سپاه، ستون امنیت ایران است

خبرگزاری مهر: صادق خرازی شامگاه دو شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: ۱۶ آذر خاستگاه مطالبات دانشجویان و اردوگاه ملی کنش گرانی است که برای انسان و انسانیت ارزش قائل شدند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان عنوان کرد: مشروعیت دانشجو در دانشگاه و نقش اصلی آن مبارزه با ظلم و استبداد است.

وی افزود: آرمان دانشگاه آرمانی است که فراغ و رستگاری مردم در آن نهفته و آزادی در آن تجلی پیدا کرده است.

خرازی افزود:‌ مهمترین اردوگاهی که می تواند نبض جامعه را تنظیم کند ارتباط بین دانشجو، دانشگاه و اجتماع است.

مشاور ارشد دولت اصلاحات اظهار کرد: چه بخواهند و چه نخواهند ۱۶ اذر به نام روز دانشجو به ثبت رسیده است و دانایی مهمترین قشر جامعه یعنی دانشجویان در چنین روزی آغاز شد.

وی گفت: جنبش دانشجویی پیدا نمی شود که در آن مبارزه با استکبار مانند دو لبه قیچی نقش نداشته باشد.

خرازی افزود:‌ یکی از خطا های روشن فکران نهضت های سیاسی قرن ۱۹ این بود که در مبارزه با استکبار، وام دار استبداد می شدند اما دانشجویانی که در سپر تفکرات بزرگان تاریخ معاصر دانشگاه قرار گرفتند شیوه مبارزه با استکبار و استبداد را فرا گرفتند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان عنوان کرد: هر جا که سخن از مبارزه با ظلم باشد دانشجویان نقش بزرگ خود را ایفا می کنند.

وی افزود: دانشگاه بیشترین نقش را در دوران هشت سال دولت احمدی نژاد برای مردم ایفا کردند.

خرازی گفت: انسان هایی هوشیار و دولتمردانی خوب و واقعی هستند که از نقش دانشجو برای جامعه ظرفیت سازی کنند و حرمت دانشجو و دانشگاه را قبول داشته باشند.

مشاور ارشد دولت اصلاحات در پرسش و پاسخ با دانشجویان، عنوان کرد: مذاکره و مقاومت دو روی یک سکه و هردو برای نظام لازم هستند و مقاومت بدون مذاکره و یا مذاکره بدون مقاومت ارزشی ندارد.

وی افزود: سردار سلیمانی مقاومت را در منطقه نهادینه کرد تا مسئولان ما بتوانند مذاکرات را به مکان های دیگری ببرند.

خرازی گفت: چه در دولت احمدی نژاد و چه در دولت روحانی قدم به قدم برجام زیر نظر رهبری مذاکره و انجام شده است.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان در پاسخ یکی از دانشجویان که گفتند خود شما برای اصلاحات چه اقداماتی انجام داده اید، اظهار کرد: من هم به نوبه خودم در اصلاحات مقصر بوده و اگر امثال ما در دوران اصلاحات درست عمل کرده بودیم دولت را در سال ۸۲ دو دستی تقدیم احمدی نژاد نمی کردیم.

خرازی افزود: بسیج و سپاه ستون امنیت ایران هستند و بنده موی گندیده یک برادر بسیجی را به تفکرات دیگران نخواهم بخشید.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان در پاسخ یکی از دانشجویان که دغدغه اشتغال در آینده را داشت، عنوان کرد: قوه مقننه، قوه قضایه و سیاست های دولت متاسفانه در خدمت تولید و اشتغال نیستند.

وی افزود: بنده مسئولیت دولتی ندارم و دغدغه اشتغال نیز یکی از دغدغه های من برای جوانان و اگر آقایان بخواهند دولتشان باقی بماند باید چاره ای برای تولید و اشتغال در کشور داشته باشند.

خرازی در پاسخ به یکی دیگر از دانشجویان که در مورد آینده دولت اصلاحات سوال کردند، گفت: اصلاحات متاسفانه دچار ریزش شده است و اگر در سال های باقی مانده شورا های شهر، مجلس و دولت به عهد خود وفا نکنند مردم در انتخابات بعدی به اصلاحات اعتماد نخواهند کرد.

مشاور ارشد دولت اصلاحات اظهار کرد: اگر بنده به شخصه به جای آقای روحانی بودم با مخالفان خود میز گردی را تشکیل و به ندای آنان گوش می دادم و با آنان همگفتاری می کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *