سفر فرستاده ارشد سازمان ملل به کره شمالی

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، «جفری فلتمن» رئیس دپارتمان امور سیاسی سازمان ملل متحد به نمایندگی از دبیرکل این سازمان و برای مذاکره با مقام های ارشد کره شمالی درباره بحران موشکی و هسته ای این کشور در قالب سفری چهار روزه راهی پیونگ یانگ شد.
بر اساس این گزارش، این سفر بنا به دعوت شخص رهبر کره شمالی و در راستای انجام «گفتگوی سیاسی» میان پیونگ یانگ و سازمان ملل انجام می شود.
سفر فرستاده ارشد سازمان ملل به کره شمالی
گفته می شود پیونگ یانگ خبر این دعوت که به گفته مقام های سازمان ملل در ماه سپتامبر انجام شده بود را هفته گذشته و یک روز پس از آزمایش موشک بالستیک جنجالی خود که موجب اعتراض شدید واشنگتن شد، اعلام کرد.
در همین راستا، یک مقام ارشد سازمان ملل به بی بی سی گفت که فلتمن قرار است با مقام های ارشد کره شمالی و در مورد مسائل مورد علاقه و نگرانی دو طرف گفتگو کند.
انتظار می رود فلتمن در سفر خود با «ری یانگ هو» وزیر خارجه کره شمالی دیدار و گفتگو کند.
لازم به ذکر است این مقام ارشد سازمان ملل پیش از سفر خود به کره شمالی همچنین توقفی کوتاه در چین داشت.
تحلیلگران اعزام فلتمن به عنوان مقامی ارشد به کره شمالی از سوی سازمان ملل را اقدامی موثر از سوی این سازمان در راستای حل جدی بحران کره شمالی به عنوان یکی از حادترین بحران های کنونی جامعه بین المللی و جلوگیری از وقوع یک جنگ هسته ای تمام عیار میان پیونگ یانگ و آمریکا دانسته اند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *