خودرو سایپا رهام برای تست‌های ایمنی به آلمان فرستاده شد

خودرو سایپا رهام

خودرو سایپا رهام برای تست‌های ایمنی به آلمان فرستاده شد

خودرو سایپا رهام ، محصول جدید شرکت سایپا که یک خودرو ملی شناخته می‌شود، تست‌های تولید و ایمنی خود را در کشور آلمان آغاز کرد. در ادامه به بررسی تصاویر و تست‌های این خودرو می‌پردازیم.

بر اساس تصاویری که توسط یکی از کارکنان شرکت سایپا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، متوجه شدیم که سه نوع دستگاه از نمونه‌های اولیه خودرو سایپا رهام برای انجام تست‌های تصادف و سنجش ایمنی به یکی از مراکز کشور آلمان وارد خواهند شد. البته مقرر شد اگر این خودرو تست‌های ایمنی را با موفقیت پشت سر بگذارد، مرحله اول تولید رهام در کارخانه‌ی مرکزی سایپا شروع شود. همچنین مهندسان این شرکت بر این باورند که خودروی ملی سایپا رهام استانداردهای موسسه‌های ایمنی مختلف را با 3 و 4 ستاره پشت سر می‌گذارد.

خودرو سایپا رهام

امکانات نسخه پایه رهام

بر اساس تصاویر منتشر شده از مدل‌های تستی خودرو سایپا رهام می‌توان شاهد نسخه‌ی سفید رنگ این خودرو بود که گویا نسخه کم آپشن رهام محسوب می‌شود و فاقد امکاناتی نظیر رینگ آلیاژی، سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف، آینه‌های جانبی هم رنگ بدنه و برخی از قابلیت‌های دیگر است. البته آنچه که واضح است، این خودرو در نسخه‌ی پایه از قابلیت‌هایی نظیر روشنایی روز، مانیتور، بلوتوث و استارت دکمه‌ای بهره می‌برد.

همچنین با دقت بیشتر به تصاویر منتشر شده می‌توان از آخرین تغییراتی که به روی این خودرو نسبت به نسخه‌های اولیه انجام شده است، مطلع شد. در واقع جایگاه اصلی سنسورهای پارک بر روی سپر عقب قرار گرفته و مونتاژ خودرو با خطای کمتری صورت پذیرفت.

خودرو سایپا رهام

امکانات نسخه فول آپشن سایپا رهام

خودرو جدید سایپا در نسخه فول آپشن از تجهیزاتی نظیر 6 کیسه هوای 10 نقطه‌ای، کروزکنترل، تریم داخلی چرم مصنوعی، سامانه‌ی کنترل کشش و پایداری، سیستم تهویه اتوماتیک، رینگ آلیاژی دوربین عقب، نمایشگر 10 اینچی اندروید و سانروف برخوردار است.

البته بر اساس مشخصات فنی که در ابتدا برای این خودرو ملی منتشر شده است می‌توان عنوان کرد این خودرو در مرحله اول تولید به موتور 1.65 لیتری برلیانس مجهز بوده که می‌تواند قدرت 113 اسب بخار و 154 نیوتون متر گشتاور تولید کند. مشتریان بر اساس قیمت و تیپ‌های مختلف می‌توانند این خودرو را نسخه‌های 5 دنده‌ی دستی و 6 سرعته‌ی اتوماتیک سفارش دهند.

رهام

قیمت خودرو سایپا رهام

بر اساس شنیده‌ها اگر وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور پایدار باشد، احتمالا سایپا رهام در سری اتوماتیک با تیپ بندی‌های مختلف عرضه خواهد شد و قیمتی در حدود 100 تا 120 میلیون تومان برای آن تعیین می‌گردد.

رهام

1397-08-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *