فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی

فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی

فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی

سرانجام فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران رسما تایید شد. این خبر که ساعاتی است در خبرگزاری‌های مختلف داخلی دست به دست می شود، چندان دور از انتظار هم نبود و از همان ساعات اولیه فعال سازی این سرویس در ایران شاهد اختلال در تماس صوتی تلگرام بودیم.

در حالی که طی روزهای گذشته شاهد اختلال این سرویس در اپراتورهای تلفن همراه کشور بودیم، اکنون امکان برقرار تماس صوتی با این اپلیکیشن از طریق سایر سرویس دهنده های اینترنت کشورمان هم غیر ممکن شده و به نظر می رسد سرنوشتی مشابه وایبر، گریبان تماس صوتی تلگرام در ایران را گرفته است.

فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران به دستور قضایی صورت گرفته است

بر اساس اطلاعات منتشر شده، فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی انجام شده و گفته شده که روز گذشته حکم قضایی برای ۲۰ شرکت ارائه کننده اینترنت کشور ارسال شده تا این سرویس را از دسترس کاربران خارج کنند.

پیش از این وزیر ارتباطات گفته بود که برای برقراری تماس صوتی تلگرام با مدیران این شبکه وارد مذاکره شده است و باید وضعیت این سرویس در مواجهه اپراتورهای موبایل کشور با آن بررسی شود. روز گذشته اما محمود واعظی اعلام کرد که تماس صوتی تلگرام پیرو مجوز وزارت ارتباطات فعال شده است و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت، تلگرام صوتی راه‌اندازی نمی‌شد.

با این حال، تاکنون وزارت ارتباطات در مورد اختلال به وجود آمده در این سرویس واکنش نشان نداده است. فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران در حالی است که سرویس تماس صوتی از طریق سایر اپلیکیشن ها و پیام رسانهای خارجی برای کاربران ایرانی، فعال است.

شبکه پیام رسان روسی تلگرام، بیشترین کاربر را در ایران دارد و گفته می شود بیش از ۲۵ میلیون ایرانی عضو این شبکه اجتماعی موبایلی هستند.

1396-01-28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *