عملکرد ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر که هیچگاه عرضه نشد (ویدیو)

تماشا کنید: عملکرد ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر که هیچگاه عرضه نشد!

در زیر می‌توانید ویدیویی از عملکرد ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر (Nokia Moonraker) را مشاهده کنید. این ساعت هوشمند که توسط نوکیا و تحت لیسانس مایکروسافت ساخته شده بود نتوانست تاییدیه مدیران ردموندی را برای تولید انبوه به دست آورد تا اینک تنها تصاویری از آن به یادگار باقی مانده باشد.

شاید همه نوکیا را به عنوان یک تولیدکننده تلفن همراه بشناسند، اما این شرکت قصد داشت تا وارد عرصه تولید ساعت‌های هوشمند و در سطح مرجع آن، گجت های پوشیدنی شود. شاید اگر این کمپانی توسط مایکروسافت خریداری نمی‌شود، الان از شرایط بهتری برخوردار بود؛ اما این برند با فروخته شدن به مایکروسافت، به نوعی از اینجا مانده و از آن‌جا رانده شد!

از مدت‌ها قبل اخبار ضد و نقیضی را در ارتباط با ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر شنیده‌ایم و این را می‌دانیم که این ساعت موفق نشد برای تولید انبوه، چراغ سبز بگیرد. مون ریکر یک ساعت هوشمند توسعه یافته توسط شرکت نوکیا بوده که پس از خریداری توسط مایکروسافت، این شرکت فنلاندی همراه با تمامی محصولاتش تحت لیسانس ردموندی‌ها قرار گرفت.

در گذشته‌ای نه چندان دور، چندین عکس از ساعت هوشمند لغو شده نوکیا مون ریکر (Nokia Moonraker) به بیرون درز پیدا کرده بود. ما حتی در تابستان گذشته شانس آن را داشتیم که نگاهی به رابط کاربری نرم افزاری این گجت پوشیدنی نیز بیندازیم تا از ماهیت این ساعت با اطمینان کاملی به صحبت بپردازیم. با این حال به نظر می‌رسد که ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر سرنوشتی جز یک ساعت هوشمند قدیمی تایید نشده توسط شرکت مایکروسافت پیدا نکرد. متاسفانه این اتفاق رخ داده است و ما تنها می‌توانیم تصاویری از این محصول دوست داشتنی با برند معتبر و قدیمی نوکیا را مشاهده کنیم.

ویدیو عملکرد ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر

شب گذشته، ویدیو جدیدی از ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر به بیرون درز پیدا کرد که در واقع کار با این گجت پوشیدنی در دنیای واقعی به دور از هرگونه اغراقی را به نمایش می‌گذارد. در این ویدیو به طور واضحی می‌توانید با ویژگی‌های آن نظیر نمایش تماس‌های از دست رفته، پیام‌ها، فیسبوک و همچنین گام شمار آشنا شوید. ساعت هوشمند نوکیا مون ریکر از سیستم ناوبری سوایپینگ (کشیدن انگشت) به سمت بالا/پایین بهره می‌برد؛ بنابراین رابط کاربری آن به طور خیلی ساده‌ای طراحی شده که البته نسبت به مزایای قابل ارائه چندان بد هم نمی‌توانست باشد.

1395-08-23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *