لنوو از برند موتو برای تمامی گوشی های آینده خود استفاده خواهد کرد

گوشی های برند موتو شرکت لنوو

لنوو از برند موتو برای تمامی گوشی های آینده خود استفاده خواهد کرد

با توجه به کاهش سودآوری بخش گوشی های هوشمند لنوو، به نظر می‌رسید که این شرکت دیگر تمایلی برای استفاده از برند موتو برای عرضه گوشی های تحت لیسانس موتورولا-لنوو نداشته و نام این برند را عملا حذف خواهد کرد؛ اما در گزارش جدیدی که از سوی چین رسیده، این کمپانی به سیاست فعلی خود ادامه خواهد داد و تمامی گوشی های آینده موتورولا تحت عنوان موتو (Moto) عرضه خواهند شد.

پس از فروش برند موتورولا توسط گوگل به شرکت چینی فناوری لنوو، همه تصور می‌کردند که این برند معتبر نیز همانند نوکیا، قربانی خرید و فروش‌های فی ما بین کمپانی‌ها خواهد شد. در حالی که شرکت لنوو موفق شد با پرداخت مبلغ ناچیز 3 میلیارد دلار برند لنوو را از گوگل تصاحب کند، اینک به نظر می‌رسد با وجود موفقیت‌های اخیر گوشی های برند موتو، کمپانی لنوو همچنان از آمار نه چندان مطلوب سودآوری گوشی های هوشمند این برند ناراضی بوده و ارزش این شرکت با افزایش چندانی همراه نبوده است.

برند موتو همچنان به کار خود ادامه می‌دهد

تمام این اتفاقات باعث شده بود که شایعات زیادی پیرامون حوزه موبایلی و به طور متمرکز شرکت زیر مجموعه آنها موتورولا به وجود آید و شائبه‌ی برداشتن نام برند موتو از سر راه و عرضه گوشی های این برند با نام شرکت مادر، لنوو به شدت تقویت شود. با تمام این تفاسیر یک گزارش جدید از سوی چین ادعا می‌کند که لنوو همچنان قصد دارد از برند موتو برای تمامی گوشی های هوشمند تولیدی موتورولا استفاده کند؛ این در حالیست که محصولات بخش لپ تاپ و کامپیوتر آن‌ها همچنان با برند «لنوو» روانه بازار خواهد شد.

گوشی های برند موتو شرکت لنوو

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، فروش گوشی های هوشمند تحت دو برند موتو و لنوو نسبت به فروش سال به سال، با کاهشی 2 میلیارد دلاری مواجه بوده است. با این حال لنوو طی فصل جاری در این حوزه رشد 20 درصدی را به خود می‌بیند. یانگ یوانگینگ (Yang Yuanqing) مدیرعامل لنوو توضیح می‌دهد که حتی اگر فروش گوشی های هوشمند رشد متوسطی را نشان دهند، لنوو همچنان 70 درصد درآمد اصلی سالانه خودش را از فروش کامپیوتر و لپ تاپ به دست خواهد آورد.

با تمام این تفاسیر ما هنوز نمی‌دانیم که آیا لنوو تصمیم دارد سایر گوشی های غیر برند موتو را نیز تحت این نام روانه بازار خواهد کرد و یا همانند شرایط فعلی، با نام اصلی خود یعنی لنوو آن‌ها را به عرضه می‌رساند.

1395-08-19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *