حرکت پارابولیک (سهمی‌وار) بیت کوین به سوی ۳۰۰۰۰ دلار!

حرکت پارابولیک (سهمی‌وار) بیت کوین به سوی ۳۰۰۰۰ دلار!

بیت کوین بالاترین ارز دیجیتال به لحاظ مارکت کپ، بار دیگر توانست از مرز ۱۲۰۰۰ دلار عبور نماید و به دنبال آن انتظارات برای ثبت یک رکورد قیمتی تاریخی جدید در طول چرخه فعلی بازار بالا رفته است. در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۳۰۰۰ دلار است. Mark Yusko مدیر ارشد اجرایی موسسه مدیریت سرمایه Morgan Creek که یک معتقد راسخ به بیت کوین است، می‌گوید ما در حرکت پارابولیک (سهمی‌وار) بعدی بیت کوین به سر می‌بریم که می‌تواند قیمت آن را تا ۳۰۰۰۰ دلار هم بالا ببرد.

بیت کوین از اوکتبر ۲۰۱۸ بهترین دارایی به لحاظ عملکرد بوده است

بر اساس این گزارش، Mark Yusko در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC به این نکته اشاره کرد که بیت کوین از اوکتبر ۲۰۱۸ تا الان، بهترین دارایی به لحاظ عملکرد بوده است. به گفته ایشان، ما در حرکت سهمی وار بعدی قیمت بیت کوین به سر می‌بریم که احتمالا قیمت آن را تا سطح ۳۰۰۰۰ دلار می‌تواند بالا ببرد، البته قبل از آن یک اصلاح کوچک قیمت خواهیم داشت.

همچنین Yusko گفت بیت کوین از اوکتوبر ۲۰۱۸ تا کنون توانسته ۷۰ درصد از ارزش خود را باز پس گیرد. از طرف دیگر بازار سهام در همین بازه زمانی تقریبا ثابت بوده است. این مدیر ارشد اجرایی معتقد است که این دوران تیره و تار شدن بازار سهام است. سهام‌ها بیش از ارزش واقعیشان قیمت پیدا کرده‌اند و کاهش نرخ بهره که در راه است، اقتصاد را تضیف خواهد کرد.

بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ احتمالا تا ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رفت

همچنین Yusko بر این باور است که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید که به این معنی است که برای رسیدن به‌ آن هدف قیمتی، بیت کوین درصد رشد خارق العاده‌ای باید داشته باشد. شاید از آنجاکه مشابه این نظر و حتی انتظارات بیشتر توسط سایر اعضای جامعه کریپتو وجود دارد، جای نگرانی زیادی در این خصوص نیست.

به عنوان مثال جان مکافی (John Mcafee) از طرفداران بیت کوین، دوباره گفته است که بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار خواهد رسید. در آوریل ۲۰۱۹، زمانی که او این پیش بینی خود را دوباره تکرار کرد، بیت کوین با قیمت ۵۲۰۰ دلار معامله می‌شد.

به طور مشابه، تیم دراپر (Tim Droper)، میلیاردر سرمایه گذار ریسک پذیر، پیش بینی کرده است که در طی چند سال آینده، قیمت بیت کوین به ۲۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. این میلیاردر، انتظار دارد که با حرکت مهندسان، در جهت کار بر روی حل مشکل مقیاس‌پذبری بیت کوین، ماشه این سطح قیمتی چکانده شود. با حل این مشکلات، بیت کوین می‌تواند برای استفاده توسط مردم در خرید‌های روزانه، از دلار جذاب‌تر شود.

با پذیرش عمومی و عدم قطعیت‌های اقتصادی، آستانه افزایش قیمت فرا خواهد رسید

از سوی دیگر، عوامل زیادی در افزایش قیمت اخیر بیت کوینی که در شروع سال جاری میلادی در حدود ۳۰۰۰ دلار معامله می‌شد، نقش دارند. برخی از این عوامل شامل پذیرش دارایی‌های دیجیتال توسط موسسات و سازمان‌ها و همچنین عدم قطعیت در اقتصاد‌های به خصوصی می‌شود که مردم را به سوی بیت کوین سوق دادند.

یک مثال واضح جنگ تجاری بین آمریکا و چین است که تضمینی برای دستیابی به یک توافق، بین طرفین وجود ندارد. از سوی دیگر این باور وجود دارد که اتحادیه اروپا در یک رکود اقتصادی ملایم به سر می‌برد و احتمالا بریتانیا هم به زودی به این مشکل دچار خواهد شد.

تذکر: این مطلب تنها یک ترجمه است و پیشنهادی برای سرمایه گذاری به شمار نمی‌رود

منبع zycrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *