جباری: مطمئنم حقم را از این آقا می‌گیرم!

ورزش سه: مجتبی جباری  در مورد شکایتش از باشگاه استقلال، شرایط بد فوتبال ایران و البته انتخاب به عنوان سفیر مبارزه با بیماری سرطان صحبت های جالبی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:
 
موضوع شکایت شما از استقلال به کجا رسید؟
 
مطمئن هستم حقم را می گیریم چون مردم و هواداران استقلال  پشت من هستند. تا حالا هیچ دلیلی در مورد اخراج من نگفته اند و من می توانم حقم را از این فرد بگیرم.
 
فکر می کنی کمیته انضباطی و کمیته تعیین وضعیت حق را به شما می دهد؟
از نظر خوم مطمئن هستم حق با من است. کمیته انضباطی و تعیین وضعیت این حق را به من  می دهد چون به طور کامل توضیح دادم چطور از تیم کنار گذاشته شدم و آقایان چه مواردی را در قرارداد من نقض کرده اند. اگر شکایت من به نتیجه نرسد واقعا یک ناامیدی بزرگ هست برای فوتبال و بازیکنان جوان که قوانین  اجازه می دهد یک مدیر به بدترین شکل با بازیکنان برخورد کند. در این مقطع نقش اتحادیه بازیکنان  پررنگ می شود و آنها نیاز به جایی دارند که از آنها حمایت شود و اجازه ندهد حقشان را به راحتی بخورند.
 
شما فکر می کنید چرا بازیکنان هرگز موفق نمی شوند پول شان را از باشگاه ها بگیرند؟
واقعا این صحبت شما درست است و در حق خیلی از بازیکنان ظلم می شود. تمام مشکلات فوتبال ایران به واسطه ضعف مدیریتی است، به وسطه مدیریت غلط این مقدار بدهی به وجود آمده است  و گرنه کنار فوتبال خیلی پول هست و کلی استعداد که به دلیل مدیریت غلط می هدر می روند.
 
جباری: مطمئنم حقم را از این آقا می‌گیرم!
شما در صحبت هایتان گفتید باشگاه مواردی از قرارداد شما را نقض کرده است. این موارد چیست؟
یکی از موارد این است که باشگاه نمی تواند یک قرارداد را یک طرفه و بدون هیچ دلیلی  نقض کند، حتی اگر در قرارداد این بند آمده باشد. یک فرد نمی تواند هروقت دلش خواست مسائل شخصی را درگیر کار کند و منافع تیم و باشگاه را در نظر نگیرد. یک روز  به خاطر منافع خودشان عکس گرفتند و پیگیر مسائل پزشکی من بودند ولی آنجا که خوشش نیامد به خاطر انتقادهای به حق من در مورد امکانات موجود  و در جلسه خصوصی،  جلسه ای که حاشیه ای برای تیم نداشت چنین برخوردی با من انجام بدهند.
 
آیا در این مدت بازیکنان با شما تماس گرفتند تا از شما حمایت کنند؟
یک تعداد بودند ولی من خواستم اقدامی نکنند و  کاری انجام ندهند. دوست نداشتم مشکلی برای آنها درست شود و موقعیت شان به خطر بیفتد.  این که بخواهند سوء مدیریت و مشکلات فنی را گردن بازیکن بیندازنند و  برایشان مهم نباشد که با آبروی بازیکنان بازی می شود اتفاق خوبی نیست. این ها مسائلی است که به نظر من درست نیست و تا روزی که باشم تلاش می کنم این موارد را اصلاح کنم.
 
در این حدود 3 ماه که شما از تیم کنار گذاشته شده اید، آیا کسی از باشگاه با شما تماس گرفته است؟
26 شهریور من را از تیم کنار گذاشتند،  27 شهریور همه مصاحبه آقایان و اتفاق هایی که در برنامه 90 افتاد را دیدند، همه دیدند هیچ دلیلی را در مورد کنار گذاشتن من عنوان نکرند  و بعد از آن من را کنار گذاشتند. 16 آبان نامه ای در خانه ما آمد که در آن آمده بود برای  تست پزشکی به کتر نوروز مراجعه کنم و البته بروم کمیته انضباطی باشگاه. به من اعلام شد  23 آبان بروم کمیته انضباطی و در مورد مصاحبه هایم با رسانه ها توضیح بدهم.  دو ماه بعد از این که من را کنار گذاشتند این دو نامه را زدند و قبل از آن هیچ سراغی از من نگرفتند. بسیار مطمئن هستم حقم را از این آقا می گیرم و اجازه نمی دهم این بدعت غلط در فوتبال ایران شکل بگیرد.
 
جباری: مطمئنم حقم را از این آقا می‌گیرم!
چطور این قدر مطمئن هستی که حق خود را می گیری؟
فکر نمی کنم به راحتی بتوانند هرکاری که دوست دارند انجام بدهند چون مساله جباری نیست، مساله همه بازیکنانی هستند که ضرر می کنند. ما بازیکن ها این همه در زمین می دویم،  فشارهای روحی و جسمی را تحمل می کنیم و آنوقت  یک نفر بتواند به شخصیت شما توهین کند؟ این اتفاق را نباید اجازه بدهیم رخ بدهد.
 
این که از شما خواسته شد دوباره تست پزشکی  بدهید برایتان عجیب نیست؟
 
واقعا  چقدر بی نظمی می تواند در یک باشگاه وجود داشته باشد؟ بعد از دو ماه که من با استقلال تمرین و برای این تیم بازی کرده ام دوباره  از من بخواهند در تست پزشکی شرکت کنم؟  شما با این حرف ها به دکتر نوروزی و ایفمارک توهین می کنید و جواب تست های پزشکی آنها را زیر سوال می برید. با حمایت کامل تماشاگران که واقعا ممنون آنها هستم می گویم چه اتفاق هایی در باشگاه استقلال رح می دهد و این بشگاه به چه صورت اداره می کنند. از من و امثال من در تاریخ باشگاه همیشه یاد می شود و هواداران به ما لطف دارند ولی این آقا به خاطر مسائل شخصی به صورت مستقیم به بازیکن این باشگاه توهین می کند.
 
قصد ندارید قراردادتان را منتشر کنید؟
 
اگر پایش برسد نامه های آقایان را منتشر می کنم تا مردم ببینند چه بی قانونی هایی در این باشگاه رخ می دهد.  مردم و هواداران استقلال دارند ضرر می کنند. این آقا با این نامه ها  قرارداد خودش را زیر سوال می برد، آقای  نوروزی و ایفمارک که از من تست پزشکی گرفته اند را را زیر سوال می برد، فقط به خاطر این که خودشان هم نمی دانند چکار دارند می کنند. ماجرا کاملا عیان است و من فکر می کنم اوضاع باشگاه استقلال خیلی نگران کننده است.
 
جباری: مطمئنم حقم را از این آقا می‌گیرم!
جدیدا به عنوان سفیر مبارزه با بیماری سرطان هم انتخاب شده ای. از این اتفاق چه حسی داری؟
خیلی خوشحال سفیر مبارزه و  پیشگیری از بیماری سرطلان شده ام و امیدوارم بتوان کارهای مثبتی را انجام بدهم. مسوولیت سنگینی را احساس می کنم و سعی می کنم قدم های مثبتی در راه پیشگیری از بیماری سرطان بردارم. بهترین راه مبارزه با سرطان آگاهی است که مردم بتوانند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند. اطلاع رسانی خیلی نقش مهدی دارد چراکه باید از نشانه های این بیماری  آگاه باشیم و همدیگر را آگاه کنیم. مردم بزرگترین پشتوانه  باعث  دلگرمی من در این راه مهم هستند. آنها می توانند من را خیلی کمک کنند، مخصوصا فضای مجازی که می تواند  ما را در این راه کمک کند. بیشتر سعی می کنم در اینستاگرام فعال باشد به عنوان جایی که بخواهم یکسری اطلاعات را در اختیار مردم بگذارم و خوشحال می شوم هرکسی که می تواند من را کمک کند. انشاالله قدم های خوبی بتوانیم در راه پیشگیری از این بیماری برداریم.
 
و صحبت پایانی….
با صدای بلند فریاد می زنم ما نیاز داریم اتحادیه داشته باشیم. من دنبال این هستم تا اتحادیه باشگاه را تاسیس کنم چون خیلی نگرانم که دیر شود و حق بازیکنان جوان خورده شود. در مورد نوع پرداخت و افرادی که تیم دیدار می کنند نگرانم دیر شود و جوان ها متضرر شوند.  باید پشت هم باشیم، حق مان را بگیریم، نباید  بازیکن برای پولی که برای آن عرق ریخته است به باشگاه مراجعه کند و بعد از 6 سال دست خالی برگردند. امیدوارم  مدیران خوب به فوتبال ما بیاید چون پول در فوتبال ما وجود دارد.
گفت و گو از : فرزام محمد علیها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *