طرز تهیه قهوه فرانسه بدون دستگاه، روی گاز و با فرنچ پرس | ستاره

طرز تهیه قهوه فرانسه بدون دستگاه، روی گاز و با فرنچ پرس

قهوه فرنسه، نوعی نوشیدنی ملایم و غلیظ همراه با روغن قهوه است که به دلیل استفاده نکردن از فیلتر کاغذی، روغن قهوه از بین نمی رود. این نوشیدنی را می توان بدون دستگاه، روی گاز و با فرنچ پرس درست کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با طرز تهیه قهوه فرانسه به سه روش، بدون دستگاه، روی گاز و با فرنچ پرس آشنا نمائیم.

قهوه یکی از دانه هایی است که خواص زیادی دارد، امروزه خواص بی نظیر قهوه برای پوست و خواص قهوه در بهبود افسردگی بر کسی پوشیده نیست. دانه قهوه را معمولا پودر می‌کنند و با آن نوشیدنی خوش عطری درست می‌کنند. قهوه فرانسه یک نوشیدنی خوش عطر و طعم است که می‌توان آن را با استفاده از دستگاه فرنچ پرس به راحتی ظرف چند دقیقه در خانه تهیه کرد، ولی بدون دستگاه هم می‌توان قهوه فرانسه را با کیفیت و طعم دلپذیر درست کرد. قهوه فرانسه اصولا باید دارای دو ویژگی باشد:بنابراین برای درست کردن این نوشیدنی، باید قهوه را با عنوان قهوه فرانسه خریداری کنید که میزان رست و برشتگی خاص خود را دارد. از طرفی دانه‌های قهوه باید به اندازه‌ای آسیاب شوند که کمی زبرتر و درشت‌تر از قهوه اسپرسو باشد. از آنجا که نوع دستگاه بر میزان درجه آسیاب دانه‌های قهوه تاثیر می‌گذارد پس دانه‌ها باید متناسب با دستگاه آسیاب شوند. مثلا اگر می‌خواهید با دستگاه فرنچ پرس، قهوه تهیه کنید قهوه‌ای با درجه آسیاب درشت دریافت کنید:

میزان درشتی پودر قهوه فرانسه با فرنچ پرس و اگر می‌خواهید قهوه فرانسه را بدون دستگاه درست کنید، میزان درشتی قهوه فرانسه در مقایسه با نمک دریا باید مطابق آنچه در شکل زیر ارائه شده، باشد:

میزان درشتی پودر قهوه فرانسه بدون دستگاه
برای تهیه نوشیدنی قهوه فرانسه، آب داغ به پودر قهوه اضافه می‌شود و پس از دم کشیدن قهوه، پودر قهوه توسط یک صافی از نوشیدنی نهایی جدا می‌شود. قهوه فرانسه را معمولا با دستگاه فرنچ پرس درست می‌کنند، ولی اگر این دستگاه را در دسترس ندارید می‌توانید به جای آن از یک قوری توری دار استفاده کنید. حتی اگر قوری توری دار هم در اختیار ندارید با استفاده از دو فنجان یا یک شیرجوش می‌توانید یک قهوه فرانسه با کیفیت درست کنید. برای آشنایی با روش‌های درست کردن نوشیدنی قهوه فرانسه با ما همراه باشید.

مواد لازم
پودر قهوه فرانسه 2 قاشق غذاخوری
آب داغ 93 درجه سانتیگراد 250 میلی لیتر

دستور تهیه:نکته: توری قوری باید بلند باشد طوری که آب روی پودر قهوه را بپوشاند.


نکته: در این حالت مقداری از قهوه ته شیرجوش باقی می‌ماند و به همین علت مقدار آب یسشتری در نظر گرفته شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *