راهی برای نفوذ به سیستم (Remote PC Desktop)

Remote Desktop WebConnection بطور پیش‌فرض در Windows XP نصب شده آست و شما برای استفاده از آن خودتان بایستی آن‌را بر روی کامپیوتری که در راه دور قرار دارد، نصب کنید.و برای افزودن آن ابتدا بایستی Internet Information Services (IIS) را بر روی کامپیوتر راه دور نصب کنید.برای نصب Remote Desktop Web Connection و IIS سی‌دی ویندوزتان را آماده کنید، سپس مراحل زیر را انجام دهید.
1-
Add/Remove Programs
رادر کنترل پنل باز کنید.
2-بر روی
Add/Remove Windows Components
کلیک کنید، تا لیست اجزای ویندوز ظاهر شود.
3-
Internet Information Services را انتخاب کرده، سپس دکمه‌ی Details
را فشار دهید.
4-
World Wide Web Services را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه‌ی Details کلیک کنید تا کادر World Wide Web Service نشان داده شود.

Remote Desktop Web Connection را انتخاب کرده، OK کنید و سپس راهنمایی‌های Wizardرا دنبال کنید.سپس از شما خواسته می‌شود CD ویندوز را در CD درایو بگذارید.این کار را به صورت دستی انجام دهید.

بعد از اینکه مراحل نصب تمام شد می‌توانید با استفاده از کامپیوتر دیگری که از IE4.0 به بالا استفاده می‌کند به Windows XPتان متصل شوید.بنابراین به برنامه جانبی‌ای که بر روی کامپیوتر شما (Client) نصب شده باشد نیازی ندارید.برای اتصال:

1-اینترنت اکسپلورر را باز کنید و در قسمت AddressBar، http://machinename/tsweb را تایپ کنید.(قسمتی که machinename نوشته شده‌است، ‌آدرس IP کامپیوتر مورد نظر می‌باشد)

2- با استفاده از صفحه ای که پیش رویتان ظاهر خواهد شد می‌توانید به هر کامپیوتری کهبر روی آن ویندوزXP قرار دارد و یا هر کامپیوتر دیگری کهRemote Desktop بر روی آن نصب باشد، وصل شوید.
همچنین با استفادهاز ویندوزXPتانکه به عنوانGateway (دروازه ورودی) عمل می‌کند، می‌توانید به تمام کامپیوترهای شبکهمحلی‌تان کهTerminal Services(پروتکل پایه و اساسی برایRemote Desktop) بر روی آن‌ها نصب باشد، متصل شوید. با وجود اینکه آن کامپیوترهاRemote Desktop Web Connectionشانرا اجرا نکرده باشند.

3-اگر می‌خواهید اطلاعات کامپیوتر راه دوری را که به آن متصل خواهید شد، وارد کنید، گزینه‌ی Send logon information for this connection را تیک بزنید.به این ترتیب دو گزینه جدید ظاهر خواهد شد که امکان وارد کردن password و Username را به شما می‌دهد.

نکاتی در مورد Proxy/Firewall
صرف‌نظر از این‌که چگونه به کامپیوتر راه دور متصل خواهید شد، اگر هر یک از کامپیوترهای سرویس‌دهنده و یا سرویس‌گیرنده پشت firewall یا proxy باشد، قادر نخواهید بود تا به کامپیوتر راه دور متصل شوید، مگر این‌که پورت مورد نیاز، 3389، را برای اجازه دادن به Remote Desktop Connection باز کنید.

زمانی‌که Internet Connection Firewallی که با ویندوز XP ارائه شده‌است، بر روی کامپیوتر شما به عنوان فایروال کار می‌کند، به آسانی می‌توانید یورت مورد نظر را برای اتصال به کامپیوتر راه دور باز کنید.اگر شبکه‌ی کامپیوتری که در نظر دارید به آن متصل شوید از فایروال دیگری استفاده می‌کنید، نمی‌توانید به آسانی پورت مربوطه را باز کنید و برای این‌کار بهتر است با مدیر شبکه تماس بگیرید.ولی باز کردن پورت برای Internet Connection Firewall (ICF) آسان است:

1- به Start و سپس Control Panel بروید و network Connectios را فعال کنید.بر روی آیکونی که از طریق آن به اینترنت متصل‌اید کلیک راست کرده گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید.
2- بر روی تب
Advanced کلیک کنید و گزینه‌ی Protect my computerand network by limiting or preventing access to this computer from the Internet
را فعال کنید.
3- بر روی دکمه‌ی
Settings کلیک کنید و از قسمت Services گزینه‌ی Remote Desktop را فعال کنید.سپس OK کنید.

توسط Remote Desktop Web Connection ، چه در خانه چه در راه می‌توانید به همه‌ی اطلاعات و قابلیت‌های کامپیوتر محل کارتان دست‌یابی داشته باشید.می‌توانید با Bookmark کردن کامپیوتر راه‌دورتان در اینترنت اکسپلورر، سریع‌تر به آن دستیابی پیدا کنید.
در ضمن برای برقراری ارتباط با ویندوز 2000 سرور بایستی از کامپوننت‌های ویندوز Terminal Services، نصب شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس