علائم خونریزی مغزی چیست؟ | ستاره

علائم خونریزی مغزی چیست؟

خونریزی مغزی به علت عواملی همچون فشار خون بالا، آسیب، افزایش سن و دیگر عوامل به وجود می آید. در این مقاله قصد داریم شما را با علت، علائم خونریزی مغزی و همچنین را ه های درمان این عارضه بیشتر آشنا نمائیم. پس با ما همراه باشید.

علائم خونریزی مغزیخونریزی مغزی (ICH) زمانی روی می‌دهد که به طور ناگهانی، خون به درون بافت مغز فوران کرده و باعث آسیب مغزی شود. علائم خونریزی مغز معمولا به طور ناگهانی ظاهر شده که شامل سردرد، ضعف، گیجی و فلج (به ویژه در یک طرف بدن) می‌باشند. همچنین تجمع خون، به مغز فشار وارد آورده و مانع از تأمین اکسیژن مغز می‌شود که این امر می‌تواند به سرعت به مغز و عصب آسیب وارد کند.
این شرایط اورژانسی بوده و نیاز به فوریت‌های پزشکی دارد. خونریزی مغزی مانند سکته مغزی ایسکمیک (گرفتگی رگ خون) شایع نبوده، اما وخیم‌تر از آن می‌باشد. درمان خونریزی مغزی بستگی به میزان خون و آسیب وارد شده به مغز دارد. شایع‌ترین علت خونریزی مغز مربوط به فشار خون بالا بوده که با کنترل فشار خون، می‌توانید احتمال ابتلا به این عارضه را کاهش دهید. گاهی اوقات برای کاهش فشار ناشی از تجمع خون و همچنین درمان عروق خونی، جراحی نیز ضروری می‌باشد.فشار خون بالا شایع‌ترین عامل ایجاد خونریزی مغزی بوده و یکی دیگر از عوامل شایع در افراد جوان تر، تشکیل عروق خونی به صورت غیر طبیعی در مغز می‌باشد.عوامل دیگر عبارتند از:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *