تماشای زیبایی‌های زمین با ویدیو 360 درجه از ایستگاه فضایی بین المللی

ویدیو 360 درجه از ایستگاه فضایی بین المللی

تماشای زیبایی‌های زمین با ویدیو 360 درجه از ایستگاه فضایی بین المللی

کاپولا (Cupola)، نام ماژولی در ایستگاه فضایی بین المللی است که فضانوردان می‌توانند اوغات فراغت خویش را در آنجا بگذرانند. اخیرا نیز کیهان‌نورد روسی، آندری بوریسنکو (Andrey Borisenko)، به‌کمک دوربین‌های موجود در این ماژول تلاش داشته تا با تهیه یک ویدیو 360 درجه از ایستگاه فضایی بین المللی ، فرضیه تخت بودن کره خاکی را به سخره گیرد. 

سال 2010 بود که ماژول کاپولا با هدف تعمیر و نگهداری آسان‌تر بازوی رباتیکی Canadarm2 برای فضانوردان و کیهان نوردان ساخته شد، اما در مدتی کوتاه و به‌ خاطر منظره فوق‌العاده زیبایی که این ماژول پیش روی فضانوردان قرار می‌داد، به مکانی برای تفریح و استراحت خدمه ایستگاه فضایی بین المللی تبدیل شد. پیش‌تر نیز عکاسان مشتاق همچون کریس هدفیلد (Chris Hadfield) و رید وایزمن (Reid Wiseman)، تصاویر فوق‌العاده زیبایی از زمین را با استقرار در این ماژول ثبت کرده‌اند. جالب است بدانید یکی از فضانوردان آمریکایی، سونیتا ویلیامز (Sunita Williams)، از طرفداران سرسخت بازی حدس زدن جای شما از پنجره کاپولاست.

بوریسنکو می‌گوید: “تمامی فضانوردان یا کیهان‌نوردانی که از ایستگاه فضایی بین المللی بازدید می‌کند، دوست دارند تمام وقت آزاد خود را در کاپولا بگذارنند. اگرچه اینجا آن‌قدرها هم که تصور می‌کنید زمان کافی وجود ندارد. با این‌حال هیچ سیاره‌ای نمی‌تواند همانند کره زمین، زیبا باشد.” ویدیویی که در ادامه قرار گرفته، زیبایی‌های کره زمین را نشان می‌دهد که البته بهتر است برای لذت بردن از آن، هدست واقعیت مجازی را کنار بگذارید:

ویدیو 360 درجه از ایستگاه فضایی بین المللی

1395-09-02

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *