مأموریت مرموز هواپیمای فضایی آمریکا ؛ حضور X-37B در فضا از 500 روز گذشت

هواپیمای فضایی آمریکا

مأموریت مرموز هواپیمای فضایی آمریکا ؛ حضور X-37B در فضا از 500 روز گذشت

حضور هواپیمای فضایی آمریکا در مدار زمین از مرز پانصد روز گذشت و همچنان کسی درباره این مأموریت مرموز اطلاعی ندارد. این چهارمین مأموریت هواپیمای فضایی X-37B محسوب می‌شود و این بار با حضور 500 روز در فضا به نقطه عطف تاریخی خود رسیده است.

مأموریت مرموز هواپیمای فضایی آمریکا از 20 می سال 2015 آغاز شد. X-37B در قالب برنامه ویژه نیروی هوایی آمریکا با استفاده از یک راکت اطلس 5 از ایستگاه کیپ کاناورال (Cape Canaveral) نیروی هوایی در فلوریدا به فضا پرتاب شد. مأموریت این هواپیمای فضایی OTV-4 نام دارد و تا کنون هیچ کس درباره اهداف و زمان پایان آن خبری ندارد.

نخستین مأموریت هواپیمای فضایی X-37B در 22 آوریل 2010 آغاز شد و پس از 224 روز حضور در مدار زمین به پایان رسید. مأموریت های بعدی این هواپیما به ترتیب 468 و 675 روز طول کشید و مأموریت چهارم آن نیز فعلاً در جریان بوده و از مرز 500 روز گذشته است.

هواپیمای فضایی آمریکا

انرژی مورد نیاز هواپیمای فضایی آمریکا از سلول‌های خورشیدی تأمین می‌شود

هواپیمای فضایی آمریکایی X-37B با طول 808 متر، مدل کوچکی از شاتل‌های فضایی به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر در اختیار آژانس فضایی آمریکا بودند و در جهت توسعه ایستگاه فضایی بین‌المللی از آنها استفاده می‌شد. این هواپیمای فضایی بدون سرنشین در حدود 5 تن وزن دارد و انرژی مورد نیاز خود را از سلول‌های خورشیدی و باتری‌های لیتیوم یونی تأمین می‌کند.

1395-07-24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *