ربات امنیتی نیمبو (Nimbo) در کنار گشت زنی و نگهبانی، به انسان‌ها سواری می‌دهد + ویدیو

ربات امنیتی نیمبو (Nimbo) گشت زنی و نگهبانی را ساده‌تر می‌کند + ویدیو

ربات امنیتی نیمبو (Nimbo) در کنار گشت زنی و نگهبانی، به انسان‌ها سواری می‌دهد + ویدیو

ربات امنیتی نیمبو (Nimbo) نوعی هاوربرد از کمپانی‌های سگ وی و ترنینگ ویدیو، با قابلیت‌های جالب‌توجه است که در کنار گشت زنی و نگهبانی، به انسان‌ها سواری می‌دهد.

ربات‌های نگهبان معمولا به صورت جداگانه و تنها عمل می‌کنند و در بسیاری از مواقع که متخلفان از مهارت کافی برخوردار باشند، این تجهیزات کارایی لازم را ندارند؛ در همین رابطه، شرکتی به نام ترنینگ ویدیو (Turing Video) با کمک کمپانی سگ وی (Segway)‌ یک دستگاه به نام ربات امنیتی نیمبو ساخته که در کنار انجام ‌وظیفه نگهبانی،‌ قابلیت جابه‌جایی افراد را داشته و ترکیبی از یک ربات امنیتی و یک هاوربرد است.

ربات امنیتی نیمبو به گونه‌ای طراحی شده که به صورت اتوماتیک در محیط موردنظر گشت زنی کند و ویدیو مستقیمی را از محل نگهبانی، برای افراد مسئول ربات بفرستد. این ماشین در صورت شناسایی خلاف‌کاران به کمک تکنولوژی‌های به کار رفته، به نگهبان‌های محل موضوع را اطلاع داده و در صورت لزوم می‌تواند افراد را با سرعت حداکثری 18 کیلومتر در ساعت، برای تعقیب مجرم، جابه‌جا کند.

البته ویژگی‌های دیگری مانند سایز کوچک هم ربات امنیتی نیمبو را از رقبا متمایز می‌کند؛ این وسیله توانایی عبور از مسیرهای ناهموار و ‌سرعت‌گیرها را داشته و به واسطه جثه کوچکش، از گذرگاه‌های باریک می‌گذرد. سیستم شارژ نیمبو به صورت خودکار بوده و با پیدا کردن محل شارژ دهی به صورت اتوماتیک و قابلیت تهیه تصاویر ویدیویی بدون توقف، کاربرد زیادی در حفاظت از اماکن عمومی دارد.

در ادامه شما را به دیدن تیزر تبلیغاتی ربات نگهبان نیمبو دعوت می‌کنیم:

تاکنون صحبتی از قیمت نیمبو مطرح نشده است، اما به دلیل امکانات مختلف این ربات برای سینک شدن با تجهیزات امنیتی مختلف مانند پهپاد ها و سیستم‌های دزدگیر، انتظار می‌رود که به نسبت تجهیزات قرار گرفته در محصول، قیمت در نظر گرفته شده هم متفاوت باشد.

1396-10-21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *