شرکت هواوی ، دارنده سریع‌ترین رشد در میان شرکت های حوزه فناوری در خاورمیانه

شرکت هواوی

شرکت هواوی ، دارنده سریع‌ترین رشد در میان شرکت های حوزه فناوری در خاورمیانه

شرکت هواوی از سال 2011 میلادی وارد منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شد و در این مدت سریع‌ترین رشد را در میان شرکت های حوزه تکنولوژی در این منطقه داشته است.

شرکت هواوی در سال 2011 فعالیت خود را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا آغاز کرد و با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژیک و خلاقانه این برند، توانست در مدت کوتاهی یکی از بازیگران اصلی این بازار در حوزه ارتباطات شود. در این مدت هواوی دارای سریع‌ترین رشد بین شرکت های حوزه تکنولوژی در 22 کشور منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با سهم بازار 13.8 درصد است.

هم اکنون هواوی برند دوم منطقه در بازار گوشی های هوشمند با ملاک میزان فروش است و البته تلاش زیادی در جریان است که این رتبه بهبود یابد. خدمات هواوی هم اکنون به 70 درصد جمعیت در این منطقه در 98 درصد وسعت جغرافیایی ارائه می‌شود. همچنین شرکت هواوی به رشد این منطقه از جهان هم کمک کرده است چرا که هم اکنون این شرکت 300 هزار شغل در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ایجاد کرده و با 2 هزار شرکت محلی همکاری تجاری دارد.

همکاری شرکت هواوی با دولت‌های منطقه خاورمیانه برای تحقق اهداف تکنولوژیک

زمانی که هواوی به این منطقه وارد شد، تلاش‌هایی برای جهش تکنولوژیک در حوزه دیجیتال و توسعه شهرهای هوشمند آغاز شده بود و هواوی تلاش کرد با توجه به خلاقیت‌های تکنولوژیک خود در همکاری با دولت‌های منطقه به آن‌ها کمک کند که اهداف تکنولوژیک خود را سریع‌تر محقق کنند.

در سال 2013 هواوی در همکاری با شرکت اتصالات اولین شبکه 3G منطقه را در کشورهای عربی راه‌اندازی کرد. به علاوه Huawei طی 12 سال گذشته با همکاری با شرکای خود تلاش کرده در موسم حج، مشکلات ارتباطی زائران را حل کند و ارتباط روانی را برای آن‌ها فراهم آورد. همچنین در امارات متحده عربی هم این شرکت در همکاری نزدیک با دولت محلی، فونت رسمی این کشور را در گوشی های هوشمند خود جای داد. در اقدامی دیگر شرکت هواوی در دبی یک آزمایش تخصصی به عنوان مرکزی برای توسعه تکنولوژیک به صورت همگون با اکوسیستم فرهنگی این منطقه راه‌اندازی کرد.

شرکت هواوی

پشتوانه این پیشرفت‌های هواوی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، هزینه‌های طولانی مدت این برند بر تحقیق و توسعه و تلاش این شرکت برای خلق ارزش‌های قابل لمس با ایجاد خلاقیت و کارایی در محصولاتش است. هر سال هواوی 10 درصد از فروش سالیانه خود را به تحقیق و توسعه تخصیص می‌دهد. تا به امروز این شرکت 16 مرکز تحقیق و توسعه که بزرگترین آن‌ها در جده عربستان قرار دارد را در کنار 36 مرکز نوآوری و 45 مرکز آموزش تاسیس کرده است. همچنین علاوه بر تحقیق و توسعه، همکاری هواوی با رهبران صنایع مختلف نوآوری بزرگتری از این برند را مانند دوربین‌های دوگانه Lieca، رابط کاربری EMUI، فناوری شارژ سریع و هم اکنون پردازنده Kirin که به هوش مصنوعی مجهز شده و در گوشی پرچمدار بعدی هواوی یعنی میت 10 وجود دارد به این منطقه وارد کرده است.

هواوی میت 10

علاوه بر تلفن همراه، این برند در حوزه دستگاه‌های دیگر هم توانسته موفقیت‌های بزرگی کسب کند. به عنوان مثال تبلت های هواوی از رشد فروش سالانه 142 درصدی بهره‌مند هستند و برای نمونه در عربستان هم اکنون هواوی بیشترین سهم بازار تبلت یعنی در حدود 40 درصد را به خود اختصاص داده است.

برای هواوی جستجو برای نوآوری و بهترین بودن هیچ وقت به پایان نمی‌رسد. در آینده این شرکت تلاش دارد با هوشمندتر کردن تجهیزاتش، بهره‌گیری از هوش مصنوعی و توسعه یادگیری ماشینی یکی از مطرح‌ترین شرکت های تکنولوژی در عصر آینده باشد.

1396-07-17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *