لیست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی منتشر شد

شرکت های واردکننده موبایل

لیست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی منتشر شد

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، لیست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی را منتشر کرد. محمد جواد آذری جهرمی ضمن انتشار این لیست، اعلام کرد زیان‌دیدگان می‌توانند از طریق تعزیرات خسارت بگیرند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فهرست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی را اعلام کرد. طبق این لیست، 40 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه در ایران فعالیت می‌کنند. از ابتدای سال 1397 تا روز 29 خردادماه به 40 شرکت واردکننده، ارز دولتی تخصیص داده شده که 30 شرکت از این لیست با بخشی از ارز تخصیص داده شده اقدام به واردات گوشی های موبایل کرده‌اند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات، رقم کل ارز اختصاص یافته به 40 شرکت مذکور معادل 220 میلیون و 643 هزار و 206 یورو بوده و تاکنون محموله‌هایی با مجموع رقم 75 میلیون و 283 هزار و 860 یورو با عاملیت 30 شرکت واردکننده از گمرک ترخیص شده است.

شرکت های واردکننده موبایل

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کرمان گفته بود افزایش قیمت گوشی های تلفن همراه در کشور به این دلیل است که برخی افراد سودجو با استفاده از ارز دولتی 4200 تومانی اقدام به واردات گوشی موبایل کرده‌اند، اما آن را با بهای ارز آزاد به فروش می‌رسانند. وی همچنین با انتشار توییتی اعلام کرد لیست شرکت های واردکننده موبایل که ارز دولتی برای واردات گوشی دریافت کرده‌اند را با هماهنگی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد منتشر خواهد کرد.

وزیر ارتباطات شب گذشته در یک گفتگوی تلویزیونی نیز از سه راهکار ضربتی وزارت ارتباطات برای تنظیم بازار موبایل خبر داد و گفت علاوه بر انتشار لیست مذکور در راستای استیفای حقوق مصرف‌کنندگان، امکان استعلام شماره سریال تلفن همراه و دریافت پاسخ در خصوص تامین گوشی تلفن همراه از طریق ارز 4200 تومانی از سامانه ستاره 7777 مربع (#7777*) فراهم شده است. به این ترتیب، افرادی که زیان دیده هستند می‌توانند از طریق تعزیرات، زیان خود را جبران کرده و برای خریدهای بعدی هم می‌توانند از نحوه واردات گوشی اطلاع پیدا کنند.

آذری جهرمی در پایان گفت در راستای مقابله با فساد، عملکرد واردکنندگان و شبکه توزیع در کارگروه پروژه رجیستری که متشکل از وزارت اطلاعات، صنعت، اقتصاد، ارتباطات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، بررسی و موارد تخلف برای رسیدگی به مراجع ذی‌صلاح اعلام خواهد شد. در ادامه، لیست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی را مشاهده می‌کنید:

فهرست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی

شرکت های واردکننده موبایل شرکت های واردکننده موبایل

1397-04-04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *