صداهای عجیب در آسمان ؛ بررسی کامل پدیده صداهای آسمانی + ویدیو

صداهای عجیب در آسمان

صداهای عجیب در آسمان ؛ بررسی کامل پدیده صداهای آسمانی + ویدیو

شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان موجب رعب و وحشت بسیاری از مردم شده است. اما این صدای ترسناک و شیپور مانند را چگونه باید تشریح کرد؟

فکر می‌کنید قربانیان مثلث برمودا هم‌اکنون کجا هستند؟ چه کسی استون‌هنج را بنا کرد؟ چه بلایی بر سر تمدن مایاها آمد؟ آیا یوفوها و موجودات فضایی واقعی هستند؟ به نظر شما بهشت در کجا واقع شده است؟ این‌ها از جمله سوالات بی‌پاسخی هستند که بشر امروز نمی‌تواند هیچ پاسخی برای آن‌ها ارائه کند. اما رویدادهای عجیب و غریب عالم همین‌جا خاتمه نمی‌یابند، چرا که رویدادهای غیرقابل توضیح دنیای اطراف ما، بسیار بیشتر از آن هستند که تصور می‌کنیم.

در تازه‌ترین این رویدادها، شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان تیتر اول بسیاری از رسانه‌های خبری را به خود اختصاص داده است و اخیرا فیلمی در تلگرام دست به دست می‌شود که صداهایی ترسناک و شیپور مانند از آسمان آستارای ایران را در آن می‌توان شنید! در اصل این مسئله شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری وجود دارد. به عنوان مثال، ویدیوی زیر مربوط به تاریخ 29 آگوست سال 2013 است که توسط یکی از شهروندان کانادایی ضبط و منتشر شد.

در سال‌های اخیر صداهای اسرارآمیزی از سرتاسر جهان به گوش می‌رسند. برخی از این صداها به اندازه‌ای بلند و ترسناک هستند که صدای دزدگیر اتومبیل‌ها را نیز در می‌آورند! آغاز این روایت عجیب و غریب به دهه قبل بازمی‌گردد. از آن زمان تاکنون، این غرش‌های عجیب و بسیار ترسناک، ساکنین مناطق مختلف جهان را با سوالات بسیاری رو به رو کرده است.

شنیده شدن این صداهای عجیب در آسمان شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری را به پا کرد، تا جایی که این پدیده ترس و وحشت بزرگی را به جان مردم انداخت و خواب را از چشمان آن‌ها گرفت. فایل زیر، یکی دیگر از ویدیوهای ضبط شده توسط ساکنین شهر کی‌یف کشور اوکراین است.

ما معمولا در زندگی روزمره خود صداهای بسیاری می‌شنویم. در بسیاری از موارد امکان تشخیص بلادرنگ علت این صداها غیرممکن است، چه بسا اینکه منشا این صداها از فضای خارج از زمین باشد! زمانی که صحبت از شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان نقاط مختلف جهان به میان می‌آید، تنها یک ویژگی در بین آن‌ها مشترک شمرده می‌شود؛ هیچ فردی نمی‌تواند به طور صحیح منشا اصلی صدا را مشخص کند. پدیده‌ای که آن را روایت می‌کنیم، دقیقا چنین ویژگی عجیبی را در خود پنهان کرده است. ویدیوی زیر مربوط به یکی شنوندگان این صدای ترسناک در آسمان شهر بریستول کشور انگلستان است.

آیا شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان نشانه‌ای از آخرالزمان است؟

همزمان با شروع بحث‌های داغ و جنجالی پیرامون این صداهای عجیب در آسمان ، گروه‌های مذهبی مختلف در سراسر جهان این پدیده را به نشانه‌های آخرالزمانی نسبت دادند. واژه «صور» در مجموع ده مرتبه در آیات مختلف قرآن کریم به کار رفته است و در تعریف آن می‌خوانیم که با نواخته شدن «صور اسرافیل»، مقدمات برچیده شدن دنیا آغاز می‌شود.

اسرافیل یکی از چهار فرشته بزرگ الهی به شمار می‌رود و مهم‌ترین وظیفه او «دمیدن در صور» است که در پایان جهان اتفاق می‌افتد. در متون مذهبی آمده که این غرش بسیار بلند و ترسناک، در هر نقطه‌ای از عالم شنیده خواهد شد. بر اساس روایات موجود، نواخته شدن صور اسرافیل سه مرحله دارد که شامل «نفخ فزع»، «نفخ موت» و «نفخ بعث» است. با دمیدن نفخ اول در صور، جهانیان در ترس و وحشت فرو می‌روند و اولین نشانه‌های پایان دنیا پدیدار می‌گردد. در نفخ دوم کلیه موجودات می‌میرند و سرانجام با دمیده شدن نفخ سوم، موجودات عالم برای روز معاد مجددا زنده می‌شوند.

شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان ، سر و صدای بسیاری را در میان جوامع و گروه‌های مذهبی به راه انداخت. برخی از آنان ادعا می‌کنند که صداهایی که اخیرا از آسمان به گوش می‌رسد، ویژگی‌های بسیار مشابهی با وعده‌های آخرالزمانی دارد. این صدای شیپور مانند در این مرحله ترس و وحشت جنبندگان عالم را در پی دارد. از طرفی همانطور که امروزه گزارش می‌شود، شنیده شدن این صدا محدود به نواحی خاصی از جهان نیست و در روزهای گذشته شایعات آن به آسمان ایران نیز راه پیدا کرده است! فایل ویدیویی زیر یکی دیگر از این صداهای ترسناک را به نمایش می‌گذارد که توسط شهروندان هلندی در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت.

صداهای عجیب و غریب آسمانی، از سراسر قاره‌های زمین به گوش می‌رسند. چندی پیش چنین رویدادی به کشور انگلستان نیز راه یافت. این در حالی‌ است که با گذشت نزدیک به یک دهه هنوز دانشمندان نمی‌توانند دلیل قانع‌کننده‌ای را برای آن بیابند. در طول چند سال گذشته، مردمان بسیاری از سراسر جهان شنیده‌های خود را در قالب فایل‌های ویدیویی در وب‌سایت یوتیوب منتشر کرده‌اند. انتشار پی در پی گزارش‌های مربوط به این پدیده و ناتوان بودن دانشمندان برای ارائه پاسخ‌های منطقی، سبب شد موج عظیمی از گمانه‌زنی‌ها در مورد این صداهای عجیب به راه بیفتد. فایل ویدیویی زیر، مربوط به سال 2012 و ساکنین شهر بتل فورد کانادا است.

نشانه‌های مربوط به این پدیده ترسناک در نوع خود بسیار عجیب است. در برخی موارد شنیده شدن این صداهای عجیب در آسمان منجر به لرزش پنجره‌های خانه می‌شود. مردمانی که تاکنون یک بار در معرض شنیدن چنین صدایی قرار داشته‌اند، برای لحظاتی در بهت و حیرت فرو رفته و از ترس خشکشان زده است! ویدیوی زیر مربوط به شهر کازابلاکا کشور مراکش است.

ویدیوهای مربوط به این غرش ترسناک از سوی ساکنان آلمان، اوکراین، بلاروس، استرالیا و آمریکای شمالی بر روی شبکه‌های اجتماعی بارگذاری می‌شد، تا اینکه در روزهای گذشته، این صدای هولناک در آسمان آستارای ایران نیز نواخته شد و در پی آن موج عظیمی از شایعات و گمانه‌زنی‌ها در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد.

در ادامه، ویدیوی دیگری نیز از شنیده شدن این صدا در آسمان یزد در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. این شهروند در توضیح پدیده مذکور حین فیلم‌ برداری، ادعا می‌کند صداهای عجیب در آسمان یزد به مدت 20 دقیقه شنیده می‌شدند.

اما واقعیت ماجرا در مورد شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان ایران چیست؟ گفته می‌شود که فیلم اول مربوط به یکی از روستاهای آستارا است. بررسی فیلم مربوط به این پدیده در آسمان آستارای ایران نشان می‌دهد صداهای آن، بسیار به سایر ویدیوهای قدیمی شباهت دارد و به نظر می‌رسد که صداها از آنان استخراج شده و سپس با فایل ویدیویی مذکور ادغام شده‌اند.

فرماندار آستارا نیز رخ دادن چنین پدیده‌ای را که در جریان صدای ترسناکی در منطقه شنیده شده باشد، به کلی رد کرد. رسانه‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی متعددی این اخبار را پوشش داده و در تلاش بودند جعلی بودن ویدیوی مربوط به آسمان آستارا را به اطلاع مردم برسانند. در این میان ناگهان ویدیوی دیگری نیز از شنیده شدن این صداها از آسمان یزد بر روی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.

البته طرف بودن یا نبودن با یک شوخی از جانب هموطنان هنوز مشخص نیست، از این جهت قضاوت را بر عهده شما می‌گذاریم. تا اینجا متوجه شدیم ویدیوی صداهای عجیب در آسمان آستارا یک فریب واضح از ویرایش‌های کامپیوتری بوده است، اما در مورد سایر ویدیوها چطور؟ آیا شواهد موجود می‌توانند توضیحی منطقی برای آن‌ها نیز ارائه کنند؟

به طور کلی هیچ توافق روشنی برای این پدیده اعجاب‌آور وجود ندارد. همین امر سبب می‌شود افرادی که این صداها را می‌شنوند، نظرات مختلفی در مورد آن داشته باشند. از این جهت می‌توان گفت هر یک از گروه‌ها و جوامع مذهبی، حداقل برای یک لحظه هم که شده این غرش‌های هولناک را به وقایع آخرالزمان نسبت می‌دهند. مسیحیان بر این عقیده هستند که نواخته شدن این صداهای عجیب در آسمان، در واقع نشانه‌هایی از بازگشت عیسی مسیح و زنده شدن دوباره اوست. مسلمانان بر این عقیده هستند که شنیده شدن چنین صداهای ترسناک در آسمان ، شباهت بسیاری به نشانه‌های ظهور منجی عالم بشریت و فراهم شدن مقدمات روز قیامت دارد. اما جهت‌گیری‌های مذهبی تنها توضیح موجود برای این پدیده نیستند، چرا که قطعا شایعات و گمانه‌زنی‌ها فراتر از این‌ها خواهند بود.

ناسا چه میگوید!

صداهای عجیب در آسمان

حتی اگر در ناکجا آباد ساکن باشید، باز هم این صداها را خواهید شنید. از این جهت به طور قطع می‌توان گفت منشا این صداهای عجیب از آسمان است. آژانس فضایی ناسا در پنهان‌کاری‌ ماموریت‌ها و واقعیت‌های مربوط به دنیای اطراف ما، کارنامه‌ای جنجالی دارد! امروزه گروه‌های مختلفی در سراسر جهان در حال شکل‌گیری هستند که تمامی نظریه‌های آنان با گفته‌های ناسا در تضاد است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید امروزه حتی افرادی وجود دارند که ابتدایی‌ترین مسائل دنیای نجوم از جمله کروی بودن زمین را زیر سوال می‌برند! در میان آن‌ها، افراد تحصیل کرده و سرشناسی را هم می‌توان مشاهده کرد. اصل ماجرا بعد از پایان جنگ جهانی دوم و از دوران پیشرفت چشم‌گیر علم و تکنولوژی آغاز شد. امروزه شایعات متعددی از ملاقات بیگانگان از سیاره زمین وجود دارد که ریشه برخی از آن‌ها به دوران جنگ‌های جهانی برمی‌گردد.

بسیاری از مردم جهان، آدولف هیتلر را به عنوان یکی از مرموزترین افراد تاریخ می‌شناسند. به واقع نیز او یکی از مردان اسرارآمیز در تاریخ بشریت بود. اما چه چیزی بیش از همه در مورد او توجه مردم را به خود جلب کرد؟ بسیاری از مردم و گروه‌های طرفدار نظریه توطئه در سراسر جهان عقیده دارند آدولف هیتلر و نازی‌های آلمان، توانسته بودند با موجودات فرازمینی ارتباط برقرار کنند و علوم پیشرفته را از آنان یاد بگیرنذ.

گفته می‌شود پزشکان هم دوره هیتلر توانسته بودند با دستکاری ژنتیکی انسان‌ها، دست به آزمایشاتی ترسناک بزنند. حتی گروه‌هایی نیز وجود دارند که نژاد امروز آلمان‌ها را حاصل اصلاح ژنتیکی نسل‌های قبل توسط پزشکان آلمان نازی می‌دانند. در اینجای بحث، فرض را بر این می‌گیریم در دهه‌های گذشته، گروهی از بیگانگان با سفینه‌های خود به زمین سفر کرده و آلمان‌ها را در جنگ جهانی دوم یاری کرده‌اند.

صداهای عجیب در آسمان

با پایان جنگ جهانی دوم، کلیه اطلاعات مخفی و دستاوردهای شگفت‌انگیز آلمان‌ها در دستان ابرقدرت‌های جهان قرار گرفت. گفته می‌شود بعد از این جریان، آمریکایی‌ها سعی کردهند با فرآیند مهندسی معکوس، تجهیزات پیشرفته بیگانگان را مجددا احیا کنند. چند دهه از این جریان می‌گذرد و ناگهان کشور آمریکا ادعا می‌کند که قادر است رویای سفر به کره ماه را محقق کند.

در پشت پرده این ماجرا، نام یک آژانس دولتی تحت عنوان آژانس فضایی ناسا می‌درخشد. ناسا مسئول مدیریت و اجرای پژوهش‌های تجاری و نظامی در زمینه‌ هوافضای آمریکا است. آن‌ها موفق می‌شوند در جریان ماموریت آپولو، انسان را به کره ماه ببرند و به گفته خودشان، نمونه‌هایی از کره ماه را به زمین بیاورند.

اینجا بود که گروه‌هایی تحت عنوان «نظریه‌پردازان توطئه» شروع به شکل‌گیری کردند، افرادی که در هیچ زمینه‌ای حاضر به پذیرش اظهارات و بیانیه‌های ناسا نبوده و نیستند! نظریه‌پردازان توطئه بر این باورند که آژانس فضایی ناسا در طول تاریخ چند ساله خود، بسیاری از واقعیت‌های علمی را از مردم پنهان ساخته و در برخی موارد آنان را با دروغ‌هایی بزرگ به خورد مردم داده است.

صداهای عجیب در آسمان

به عقیده نظریه‌پردازان توطئه، سفر به کره ماه نیز دروغی بیش نبود و ناسا سعی داشت با نمایش دادن یک مانور قهرمانانه و احتزاز دروغین پرچم آمریکا بر سطح کره ماه، روسیه را در جنگ سرد شکست دهد. در توضیح این موضوع، نظریه‌پردازان توطئه به علل مختلفی اشاره می‌کنند که از جمله آنان می‌توان به شباهت بسیار زیاد سنگ‌های کره ماه به زمین، ویرایش کردن تصاویر انتشار یافته، نمایش دادن غیر واقعی کره زمین از سطح ماه و … اشاره کرد. سابقه فعالیت‌های ناسا امروزه از سوی بسیاری از مردم به عنوان یک لیست دروغین شناخته می‌شود؛ تا جایی که برخی ناسا را مخفف کلمات (Not About Space Anymore) می‌دانند!

با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که توضیح احتمالی آژانس فضایی ناسا نیز نتواند درصد بزرگی از مردم را قانع کند. برخی منابع از زبان ناسا می‌گویند که صداهای شنیده شده به علت «انتشارات طبیعی رادیویی» رخ می‌دهد؛ ولی چنین بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی ناسا وجود ندارد. متن زیر در منابع خبری به عنوان بیانیه غیررسمی از ناسا منتشر شده است:

اگر انسان‌ها به جای گوش دارای گیرنده‌های رادیویی بودند، روزانه می‌توانستیم سمفونی‌های بسیاری از سیاره‌مان را بشنویم. دانشمندان این پدیده را با اصطلاحات مختلفی از قبیل «فلوت زدن» می‌شناسند. این صداها همانند موزیک پس زمینه یک فیلم علمی تخیلی هستند؛ با این تفاوت که در اینجا خبری از تخیلات نیست و هرآنچه می‌شنوید واقعی‌ست! این صداها به علت انتشارات رادیویی سیاره زمین به گوش می‌رسند؛ ولی اغلب ما نمی‌توانیم آنان را بشنویم، ولی همواره در اطراف ما حضور دارند!

نظریه توطئه

شنیده شدن صداهای عجیب از آسمان موجب شد که باری دیگر نظریه‌پردازان توطئه ادعای دیرینه خود را تکرار کرده و این بار با قدرت بیشتری ادعای مضحکانه ناسا را بکوبند! از این گذشته، افراد و گروه‌های مختلف از سراسر دنیا حاضر به پذیرش توضیح ناسا نیستند. مخصوصا افرادی که خودشان چنین پدیده‌ای را تجربه کرده‌اند، یقینا مدعی هستند که منشا این صداها به خارج از سیاره زمین تعلق دارد. فایل ویدیویی زیر، در سال 2015 توسط یک شهروند آلمانی تهیه و سپس در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

اینجا بود که نظریه‌پردازان توطئه و یوفولوژیست‌ها با رد کردن توضیح منتسب به آژانس فضایی ناسا، سران آن را به ادامه مخفی‌کاری‌ها علیه عموم مردم متهم کردند. آن‌ها بر این باورند که ناسا و بسیاری از مردان تراز اول ابر قدرت‌های جهان، از واقعیت موجودات فضایی مطلع هستند و با جستجوهای بیهوده در سیارات مریخ و یا اقمار اروپا، انسلادوس و … سعی دارند اذهان عموم را از اصلِ ماجرا منحرف کنند. به عقیده آنان، موجودات فضایی وجود دارند و تمدن‌های آنان سال‌هاست که از زمین بازدید می‌کنند. طرفداران نظریه‌های توطئه بر این باورند که سفینه‌های غول‌پیکر موجودات فضایی بارها بر فراز زمین ظاهر شده و تمدن‌های آنان سعی داشته‌اند با نژاد انسان ارتباط برقرار کنند. حتی این دسته از افراد ویدیوهای متعددی را از مشاهدات عینی خود در برخورد با سفینه‌های بیگانگان منتشر می‌کنند، اما ناسا هربار با رد چنین ادعایی، تمامی ویدیوهای این‌چنینی را ساختگی می‌خواند. به هر نحو، طرفداران این نظریه معتقدند که آژانس فضایی ناسا با دروغ‌های متعدد همواره سعی کرده است که واقعیت را از مردم جهان پنهان سازد و توضیح آنان در مورد شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان نیز به هیچ وجه قانع‌کننده نیست. فایل ویدیویی زیر از آسمان کشور بلاروس ضبط و با عنوان «شنیده شدن صدای جهنم از آسمان» منتشر شده است.

پروژه پرتوی آبی یا بلوبیم

صداهای عجیب در آسمان

پروژه پرتوی آبی یا بلوبیم (Project Blue Beam) یکی از شاخه‌های پر رنگ تئوری توطئه است که ادعا می‌کند ناسا با فعالیت‌های خود سعی دارد یک باور کاملا جدید تحت عنوان «دین عصر جدید» و مخالف با باورهای موجود بنا کند. این ادعای جنجالی برای اولین بار توسط سرژ موناست (Serge Monast) مطرح شد و انتشار کتابی تحت عنوان پروژه پرتوی آبی را نیز در پی داشت. طرفداران این نظریه بر این باورند که سرژ موناست و یک روزنامه‌نگار دیگر هردو در سال 1996 ترور شده‌اند. مقامات دولتی ادعا می‌کردند که آنان در این سال به علت حمله قلبی جان باخته‌اند؛ اما شواهد حاکی از واقعیات دیگری بود که بسیاری از مردم از آن بی‌اطلاع هستند. گفته می‌شود که دولت کانادا نیز با ربودن دختر سرژ موناست، سعی داشت از انتشار کتاب پروژه پرتوی آبی جلوگیری کند. موناست بر این عقیده بوده که پروژه پرتوی آبی قطعا تا آغاز سال 2000 به ثمره نشسته و مقدمه‌ای از باورهای جدید ناسا بر اذهان عموم مردم حاکم خواهد شد.

با پذیرش همگانی دین عصر جدید، باورهای سنتی کم‌رنگ شده و همه چیز بر مبنای شواهد به اثبات خواهد رسید. بدین ترتیب حتی اگر روزی نشانه‌هایی از آخرالزمان مشاهده شد، مردم به واقعیت آن شک خواهند کرد؛ چرا که این یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های باور جدیدی است که ناسا و حامیان او در اذهان مردم قرار داده‌اند.

در ویدیوهای منتشر شده از پروژه پرتوی آبی، مشاهده می‌شود که امروزه دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی می‌توانند واقعیت را در قالب تصاویری غیرواقعی برای ما به نمایش بگذارند. هولوگرام‌های 7 بعدی بلوبیم (پرتوی آبی) به گونه‌ای هستند که می‌توانند هرچیزی را درست همانند واقعیت برای ناظرین به نمایش بگذارند. برای مثال فایل ویدیویی زیر، یک شهر معلق در آسمان را به نمایش می‌گذارد که در ابتدای کار، تصور می‌شد پنجره‌ای به روی جهان موازی گشوده شده است؛ اما اینگونه نیست! این تصویر عجیب و غریب، در سال 2015 و در آسمان‌ کشور چین مشاهده شد و به عقیده بسیاری از نظریه‌پردازان توطئه، یکی از مهم‌ترین آزمایشات پروژه پرتوی آبی به شمار می‌رود.

همانطور که مشاهده می‌شود، هر چیزی را که تصور کنید می‌توان با این هولوگرام 7 بعدی شبیه‌سازی کرد. در نسخه‌های اولیه پیش‌نمایش این پروژه، تنها امکان دیدن این هولوگرام‌ها و شنیدن صداهای آنان وجود داشت. اما در نسخه‌های جدیدتر، حتی افراد می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و واکنش آنان را نیز ببینند! فایل ویدیویی بالا نشان می‌دهد که پروژه پرتوی آبی می‌تواند هرچیزی را همچون یک باور و اعتقاد جدید در دل‌های مردم قرار دهد. ممکن است روزی از خواب بیدار شوید و در آسمان نبردی بزرگ را در میان موجودات فضایی و سفینه‌های آنان ببینید! ولی توجه داشته باشید با پروژه پرتوی آبی هرچیزی ممکن است؛ از این جهت نباید سریعا مشاهدات خود را باور کنید.

پروژه هارپ

صداهای عجیب در آسمان

از هارپ (HAARP) چه می‌دانید؟ آیا این پروژه مخوف را می‌توان علت اصلی ایجاد این صداهای عجیب در آسمان به شمار آورد؟ «برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا» که اصطلاحا هارپ نامیده می‌شود، یک پروژه علمی است که در آن دانشمندان سعی می‌کنند با ایجاد تغییراتی در یونسفر زمین (ناشناخته‌ترین بخش جو زمین) امکان مطالعه بر روی آن را فراهم آورند.

رادارهای هارپ این عمل را با انتشار امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا اجرا می‌کنند که در پی آن شتاب الکترون‌ها افزایش یافته و افزایش دمای یونسفر زمین را در پی دارد. همزمان با اینکه اولین توضیحات پیرامون این پروژه منتشر شد، شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری نیز در مورد آن به راه افتاد که اینجا باز هم نظریه‌پردازان توطئه نقش چشم‌گیری را بازی کرده‌اند.

اصلِ پروژه با هدف برقراری ارتباط زیردریایی‌های مجهز به سلاح اتمی راه‌اندازی شده بود. دولت‌های آمریکا و روسیه در دوران جنگ سرد زیردریایی‌های خود را به درون آب‌ها می‌فرستادند و یکدیگر را از حضور فعال این عرصه آگاه می‌ساختند. با رفتن این زیردریایی‌ها به اعماق آب‌ها، امکان برقراری ارتباط با مشکل مواجه می‌شد و همین امر سبب گردید که پروژه هارپ به عنوان یک راهکار مناسب پیشنهاد شود.

با فروپاشی شوروی، هدف اصلی هارپ کم‌رنگ و کاربردهای دیگری برای آن مطرح شد و امروزه این پروژه بیشتر بر آزمایش‌های علمی تمرکز پیدا کرده است.

اما نظریه‌پردازان توطئه در این باره چه می‌گویند؟ در ابتدای بحث و گمانه‌زنی پیرامون پروژه هارپ، گفته می‌شد که هارپ قادر است زمین‌لرزه‌هایی بسیار بزرگ را در جهان ایجاد کند و یا حتی بر فرآیندهای طبیعی کره زمین از جمله آب و هوا نیز تاثیر بگذارد. هوگو چاوز به عنوان رهبر انقلاب بولیوی در سال 2010 مدعی شد که زلزله هائیتی یکی از اثرات پروژه هارپ بود که دولت آمریکا آن را از روی عمد ایجاد کرده است. حتی یک منبع آگاه روسی، از تلاش دولت آمریکا برای ایجاد یک زلزله بزرگ در ایران گزارش داد که با انجام محاسباتی اشتباه، این زلزله در هائیتی نمایان شد.

اخیرا نیز همزمان با شنیده شدن صداهای عجیب در آسمان ، شایعات و گمانه‌زنی‌ها پیرامون پروژه هارپ بالا گرفته است. گفته می‌شود که شنیده شدن این صداهای عجیب و غریب از آسمان ، احتمال دارد که حتی به پروژه هارپ نیز مربوط باشد. فایل ویدیویی زیر، مجموعه‌ای از تمامی صداهای عجیب در آسمان است که بیشتر آنان توسط ساکنین ایالات متحده در سال 2011 فیلم‌برداری شده‌اند. در برخی از این ویدیوها، نشانه‌هایی از نورهای عجیب و غریب نیز در آسمان به چشم می‌خورد و برخی از ناظران از لرزش زمین نیز گزارش داده‌اند.

توضیحات احتمالی؟

اگرچه هنوز به طور دقیق از علت اصلی شنیده شدن این صداهای عجیب در آسمان اطلاعاتی در دست نیست، اما شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیار زیادی پیرامون آن وجود دارد. یکی از این احتمالا که چندان طرفداری هم ندارد، فشار اتمسفری است. بر اساس این پیشنهاد، تغییرات و ناهنجاری‌های آب‌وهوایی در اتمسفر زمین موجب تولید چنین صداهای ترسناکی می‌شود. اما بخش وسیعی از شنوندگان این پدیده مرموز، آن را به فعالیت‌های بیگانگان نسبت می‌دهند. آیا این صداها نشانه‌ای از حضور آنان بر روی زمین است؟ در ویدیوی زیر مجموعه‌ای از صداهای عجیب آسمانی در طی سال‌های اخیر برایتان گردآوری شده است.

فعالیت‌های ساختمانی و حرکت قطارها نیز از سایر پیشنهادات مربوط به این صداها هستند که به طور گسترده‌ای رد شده‌اند؛ چرا که اگر این صداها مربوط به فعالیت‌های این چنینی بود، حتما یکی از کارشناسان مربوطه تاگنون توضیحی را در این‌باره ارائه می‌کرد.

با وجود گذشت چند دهه از مطرح شدن پروژه هارپ، هنوز داستان‌های بسیاری در مورد آن وجود دارد. تغییرات و امکانات گسترده کنترل آب‌وهوا از شایع‌ترین ویژگی‌های احتمالی این پروژه است. گزارش‌ها حاکی از آن است که یک نمونه از این صدای شیپور مانند، پیش از وقوع طوفان سندی در نیویورک شنیده شده و مشابه این شواهد در مورد طوفان عظیم فنلاند نیز وجود دارند.

از ملاقات موجودات فضایی گرفته تا پروژه هارپ و یا پرتوی آبی، جهان های موازی و حتی ایده‌های جالب توجه نظریه‌پردازان توطئه و … تماما سعی دارند یک تعریف واقعی از علت شنیده شدن این صداهای عجیب در آسمان را ارائه کنند. با این حال، هنوز واقعیت امر در هاله‌ای از ابهام است.

نظر شما در مورد این صداهای عجیب چیست ؟

1396-06-08

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *