صدور گواهی تک برگ برای زلزله زدگان

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت : این سازمان ، بدون هیچ هزینه ای برای زلزله زدگان کرمانشاهی که شناسنامه هایشان مفقود شده است، گواهی تک برگ هویتی صادرمی کند.
 

سیف الله ابوترابی افزود:برخی از زلزله زده های منطقه کرمانشاه شاید نتواسته باشند، شناسنامه و مدارک هویتی خود را از زیر آور پیدا کنند و به همین علت گواهی یاد شده برای آنان صادر می شود.
 

وی ادامه داد: چنانچه این افراد در آینده هم موفق به پیدا کردن مدارک هویتی خود نشدند یا اینکه در جریان وقوع زلزله این اسناد هویتی از بین رفته باشد می توانند برای صدور اسناد هویتی خود به ادارات ثبت احوال محل زندگی خود مراجعه کنند .
 

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: مفقودی و از بین رفتن مدارک افراد در مناطق زلزله زده باید به تایید دستگاه های زیربط از جمله بخشداری ها ،فرمانداری های این مناطق و همچنین ستاد بحران رسیده باشد.
 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این افراد دچار خسارت های جانی و مالی ناشی از زلزله شده اند،باید سازوکاری اندیشیده شود تا هزینه هایی که بابت صدور مدارک هویتی به خزانه باید واریز شود از این افراد گرفته نشود.
 

ابو ترابی خاطر نشان کرد: برای تمام کسانی مدارک هویتی شان در زلزله مفقود شده و تاییدیه داشته باشند هم پایه مدارک قبلی شان صادر می شود،به عنوان مثال اگر قبلا شناسنامه آنها المثنی بوده است برای آنها همان شناسنامه المثنی صادرخواهد شد.
 

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت:در حال حاضر تمام ادارات ثبت احوال کرمانشاه دایر است و به صورت عادی نیز به این مناطق خدمات ارائه می شود.
 

وی ادامه داد:همچنین فوت افرادی که در زلزله جان باختند و در ستاد بحران به تایید رسیده باشد نیز توسط احوال ثبت خواهد شد .
 

به گزارش ایرنا زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
 

این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.
 

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
 

براساس آخرین اطلاعات اعلام شده، تاکنون در این زمین لرزه 569 تن جان باختند و بیش از 12 هزار نفر مصدوم شده اند و این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *