سفر به مریخ با واقعیت مجازی ؛ ایستگاه فضایی بین‌المللی را از نزدیک مشاهده کنید

سفر به مریخ با واقعیت مجازی

سفر به مریخ با واقعیت مجازی ؛ ایستگاه فضایی بین‌المللی را از نزدیک مشاهده کنید

محققان شرایطی را فراهم کرده‌اند تا افراد به وسیله فناوری واقعیت مجازی به فضا سفر کنند. به لطف این نوآوری، سفر به مریخ با واقعیت مجازی و همچنین آشنایی نزدیک با بخش‌های مختلف ایستگاه فضایی بین‌المللی امکان‌پذیر شده است.

این نوآوری جدید و جالب در جریان یک رویداد علمی فضایی در دانشگاه نیویورک معرفی شد و امکان سفر به مریخ با واقعیت مجازی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. افراد می‌توانند با این فناوری، سفر جذابی را به مریخ داشته باشند تا این سیاره را با جزئیات کامل مشاهده کرده و از دیدن مناظر دیدنی آن لذت ببرند.

علاوه بر آن ابزاری به نام Project Sidekick رونمایی شد که به وسیله‌ی آن، افراد می‌توانند حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی را تجربه کرده و از نزدیک بخش‌ها و قطعات مختلف آن را مشاهده کنند.

هدست هولولنز، تجربه سفر به مریخ با واقعیت مجازی را ممکن می‌سازد

تجربه‌ی سفر به مریخ با واقعیت مجازی و مشاهده‌ی ایستگاه فضایی بین‌المللی از نزدیک، جذابیت‌های بسیاری برای علاقه‌مندان خواهد داشت. هنوز مریخ‌نورد آینده‌ی ناسا یعنی Mars 2020 ماموریت خود را آغاز نکرده؛ اما افراد می‌توانند با گذاشتن هولولنز (هدست واقعیت مجازی مایکروسافت) بر روی سر خود، از نزدیک با چگونگی عملکرد و حرکت این مریخ‌نورد بر روی سطح سیاره سرخ آشنا شوند و حتی آن را دست‌کاری کنند.

برای ارائه‌ی این نوآوری از تصاویر پانارومایی استفاده شده که مریخ‌نوردان با پیمودن بخش‌های مختلف این سیاره، آنها را ثبت کرده‌اند. این عکس‌ها به همراه نوآوری معرفی شده، شرایطی را فراهم کرده است تا دوستداران علوم فضایی و اکتشافات در سیارات منظومه شمسی، از هم‌اکنون بتوانند شرایط زندگی در سیارات دیگر مانند مریخ را تجربه کنند.

1395-08-25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.