تماشا کنید: پروژه تجسم شمشیربازی ، پیچیدگی‌های این ورزش را نشان می‌دهد

پروژه تجسم شمشیربازی

تماشا کنید: پروژه تجسم شمشیربازی ، پیچیدگی‌های این ورزش را نشان می‌دهد

شاید شما نیز مثل من اطلاعات زیادی از ورزش شمشیربازی نداشته باشید، اما بدون شک با دیدن این ویدیوها علاقه خاصی به آن پیدا خواهید کرد. شمشیربازی یکی از ورزش‌های بسیار زیبا و در عین حال پیچیده است که در نگاه اول می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. اما آیا تاکنون خود را جای ورزشکارانی که شمشیر به دست داشته و با یکدیگر در حال مبارزه هستند، قرار داده‌اید؟ اگر نه، می‌خواهیم شما را با پروژه تجسم شمشیربازی آشنا کنیم.

نخستین ویدیویی که در میانه این مطلب قرار گرفته، دو شمشیرباز که یکی از آنها Yuki Ota ژاپنی (برنده مسابقات قهرمانی شمشیربازی فلوره جهان در سال 2015) و دیگری بنیان‌گذار پروژه تجسم شمشیربازی (Fencing Visualized Project) است، در حال مبارزه با یکدیگر بوده و حرکات شمشیر آنها با خطوط رنگی دنبال می‌شود.

از آنجایی که بسیاری از افراد نمی‌توانند پیچیدگی این ورزش را درک کنند، در پروژه تجسم شمشیربازی سعی شده تا سرعت عمل و دقت بالایی که شمشیربازها دارند، نشان داده شود. هرچند زبان مکالمات در این ویدیوها به ژاپنی خواهد بود، اما باز هم می‌توان عملکرد سریع و سخت ورزشکاران را مشاهده نمود و تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

در دومین ویدیو از پروژه تجسم شمشیربازی می‌توانیم روند تصویربرداری و ساخت این ویدیوها را به کمک دوربین‌های متعدد مشاهده کنیم. به‌علاوه در این ویدیو، پاهای شمشیربازها را می‌بینیم که برخی مواقع با قدرتی زیاد به زمین کوبیده می‌شوند و سازندگان برای نمایش شدت آن، باز هم از خطوط رنگی برای هر دو نفر استفاده کرده‌اند. حتی در یکی از این ویدیوها سعی شده تا این خطوط رنگی، در ویدیویی زنده هم پیش روی کاربران قرار بگیرد. هر چند شاید نتوان از این ویدیوها به عنوان فیلم‌های آموزشی استفاده کرد، اما می‌توانید با برخی از حرکات و پیچیدگی‌هایی که این ورزش دارد، آشنا شوید.

ویدیوهای پروژه تجسم شمشیربازی

1395-08-25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *