شایعات کار اصلی خود را انجام دهند و من کاملا مطمئن هستم که اکنون نیز به همین ترتیب خواهد بود.

وی افزود: من یقین دارم که تمامی وزیران از جمله تیلرسون بر وظیفه خود متمرکز خواهند بود و خواهند توانست تصمیمات مهمی اتخاذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *