عکس مبعث پیامبر (کارت پستال، عکس نوشته، عکس پروفایل) | ستاره

عکس مبعث پیامبر (کارت پستال، عکس نوشته، عکس پروفایل)

در این مطلب مجموعه‌ای از عکس های عید مبعث با مضامین متفاوتی از جمله عکس مبعث پیامبر، عکس پروفایل عید مبعث، عکس نوشته مبعث پیامبر، عکس نوشته عید مبعث مبارک و… را برای شما تهیه کرده‌ایم. امیدواریم از این مجموعه لذت ببرید و از فضایل این ایام بهره‌مند گردید.

مبعث یعنی واقعه برانگیخته شدن آخرین فرستاده خدا به پیامبری در روز ۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل برابر با ۶۱۰ میلادی اتفاق افتاد. عکس‌های مربوط به مبعث پیامبر نشان از عشق به پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) دارد. با ارسال عکس‌نوشته تبریک عید مبعث برای دوستان و آشنایان و انتخاب عکس پروفایل مبعث عشق و مودت خود را به رسول خدا نشان دهید. اِقْرَاْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذی خَلَقَ * خَلَقَ الْاِنسانَ مِنْ عَلَقَ * اِقْرَا وَ رَبُّکَ الْاَکْرَمُ * اَلَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ…و آن حضرت خواندند به نام پروردگار بلندمرتبه… 

و این گونه محمد(ص) به پیامبری از سوی خداوند برگزیده شد؛ تا مسیر تاریخ را عوض کند و جهان را از سیاهی نجات دهد. همین که پیامبری به این عظمت از میان اعراب جاهل در همه قرون و اعصار برانگیخته شده، خود معجزه است.

ایضاً حضرت علی علیه السلام در خطبه ۸۹ نهج البلاغه می‌فرماید:خدا پیامبر اسلام را هنگامى مبعوث فرمود که از زمان بعثت پیامبران پیشین مدّت‌ها گذشته، و ملّت‌ها در خواب عمیقى فرو خفته بودند. فتنه و فساد جهان را فرا گرفته و اعمال زشت رواج یافته بود. آتش جنگ همه جا زبانه مى‌کشید و دنیا، بى نور و پر از مکر و فریب گشته بود. برگ‌هاى درخت زندگى به زردى گراییده و از میوه آن خبرى نبود، آب حیات فروخشکیده و نشانه‌هاى هدایت کهنه و ویران شده بود. پرچم‌هاى هلاکت و گمراهى آشکار و دنیا با قیافه زشتى به مردم مى نگریست، و با چهره‌اى عبوس و غم آلود با اهل دنیا روبرو مى‌گشت. میوه درخت دنیا در جاهلیّت فتنه، و خوراکش مردار بود، در درونش وحشت و اضطراب، و بر بیرون شمشیرهاى ستم حکومت داشت.  
محمد(ص) مأمور شد مردم را به پروردگار خویش بخواند؛ پروردگاری که جهان را آفرید، آدمی را آفرید، آنچه را نمی‌دانست بدو آموخت و فلسفه مبعث پیامبر همین‌قدر ساده، ناب و مطابق فطرت پاک انسان‌ها است.

جبرئیل گفت: ای محمد! بخوان به نام پروردگارت که آفرید. پس جبرئیل، رسالت خود را به انجام رسانید و به آسمان‌ها بالا رفت و محمد نیز از کوه فرود آمد. در این هنگام، خداوند، کوه‌ها، صخره‌ها و سنگلاخ‌ها را به سخن آورد، به گونه‌ای که به هر کدام می‌رسید، ادای احترام می‌کردند و می‌گفتند:السلام علیک یا حبیب‌اللّه، السلام علیک یا ولیَّ‌اللّه، السلام علیک یا رسولَ‌اللّه
در نورباران جشن مبعث چقدر زیباست عکس نام محمد رسول الله و چه بی‌اندازه دلنشین است ذکر صلوات بر محمد و آل گرامی‌اش؛

صَلَواتُ اللهِ وَ صَلَواتُ مَلائِکَتِهِ وَ أنْبِیائِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جَمیعِ خَلْقِهِ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ السَّلامِ عَلَیْهِ وَ رَحَمهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ


ماه فرو ماند از جمال محمد

سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتی نیست
در نظر قدر با کمال محمد


محمد(ص) مایه رحمت برای همه بشریت است و مگر می‌شود شناخت پیامبری را که مهر، امید و عاطفه جهان از او سرچشمه می‌گیرد ولی دوستش نداشت؟
بعثت درحقیقت، نقطه آغازین اسلام است چراکه دین اسلام که در سال‌های نخستین خود با پیروانی اندک و در شرایط سخت آغاز شد، بعدها در سراسر جهان انتشار یافت و دل‌های فراوان را به سوی خود جذب کرد.عید مبعث بر تمام مسلمانان جهان مبارک…

گروه سرگرمی ستاره تبریک صمیمانه عید مبعث را به مخاطبانش تقدیم می‌دارد و امیدوار است همگی بتوانیم پیروان راستین پیامبر اسلام باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *