تیم مدیریتی گوگل


دکتر اریک اشمیتدت ، رییس هیت مدیره و مدیراجرایی

دکتر اریک اشمیدت ار آوگوست ٢٪٪١ – شهریور ١٣٨٪ – – یعنی بعد از پنج ماه از ملحق شدن ایشان به اعضای هیئت مدیره به عنوان رییس اجرایی انتخاب شد . همچنین اشمیدت رییس هیئت مدیره شرکت NOVELL است که ایشان به عنوان شخص مرکزی و تصمیم گیر در مدیریت و توسعه این شرکت به حساب می آید .

اشمیت از شرکت Sun Microsystems به شرکت Novell در سال ١٩٩٧ پیوست ، ایشان در Sun سمت رییس تکنولوژی را داشتند . درمدت خدمت ایشان به Sun که ١۴ سال طول کشید ، ایشان موفقیتهای اجرایی را دراین شرکت ایفا میکرد که نتیجه آن کسب شناخت های بین المللی در توسعه تکنولوژی واینترنت در ارتباط جمعیهای تجارت ، دولت ، تحصیلات ، فرهنگ و علم و دانش بود . اشمیدت همچنین نقش بسیار مهم و اساسی را در بازار Java ، زبان برناه نویسی independent کامپیوترهای Sun را داشت .

قبل از پیوستن به Sun اشمیدت جزو یکی از اعضای تحقیقاتی در لابراتوار دانش کامپیوتری شرکت ( Xerox Palo Alto Research Center (PARC را داشت . او همچنین مقامهایی را در Bell Laboratories و Zilog نیز داشت . اشمیدت دارای دکترای کامپیوتر و دیپلم عالی مهندسی برق از دانشگاه California در Berkeley است . ایشان لیسانس مهندسی برق خود را از دانشگاه Princeton دریافت کرده است .

لری پیچ ، کمک موسس و رییس کل

لری پیچ دارای تحصیلات عالی مهندسی علوم از دانشگاه Michigan است . همچنین ایشان رییس این دانشگاه نیز بوده است . پیچ دارای مدرک دکترای علم کامپیوتر از دانشگاه Stanford است . سابقه کاری او شامل طراحی نرم افزار در شرکت Advanced Management Systems در واشنگتون و شرکت cogni‌Tek در اوانستون بوده است . پیچ اولین تجربه کاری خود را در زمینه کامپ یوتر در سال ١٩٧٩ شروع کرده است . ایشان به همراه سرجی برین درسال ١٩٩٨ بنیانگذار گوگل بودند.

سرجی برین ، کمک بنیانگذار و رییس تکنولوژی

سرجی برین که اهل مسکو است ، مدرک لیسانس کامپیوتر خود را با افتخارات ریاضیات از دانشگاه Maryland دریافت کرده است . ایشان هم اکنون دارای دکترای کامپیوتر از دانشگاه Stanford است . سرجی ٢٧ سال سن دارد و آشنایی و با لری پیچ در دانشگاه Stanford باعث شد که به همکاری و تاسیس گوگل نقش داشته باشد.

دلبستگیهای پژوهشی آقای Brin،‌ موتورهای جست و جو ، تامین اطلاعات از منابع ساختار نیافته ، و داده کاوی در مجموعه های بزرگ متنی و داده های علمی را در برمی گیرد . وی بیش از یک دوجین مقاله و رساله در ژورنالهای دانشگاهی به چاپ رسانده است . عنوانهای برخی از نوشته های او عبارتند از : آشکار کردن الگوها و ارتباطها در وب ؛ داده کاوی پویا : معماری تازه ای برای داده های پر بعدی ، که همراه با Larry Page منتشر کردهاست ؛ فنون مقیاس پذیر برای کاوش ساختارهای سببی ؛ شمارش پویای Itemset و تدوین قواعد برای داده های سبد خرید ؛ و فراتر از سبدهای خرید : تعمیم قواعد تداعی به همبستگیها .

بریا یکی از بهترین سخنگوها و مباحثگرها در انجمنها و آکادمیهای ملی و بین المللی بوده که میتوان از آنها Academy Of American و Achievemen, European Technology Forum, Entertainment and Deign و Silicon Alley 2001 را نام برد.


امید کردستانی ، معاون رییس فروش و توسعه تجاری

امید کردستانی بیش از ١٢ سال سابقه در سرمایه گذاری و مصرف تکنولوژی سطح بالا ، به همراه نقش کلیدی در بخش پیشگام اینترنت شرکت Netscape Communications را دارا ست . ایشان به عنوان معاون رییس فروش و توسعه تجاری در شرکت Netscape باعث شد تا این شرکت در یک سال ٨٨ میلیون دلار را در ١٨ ماه فقط از وب سایت خود حاصل نماید.

کردستانی به شرکت Netscape به عنوان مسئول فروشهای OEM ملحق شد در حال که ایشان مسئولیتهایی را در شرکتهایی مانند Citibank , AOL, Amazon , Intuit , Travelocity , Intel , eBay@ , Home و Ecite را داشت . پیش از Netscape نیز ایشان به عنوان مدیر تبلیغات وبازاریابی در شرکتهای 3DO company , Go Corporation و HP را داشت .

کردستانی یک مدرک MBA را نیز ازدانشگاه Standford ولیسانس مهندسی خود را نیز از دانشگاه Jose Stat Sun دریافت کرده است.

وینی روسینگ ، معاون رییس مهندسی

وینی روسینگ بیش از ٣٪ سال تجربه تحقیقاتی و مهندسی را در بعضی ازشرکتهای Silicon Valley را داراست . ایشان از شرکت Caere به گوگل ملحق شد ، آن درCaere رییس تکنولوژی و معاون رییس مهندسی بود. روسینگ تمام مهندسی خط محصول شرکت Caere را که OCR بود را به عهده گرفت ، همچنین ایشان یکی از نیروهای موثر و کلیدی در محصول Omniform این شرکت بود. قبل ازاینکه ایشان به Coere بپوندد، ایشان رییس شرکت First Person بود. که این شرکت یکی از شرکتهای Sun Microssystems است . در زمان کاردر First Person ، ایشان مسئول اصلی تیم به عهده گیرنده Java بود . که این موفقیت قبل از تاسیس لابراتورهای Sun Microsystems بود.

علاقه مندی اوبه فضا است که به همین دلیل ایشان تلسکوپی روباتیک راطراحی و ساخت کرده است .

سیندی مک کفری ، معاون رییس ارتباطات

سیندی مک کفری دارای ٢٪ سال تجربه در روابط عمومی ، روابط سرمایه گذاری ، ارتباط بازاریابی ، ارتباطات کارمندان و مشتریان و گزارش و ویرا آن قبل از ملحق شدن آن به گوگل است . ایشان در شرکتهای Apple , The 3 DO comany , computer , Smart Force(CBT Systems سابق ( سوابق کاری دارد.

مک کفری دارای لیسانس هنر از دانشگاه Nebraska است ، ایشان همچنین در رشته ادی ات نیز دردانشگاه Missouri State تحصیل کرده وی کار خود را با گزارشگری و ویرایش اخبار در روزناه ها که میتوان از آنها به روزنامه های ؛ The Springfield(Mo.)Leader& Press ; The Omaha World – Herald ; The Contr Costa Times ; The Kansas City Business Journal و روزنامه های تجاری مانند Macintosh Today اشاره کرد آغاز کرد. ایشان همچنین در جمع آوری موضوع The Elements of Style نقش مهمی داشت .


جون برادی ، نایب رییس قسمت سرویسهای جستجو

جوان بردی دارای بیش از ١٢ سال تجربه در فروش وبازاریابی تکنولوژی سطح بالا است . قبل از ملحق شدن او به گوگل ، وی مسئولیت کل بخش توسعه تجاری و اعانت فروش را در شرکت Netscape به عهده گرفته بود. با خویشی وی با Network Solutions , eBay و سایر شرکتهای عظیم دیگر ، خانم بردی ، سود ٢ میلیون دلاری هر فصل را ١٢ میلیون هر فصل در یکسال تبدیل کرد. وی همچنین مسئول توسعه تجاری به همراه تجارت ، محاسبه و کانلهای اینترنتی را در Netcenter شرکت Netscape داشت . ایشان زمانی که نقش دار و مسئول فروش OEM شرکت Netscape بود مشارکتهایی را با شرکتهایی مثل Hewlett Packard, Oracle,Computer Associates, SGI , andInformix راه اندازی کرده بود.

قبل از ملحق شدن به گوگل ، خانم بردی به عنوان بازاریاب شرکت Silicon Graphics بود . مدرک تحصیلی اودیپلم اجرایی تجاری از دانشگاه San Jose State است .

تیم آرمسترونگ ، معاون رییس فروش تبلیغات

تیم آرمسترونگ از Snowball.com به گوگل آمد. تیم درآن شرکت معاون رییس فروش وبرنامه ریزی بود ، او مدیریت گروهی شامل از ١٪٪ کادرکن را درحدود ١۶ ماه به عهده داشت . ایشان همچنین مسئول بخش برنامه ر یری و خویشاندی و بازاریابی بود که شرکتهای خویشاوند آنرا میتوان New Line cinema ولیگ های NFL نامید.

قبل از Snowball.com ، آرمسترونگ در شرکت IDG میولیت مدیر فروش ملی را به عهده گرفته بود.

آرمسترونگ دارای مدارک تخصصی اجتماعی و اقتصادی است . ایشان همچنین یکی از قهرمانان دو ماراتن است .

اورس هلتزل

اورس از دانشگاه California به گوگل پیوست . ایشانیکی از اساتید علوم کامپیوتر آن دانشگاه بودند. ایشان مدرک کامپیوتر خود را درسال ١٩٨٨ از دانشگاه زوریخ دریافت کرد. در سال ١٩٩۴ ، ایشان دکترای کامپیوتر خود را از دانشگاه Stanford دریافت کرد.

اورس یکی از پیشگامان علم Java نیز میباشد. قبل از ملحق شدن به گوگل ، ایشان یکی از بنیانگذاران Animorphic Systems بود که این سیستم کامپایلر Smalltalk و Java را فراهم آورد . بعد از Animorphic Systems در سال ١٩٩٧ ، ایشان به Hostpro برای مامپایلر Hostpro Java کمک چشمگیری را کرد.

در سال ١٩٩۶ ، ایشان جایزه CAREER را از National Science Foundation برای تخصص آن در زبان Object – oriented دریافت کرد.

ایشان " شخص گوگل " نامید شد بعد از اینکه اولین شخص VP شد.

کریگ سیلور اذشتاین ، مدیر تکنولوژی

سیلور اشتاین هم اکنون جدا از دانشگاه Stanford جایی که دکترای کامپیوتر خود را دریافت کرده میباشد. سیلوراشتاین یکی از اعضایی بود که در اگوریتم تحقیقاتی گوگل در دانشگاه Stanford حضور داشت . پیشه آکادمیک ایشان در مدیریت ساختاری است . ایشان همچنین با Xerox PARC همکاری داشته است .

سیلو اشتاین دارای لیسانس کامپیوتر از کالج Harvard است . ایشان همچنین یکی از موسسان گوگل است . ایشان نیز نان روزانه گوگل را فراهم آورده است که توسط سیستم عامل Linux کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس