سفره افطاری مجلسی؛ تزیین ۵ نو غذای مخصوص افطار | ستاره

سفره افطاری مجلسی؛ تزیین ۵ نو غذای مخصوص افطار

سفره افطاری مجلسی در ماه رمضان با تزیین‌های زیبا می‌تواند خاطره انگیز باشد. برای تزیین خوراکی‌های سفره افطار مثل فرنی، نون پنیر و سبزی، شله زرد، کشک بادمجون و حلیم بادمجون از انواع طعم دهنده‌ها، مغزیجات و پودر خشکبار و ادویه‌ها استفاده کنید. در اینجا مدل‌های زیبا و جذابی از تزیین انواع غذا‌های مخصوص ماه رمضان آورده شده است.

عکس سفره افطاری مجلسی

غذا‌های مخصوص ماه رمضان و سفره افطاری کشک بادمجان، حلیم بادمجان، آش رشته، شله زرد، فرنی و گاهی شیربرنج است. همچنین به عنوان پیش غذا در اول افطار نون پنیر و سبزی سرو می‌شود. در سفره افطاری از خرما، زولبیا و بامیه نیز به عنوان شیرینی استفاده می‌گردد.

یکی از رسم و رسوم دوست داشتنی ماه رمضان دید و بازدید و مهمانی است که حس و حال خاصی به این ماه می‌دهد و یکی از قسمت‌های مهم این مهمانی‌ها چیدن سفره افطاری مجلسی و تزیین هرچه زیبا‌تر غذا‌ها و خوراکی‌های موجود در آن می‌باشد.

ستاره در این آموزش مدل‌های زیبایی از تزیین و چیدمان خوراکی‌های افطاری را به نمایش می‌گذارد که با ایده گرفتن از آن‌ها می‌توانید در مهمانی‌های خود بدرخشید و متفاوت باشید. همان طور که در تصاویر خواهید دید، این تزیینات برای سفره افطاری به وسایل زیادی نیاز ندارد و به راحتی می‌توانید در منزل این کار را انجام دهید.

نون پنیر و سبزی از خوراکی‌های اصلی در سفره افطار است که حجم سبکی دارد و می‌تواند معده را برای پذیرش وعده شام آماده کند. در مجالس و مهمانی‌ها، میزبان دوست دارد که سفره پذیرایی خود را با وجود خوراکی‌های ساده نیز رنگین و زیبا بچیند. به همین منظور در اینجا مدل‌های تزیین نون پنیر و سبزی برای زیباتر شدن سفره افطاری آورده شده است.

شله زرد معمولا به عنوان نذری در ماه رمضان پخته و بین روزه داران پخش می‌شود. این غذای سالم و مفید گزینه مناسبی برای تزیین سفره افطاری نیز می‌باشد. برای تزیین شله زرد می‌توانید از دارچین، خلال مغز پسته و بادام، برگ گل سرخ یا گل محمدی و پودر نارگیل استفاده کنید. همچنین برای زیبایی بیشتر می‌توانید با شابلون‌های مخصوص روی آن با دارچین طرح بکشید و با مغز‌های مختلف روی آن را تزیین نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *