دوربین آیفون ایکس اس مکس نمی‌تواند دوربین هواوی پی 20 پرو را شکست دهد

دوربین آیفون ایکس اس مکس در برابر هواوی پی 20 پرو

دوربین آیفون ایکس اس مکس نمی‌تواند دوربین هواوی پی 20 پرو را شکست دهد

سایت DxOMark به بررسی دوربین آیفون ایکس اس مکس (Apple iPhone XS Max) پرداخته است. بر اساس این بررسی‌ها، دوربین گوشی آیفون های سال 2018 اپل نمی‌توانند دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو را شکست دهند.

اپل بخش بزرگی از رویداد معرفی آیفون های جدید خود را به قابلیت‌های دوربین آیفون ایکس اس مکس و نسخه اصلی این گوشی اختصاص داد. در واقع این شرکت مقدار زمانی که صرف معرفی دوربین آیفون های سال 2018 خود کرد به مراتب بیشتر از دیگر وجه‌های این گوشی‌ها بود. با این حال شاید این دوربین خوب تنها از چشم خود اپل خوب باشد، زیرا آزمایش‌ها پادشاه را محصول دیگری نشان می‌دهند؛ وب‌سایت معتبر DxOMark آزمایش‌هایی را انجام داده که نشان می‌دهد دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو به مراتب قدرتمندتر از دوربین آیفون 10 اس مکس اپل عمل می‌کند.

امتیاز DxOMark دوربین آیفون ایکس اس مکس

دوربین آیفون ایکس اس مکس موفق به کسب امتیاز 105 در آزمایش های DxOMark شده است، در حالی که 4 امتیاز کمتر از 109 امتیاز دریافت شده توسط دوربین هواوی پی 20 پرو در چند ماه قبل است. هرچند امتیاز به دست آمده توسط گوشی آیفون نیز عالی است، اما هر چه که هست باید آن را از حیث عملکرد در رده‌ی دوم جدول قدرتمندترین‌ها قرار دهیم.

صرف نظر از این، نمره‌ی جدید DxOMark همراه با بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که دوربین های جدید آیفون با گوگل پیکسل 2 نیز مطابقت ندارد (دوربین دیگری که یک سال به طور مداوم در حال رکوردزنی در این آزمایش‌ها بود) و عنوان می‌کند که دوربین آیفون ایکس اس در بالای بازی نیست. به طور معمول بررسی دوربین آیفون ایکس اس مکس توسط DxOMark با یک سری آزمایش‌ها انجام می‌شود که تقریبا هر ویژگی دوربین را به حداکثر می‌رساند. به جز یک مورد، آیفون به وضوح رقابت را به رقیب چینی خود واگذار کرده است!

در یک نمونه، تصویر سمت چپ عکسی است که توسط آیفون ایکس اس مکس در فضای داخلی گرفته شده، در حالی که عکس سمت راست توسط هواوی پی 20 پرو به ثبت رسیده است. کدام تصویر بهتر است؟ مسلما شما هم مثل ما تصویر سمت راست را انتخاب می‌کنید.

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3 .gallery-caption { margin-left: 0; }

چهره‌ی سوژه در عکس تهیه شده با گوشی هواوی واضح‌تر است و هیچ شفافیت بی‌موردی را نمی‌توان در پس زمینه‌ی عکس یافت.

در یک مثال دیگر، در اینجا یک عکس با زوم میانی توسط آیفون XS مکس گرفته شده و قسمتی از آن کراپ شده است که در سمت چپ می‌بینید. در سمت راست نیز چنین عکس مشابهی با گوشی هواوی P20 پرو گرفته شده است.

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-4 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-4 .gallery-caption { margin-left: 0; }

عکس تهیه شده با آیفون تماما ناخوانا است، در حالی که بسیاری از کلمات در عکس تهیه شده با دوربین هواوی قابل رویت و تشخیص هستند.

شما می‌توانید بررسی کامل دوربین آیفون ایکس اس مکس توسط DxOMark را در اینجا بخوانید. همچنین بررسی کامل دوربین هواوی پی 20 پرو توسط DxOMark نیز در اینجا قابل رویت است.

1397-07-12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *