قلعه نویی: 3 بازیکن ما را هوایی کردند

خبرگزاری فارس: امیر قلعه‌نویی ضمن تبریک به سهراب مرادی به خاطر افتخاری آفرینی در رشته وزنه برداری اظهار داشت: در ابتدا جا دارد به خاطر باخت به پرسپولیس عذر‌خواهی کنم ولی باید بگویم این موضوع چند علت داشت.

وی افزود: اول اینکه برانکو تیم خوبی درست کرده  و به وحدت تاکتیکی رسیده و دوم اینکه ما اشتباهات بچه‌گانه زیادی انجام دادیم. هر دو دفاع چپ ما خوب کار نکردند چون دو بازیکن چپ پا استفاده کردیم ولی باید بگویم من  هنوز از این نتیجه ناراحت هستم اما  ذوب‌آهن یک باشگاه فرهنگی بسیار خوب است و در این چند سال سعی کرده اخلاق مداری را مد نظر قرار بدهد.

قلعه‌نویی تاکید کرد: متاسفانه رفتارهایی شده که مجموعه ضربه خورد و روز گذشته هم این را در هیات مدیره گفتم. شما وقتی 3 بازیکن را بخواهید از تیم بگیرید و ما تازه بعد از بازی با فولاد متوجه شدیم که این سه نفر سرباز هستند و با دو بازیکن دیگر ما به جز پهلوان صحبت کردند و آنها هوایی شده‌اند. این کارها کار خوبی نیست.من هنوز وقت نکردم با این سه نفر صحبت کنم ولی اصول این است که یک بازیکن از یک تیم بگیرند ولی اینکه به یکباره سه بازیکن از ما بگیرند تیم ما را به هم می‌زند.این سه نفر حتی اگر بروند من مشکلی ندارم ولی خود آقایان کلاهشان را قاضی کنند اگر یک بازیکن از آنها گرفته شود چه اتفاقی می‌افتد.

وی ادامه داد: سه بار با احسان پهلوان جلسه گذاشته‌ام و او می‌گوید خودم هم نمی‌دانم چرا شرایطم اینگونه است! شما از مهدی کیانی بپرسید چون من به او گفتم در تراکتورسازی بمانید و تاریخ ساز شوید برای مردم آذربایجان. به او گفتم همه سال‌هایی که برای تراکتورسازی زحمت کشید یک طرف و امسال یک طرف دیگر و آن زمان که پنجره نقل و انتقالات تراکتورسازی باز شد هر تصمیمی دوست دارید بگیرید. ما حتی بیانیه هم دادیم با توجه به مشکلات تراکتورسازی از این تیم امسال یار نمی‌گیریم. در فوتبال همکاران باید احترام یکدیگر را داشته باشند. از پورموسوی بپرسید که سالی که با استقلال خوزستان به آسیا رفت، او قبل از هر بازی با من صحبت می‌کرد و حتی معتقدم به مراتب فنی تر از من است اما به او تجربی کمک می‌کردم. اگر قرار است 3 بازیکن از ما بگیرند باید زودتر اعلام می‌کردند نه اینکه دانیال اسماعیلی فر و مهدی پور بعد از بازی با فولاد بگویند ما اقداماتی کرده‌ایم.

وی در خصوص اینکه آیا در ذوب‌آهن می‌ماند گفت: اصلا در هیات مدیره بحث جدایی مطرح نبود و من نمی‌دانم مطبوعات چه نوشته‌اند. من قبول دارم نتایج خوب نبوده و نتایج در حد امیر قلعه‌نویی نبوده است. یکسری ایرادها به من بوده که من باید آنها را بپذیرم. یقینا مسئولیت فنی با من است و من بعد از بازی با پرسپولیس هم این حرف‌ها را زدم. هیات مدیره به دنبال علت یابی بود که من راهکارها را گفتم ضمن آنکه یکی از مشکلات همین 3 بازیکن هستند که تمرکز کافی را نداشتند. چه بهتر بود این نفرات اول فصل می‌رفتند. بازیکنی که اول فصل به یک تیم برود 40 روز وقت دارد که خودش را با شرایط تطبیق بدهد.اینها باعث می‌شود راندمان کاری بازیکن بالا برود.

سرمربی ذوب‌آهن در ادامه گفت‌گویش با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران در خصوص اینکه قرعه تیم ملی را در جام جهانی چطور می‌بیند گفت:ما دو نگاه باید داشته باشیم. نگاه اول این است که گروه سختی داریم. کی‌روش تیم خوبی درست کرده و وجهه بین‌المللی پیدا کرده است. شاید اگر در گروه آسانتری قرار می‌گرفتیم شانس صعود داشتیم ولی باید واقعیت را بگویم که چون ما پول لازم و ارتباطات سیاسی را نداریم که با تیم‌های بزرگ بازی کنیم این می‌شود یک تجربه خوب برای فوتبال ایران.آوردن تیم‌های بزرگ در این سطح برای ما خیلی سخت شده و این گروه و بازی‌هایش هم می‌تواند یک خاطره خوب برای فوتبال ما باشد.

قلعه‌نویی در خصوص گلایه‌های کی روش از امکانات تیم ملی گفت:من نمی‌دانم گلایه‌ها چیست  و اطلاعی از آن ندارم. امسال سال جام جهانی است و باید این نوع افکار و گفتمان را کنار بگذاریم و به فکر تیم ملی باشیم. رسانه‌ها و مطبوعات هم به هم کمک کنند و  اینکه مثلا بگوییم که آقای تاج از رئیس جمهور چه خواسته ای دارد کمکی به ما نمی‌کند. در این فوتبال نه قشنگی هست و نه آرامش و نه معرفت. خدا لعنت کند آنهایی را که مملکت را به این سمت بردند.

وی در خصوص صحبت‌های علی کریمی در مورد فوتبال گفت: در مورد علی کریمی بگویم که او  یک سال در کنار من در تیم ملی بوده و نمی‌گویم او شاگرد من بوده اما بر خلاف چیزهایی که در مورد او می‌گفتند و حتی خودم هم روی او ذهنیت داشتم، پسر بسیار خوبی است. اگر کریمی حرفی می‌زند دلش برای این مملکت می‌سوزد. ولی توصیه من به علی کریمی به خاطر آن یک سالی که کنار من بوده و به همان اندازه بر گردنش حق دارم این است که قداست افراد و نوع گفتاری را که مخاطب بپذیرد را حفظ کند. این انتقادات کریمی را من 10 سال پیش گفتم! در مورد صنعتی‌ها و … خیلی جلوتر حرف زدم اما گوش شنوایی نبود. امسال سال جام جهانی است و تاج و همچنین ساکت بنشینند و اگر افراد نقطه نظری دارند بشنوند تا امسال تیم ملی ما آرام راهی جام جهانی شود و عزت ایران و ایرانی حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *