دو داور آلمانی، بهترین های سال 2017 جهان

ورزش سه: فیلیکس بیریش و بیابیانا اشتاینهاوس، دو داور سرشناس آلمانی، به عنوان بهترین داوران مرد و زن دنیا در سال 2017 انتخاب شدند.
 در رای گیری فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال که 91 کارشناس از کشورهای مختلف دنیا شرکت کردند، در نهایت بیریش و اشتاینهاوس که امسال دیدارهای فینال لیگ قهرمانان اروپا (مردان و زنان) را قضاوت کردند، توانستند عنوان بهترین داوران دنیا را به خود اختصاص دهند.
بیریش که برای اولین بار توانست این عنوان را به دست بیاورد، اولین داور آلمانی بعد از مارکوس مرک است که توانست به بهترین داور دنیا تبدیل شود. او در مورد دریافت این عنوان گفت:” صادقانه بگویم، وقتی این خبر را شنیدم، آن را باور نکردم. از این جایزه بسیار خوشحال هستم.”
 
دو داور آلمانی، بهترین های سال 2017 جهان
 
اما اشتاینهاوس که پیش از این در سال های 2013 و 2014 هم این عنوان را به دست آورده بود، از این سال خوبش با دریافت این جایزه تکمیل شد، ابراز خوشحالی کرد. او امسال توانست در بوندس لیگای مردان قضاوت کند و به اولین داور زنی تبدیل شد که در چنین سطحی قضاوت می کند.
” اینکه برای سومین بار توسط کارشناسان بین المللی به چنین دستاوردی برسی، واقعا افتخار ویژه ای است. این جایزه، یک سال عالی را برای من تکمیل کرد؛ سالی که در آن رویای شخصی ام برای قضاوت در بوندس لیگا به حقیقت تبدیل شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *